Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
VENOM
Posty: 709
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 22:46
Motocykl: XV535->Kawa VN900
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: VENOM »

skipbulba pisze: A jazda chopperem czy cruiserm w integralu to jak ubranie trampek do garnituru. Zakazu nie ma, wygodniej niż w skórzanych trzewikach. Tylko wygląda dziwnie.
I tu się zgodzę z Tobą. Mimo wszystkich zalet kasków integralnych nie mógłbym się przemóc do założenia żadnego z nich na choppera. No zupełnie nie ten styl. Ja wiem, że muchy się łyka, że czasami i oczy łzawią, że piling twarzy jadący przed nami TIR nam zafunduje ale kurcze, po prostu nie założę integrala. No ale jedni lubią szynkę, inni mielonkę.
Jak ktoś chce kask, to niech kupi taki, jaki mu odpowiada i w dobrym rozmiarze. Ale musi się liczyć zawsze z tym, że mogą nazwać go nieodpowiedzialnym (bo kupił braincap, a on przecież nic nie chroni) lub niestylowym (bo ma integrala).
Artur
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: jaroga »

Jeździłem 6 sezonów w otwartym nolanie. Jak większość nowych kupiłem otwarty sugerując się wypowiedziami na forum - teraz wiem, że postąpiłem błędnie.

Po pierwszym sezonie w integralu twierdzę, że trapki do garnituru się idealnie nadają. :nazdrowie:

Integral (co najmniej dobry) - żadnych kompromisów, po prostu do jazdy,
Szczękowy (nawet najlepszy) - nie sięga do integrala, nie będzie też otwartym,
Otwarty - lans, no bądźmy szczerzy :mrgreen:

Oczywiście można jeździć we wszystkim, ja wiem, że się da, nawet bez. :cool:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Qbeł »

Otwarte sa fajne :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 146
Rejestracja: 21 marca 2013, 10:35
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Jaku »

skipbulba ja jechałem swoim virago 180-190 km/h w otwartym kasku z pasażerką i dla mnie to była ktorga, a nie będę wspominał co się działo jak przejezdzał tir koło mnie,
sytuacja odwrotna, podobna prędkość - kask zamknięty - dla mnie niebo a zmienia , przeogromna róznica
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: grzegorzbr2 »

A ja przed Kletnem kupilem LS2 z odpinaną szczęką , w powrotnej drodze dogoniłem deszcz i tak do domciu 300 km w deszczu . Wcześniej jeżdziłem na też LS2 tylko że otwarty, powiem tak lepiej zakupić z odpinaną szczęką, bo w lato i w koło kominka śmigamy beż szczęki, a w dalsze traski i w zimniejszych klimatach zapinamy szczękę i jest O.K.
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: grzegorzbr2 »

Kamillek pisze:skipbulba ja jechałem swoim virago 180-190 km/h w otwartym kasku z pasażerką i dla mnie to była ktorga, a nie będę wspominał co się działo jak przejezdzał tir koło mnie,
sytuacja odwrotna, podobna prędkość - kask zamknięty - dla mnie niebo a zmienia , przeogromna róznica

Przy 180 - 190 km/ h to nawet w srtoju kosmonauty łeb urywa i chuczy :shit:
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

grzegorzbr2 pisze:powiem tak lepiej zakupić z odpinaną szczęką, bo w lato i w koło kominka śmigamy beż szczęki, a w dalsze traski i w zimniejszych klimatach zapinamy szczękę i jest O.K.
Owszem mozna i tak, ale mozna tez kupic albo motocyklowy sliniaczek, albo specjalna kominiarke na deszcz :)
Taka kominiarka miesci sie spoko w kieszeni, lub lezy jak u mnie gdzies na dnie sakwy, a szczeka potrzebuje co nieco miejsca.
Ale jak juz pisalismy, kazdy wozi co lubi :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: GregorS »

integral tak pasuje do choppera jak orzeszek do ścigacza.
Chopper to styl życia i nie szukajmy tu wygody i bezpieczeństwa.
Chyba że dla kogoś chopper to poprostu motór , to wtedy niech zakłada co chce .
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

Kamillek pisze:ja jechałem swoim virago 180-190 km/h
chyba z sinikiem odrzutowym? :) ale przyznam jak ktos chce jeździć 200km/h niech se kupi integrala.... i plastikowego ścigacza :)

Ja jeżdżę dość sporo i raczej daleko, jakos wolno nie jeżdżę, ale zupełnie nie widze potrzeby posiadania integrala. Jet jest w porzadku. W zupełności wystarczy. Ale jak ktoś jest zbyt delikutaśny na choppera i wychował sie w pensji dla panien z dobrych domów to niech se kupuje integrala. To wolny kraj :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: ELVIS »

Wszystko zależy od tego czy mamy szybę i jak dużą...
Przy dużej szybie spokojnie da się jechać w orzeszku, nawet i 200 km/h, niestety bez szyby jest to ciężkie do zrobienia. Wtedy powyżej 80 km/h faktycznie najlepiej sprawuje się integral i wszystko ze szczęką :)
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

