Jaki kask wybrać?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

ELVIS pisze: ja bez szyby w Jecie nie dałem rady jechać powyżej 100 km/h, podwiewało kask i dusiłem się na pasku.
Zle dobrany kask i tyle :)
jak ja musialem z poznania sprowadzic motocykl Kajki SV650 bo byl nie obnizany i nie dosiegala, to zmienilem otwartego Caberga z daszkiem na otwartego Nolana bez daszku i lecialem na autostradzie pod 200 km/h. Po opuszczeniu szybki lba nie urywalo, pasek nie dusil, ot glosno bylo i tyle. Wiec nie wierze w jakies extrema w jecie :) jesli to tylko w miare porzadny Jet dobrany do warunkow jazdy z porzadna gleboko opuszczana szyba i kierowca ndmiernie glowy nie zadziera.
W tym samym kasku na virazce 535 jezdzac czasami do 160 tez specjalnie nie zauwazam dyskomfortu.
Czyli dobierz porzadnie kask i bedzie spoko.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: ELVIS »

Cpt. Nemo pisze:Zle dobrany kask i tyle :)
jak ja musialem z poznania sprowadzic motocykl Kajki SV650 bo byl nie obnizany i nie dosiegala, to zmienilem otwartego Caberga z daszkiem na otwartego Nolana bez daszku i lecialem na autostradzie pod 200 km/h. Po opuszczeniu szybki lba nie urywalo, pasek nie dusil, ot glosno bylo i tyle. Wiec nie wierze w jakies extrema w jecie :) jesli to tylko w miare porzadny Jet dobrany do warunkow jazdy z porzadna gleboko opuszczana szyba i kierowca ndmiernie glowy nie zadziera.
W tym samym kasku na virazce 535 jezdzac czasami do 160 tez specjalnie nie zauwazam dyskomfortu.
Czyli dobierz porzadnie kask i bedzie spoko.
Używałem dwóch kasków, Scorpiona EXO 100 oraz z głęboką przyłbicą i odpinaną szczęką X-Lite X-402 GT.
W każdym bez szyby powyżej 120 km/h była walka. Inaczej po dopięciu szczęki :)

W X-Litie'cie bez szczęki sprowadzałem Monstera 600 dla kumpla, też zapiąłem 180 km/h ale o komforcie mowy być nie może.
No ale przecież da się jechać 240 km/h bez kasku w ogóle:
http://www.youtube.com/watch?v=5tahr2KCWUY#t=15
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Cpt. Nemo »

ELVIS pisze:ale o komforcie mowy być nie może.
O komforcie na Virago prawie wcale nie moze byc mowy :) twarde i doijajace tylne zawieszenie, ktore daje niezle popalic ludzkiemu kregoslupowi zniweczy kazdy komfort :)

Ja coraz mniej rozumiem o czym niektorzy rozmawiaja ?
Zawsze jezdze z szyba bo tak lubie, zawsze jezdze w Jecie bo tak lubie, ale jaki dyskomfort ? Ja go nie