ELVIS pisze:Wszystko zależy od tego czy mamy szybę i jak dużą...
Nie do końca ;)
Od wielkości szyby trochę zależy, lecz i tak powinna się kończyć sporo poniżej linii oczy-droga przed motocyklem.
Ważniejsze jest odpowiednie jej ustawienie i pochylenie - tak aby powietrze strugą płynęło ponad głową motocyklisty bez zbędnych zawirowań w okolicach kasku.
Wtedy i ciszej i deszcz nie przeszkadza, choć czasem coś tam kapnie :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Mały-Głód
Posty: 374
Rejestracja: 28 marca 2013, 08:26
Motocykl: XV 1100 '97
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mały-Głód »

GregorS pisze:integral tak pasuje do choppera jak orzeszek do ścigacza.
Chopper to styl życia i nie szukajmy tu wygody i bezpieczeństwa.
Chyba że dla kogoś chopper to poprostu motór , to wtedy niech zakłada co chce .
dziekuje koledze za to co napisal - ja tez mam tyle do powiedzenia
Awatar użytkownika
VENOM
Posty: 709
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 22:46
Motocykl: XV535->Kawa VN900
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: VENOM »

Mały-Głód pisze:
GregorS pisze:integral tak pasuje do choppera jak orzeszek do ścigacza.
Chopper to styl życia i nie szukajmy tu wygody i bezpieczeństwa.
Chyba że dla kogoś chopper to poprostu motór , to wtedy niech zakłada co chce .
dziekuje koledze za to co napisal - ja tez mam tyle do powiedzenia
Nic dodać, nic ująć :bravo:
Artur
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

jaroga pisze: Otwarty - lans, no bądźmy szczerzy :mrgreen:
Jaki kurde lans ?
Ja nie lubie integrali. Ograniczone pole widzenia, latwosc zaparowywania szczegolnie jak chlodniej, trudnosci w pogadaniu na swiatlach jak si grupka jedzie, wikszy ciezar, trudniej w okularach, za cieplo latem.
Ja latam w otwartym bo tak mi wygodniej i przyjemniej, a lans to mam gdzies gleboko...
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

integral

pasuje czy nie pasuje, lans czy nie, wygodniej czy nie, ale za to bezpieczniej, amen.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

HaCaT pisze:integral

pasuje czy nie pasuje, lans czy nie, wygodniej czy nie, ale za to bezpieczniej, amen.
Najbezpieczniej nie jezdzic motocyklem.
Ale jesli ktos koniecznie musi bezpiecznie, to do integrala warto dokupic porzadne sportowe kombi w jaskrawych kolorach - one sa obliczone na upadki przy duzych predkosciach i sa duzo bezpieczniejsze od czoperowych czarnych wdzianek.
Do tego buty wysokie endurowe bo chyba one najlepiej zabezpieczaja noge, a szczegolnie stope :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

Cpt. Nemo pisze: Do tego buty wysokie endurowe bo chyba one najlepiej zabezpieczaja noge, a szczegolnie stope :)
Endurowe się nie nadają, bo ciężko operować biegami i hamulcem w takiej pozycji, jaka przyjmuje się na virago, ale turystyczne, usztywniane są super :cool:
Awatar użytkownika
VENOM
Posty: 709
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 22:46
Motocykl: XV535->Kawa VN900
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: VENOM »

HaCaT pisze:integral

pasuje czy nie pasuje, lans czy nie, wygodniej czy nie, ale za to bezpieczniej, amen.
Oczywiście, że bezpieczniej. Tego nikt nie będzie negował. A jak ktoś chce jeszcze bezpieczniej, to widziałem taki za jakieś 15 tyś. zł http://allegro.pl/kask-sportowy-arai-rx ... 34771.html. Niesamowicie bezpieczny być musi. Jeszcze można ubrać dwa, albo lepiej trzy żółwie na siebie na kręgosłup, i kilka par nakolanników. Ludzie, bez przesady, "jak ktoś ma pecha to i w dupie palec złamie" że zacytuję klasyka. We wszystkim potrzeba rozsądku. Każdy niech zakłada na głowę to, w czym mu wygodnie i niech tak będzie. Jak ktoś chce, to zamiast kasku niech założy skarpetkę, też ma parę minusów, ale jak niepowtarzalnie wygląda! Tylko niech ta skarpetka ma homologację.
A jeśli ktoś naprawdę chce bezpieczeństwa, niech puści w ogłoszenia motocykl i przesiądzie się w samochód. Gwarantuję, że jazda w nim jest bezpieczniejsza niż jazda na motocyklu w jakimkolwiek niesamowitym kasku.
Ostatnio zmieniony 03 października 2013, 15:32 przez VENOM, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
Awatar użytkownika
VENOM
Posty: 709
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 22:46
Motocykl: XV535->Kawa VN900
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: VENOM »

A i jeszcze chciałem zauważyć, że dyskusja odeszła niesamowicie daleko od tematu poruszonego w pierwszym poście ;)
Artur
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: HaCaT »

najważniejszy jest spokoj i opanowanie

BTW zauważyłem ciekawą rzecz, na wielu użytkowników tego forum pojęcie "bezpieczeństwo" działa jak plachta na byka i jest często powodem do drwin. Ciekawe to...

:cool:
Awatar użytkownika
VENOM
Posty: 709
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 22:46
Motocykl: XV535->Kawa VN900
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: VENOM »

HaCaT pisze: BTW zauważyłem ciekawą rzecz, na wielu użytkowników tego forum pojęcie "bezpieczeństwo" działa jak plachta na byka i jest często powodem do drwin. Ciekawe to...

:cool:
Bo jazda motocyklem nie jest zbyt bezpiecznym zajęciem i wiele osób nie ma zamiaru rozkminiać tego tematu. Jedni udają, że się nie boją, inni starają się nie zauważać tematu. Jeżdżę po mieście i to niemało, sytuacje "podbramkowe" zdarzają się naprawdę przerażająco często ale jak otwieram garaż i widzę swoją Virówkę, to zawsze mam uśmiech na twarzy. Staram się nie myśleć o tym, że jakiś idiota pragnący powiększyć swoje przyrodzenie za pomocą wyprzedzenia motocykla w miejscu zupełnie nie przeznaczonym do tego może mnie zdjąć z niej. Do wszystkiego trzeba podejść spokojnie. Jak chłopak pyta o kask otwarty, to nie należy mu przedstawiać wizji otartej twarzy, tylko powiedzieć w którym się jeździ dobrze, a w którym lepiej. Chłopak zadający pytanie przemyślał chyba wszystkie za i przeciw kasku otwartego. Ja jeżdżę w otwartym bo integral odbieram jak jazdę samochodem. Lubię tak i już. jak ktoś jeździ w integralu, to fajnie. Nic mi do tego, czy mu szyba paruje, czy nie. Chce, to ma.
Artur
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

HaCaT pisze:najważniejszy jest spokoj i opanowanie

BTW zauważyłem ciekawą rzecz, na wielu użytkowników tego forum pojęcie "bezpieczeństwo" działa jak plachta na byka i jest często powodem do drwin. Ciekawe to...

:cool:
Moze dla tego ze pojecie "bezpieczenstwo" w odniesieniu do jazdy motocyklem w ruchu uliczno-autostradowym lekko zakrawa nieco na drwine.
Motocykle, motolotnie, alpinizm, nurkowanie w jaskiniach i pare jeszcze zajec na pewno nie nalezy do tych bezpiecznych. Nalezy oczywiscie na ile mozna minimalizowac mozliwe konsekwencje ale bez przesady. Przykladowo alpinisci nie uzywaja pelnych kaskow i ratunkowych spadochronow choc mogli by. Jest jakas dla kazdego nieco inna granica bezpieczenstwa i wygody wiec najlepiej jesli kazdy zatrzyma sie na tej swojej granicy i da sobie spokoj z uswiadamianiem innych nieco na sile iz tylko jego poglad jest OK. Bo wtedy natknie sie na mocniejsza lub slabsza riposte ludzi ktorzy maja w nieco innym miejscu polozaona powyzsza granice. To takie ludzkie i ma niewiele wspolnego z lansem czy asekuranctwem. Jesli ktos mnie pyta o droge do motocyklizmu zazwyczaj odpowiadam zeby sobie dal spokoj bo jest wiele fajniejszych zajec. Uprze sie sam dojdzie, odpusci - bezpieczniej dla niego.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
udzin
Posty: 610
Rejestracja: 11 listopada 2010, 00:03
Motocykl: Virago xv750 94r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: udzin »

Jeżeli komuś doradzamy na podstawie własnej opinii to jest tylko Nasza opinia i dla nas to jest istotne, jak ktoś ma inne zdanie ok jego sprawa ale niech też przedstawi argumenty za i przeciw, decyzja będzie należała do każdego komu się doradza.

Więc opinia typu "ty jesteś głupi bo uważasz inaczej niż JA" (specjalnie akcentuję :wink: ) jest nijak do dyskusji ludzi na poziomie którzy powinni dyskutować na argumenty lub/i uszanować czyjąś opinię.

Chłopy (niektórzy się obrażą :wink: ) chodźmy lepiej na :nazdrowie: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 146
Rejestracja: 21 marca 2013, 10:35
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Jaku »

może jak zamontuje szybkę to zmienie zdanie , na dzien dzisiejszy to tylko integral
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: ELVIS »

Kamillek pisze:może jak zamontuje szybkę to zmienie zdanie , na dzien dzisiejszy to tylko integral
Kamilek, ja bez szyby w Jecie nie dałem rady jechać powyżej 100 km/h, podwiewało kask i dusiłem się na pasku.
Sytuacja uległa natychmiastowej poprawie gdy kupiłem kask z dopinaną szczęką.

Z szybą to zupełnie inna bajka, oczywiście zaraz odezwą się obrońcy jedynie prawidłowego nurtu - jazdy bez szyby (bo lepiej wygląda).
Nie mniej jednak są od tego inne tematy i tam można wypowiedzieć swoje zdanie :)
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
ODPOWIEDZ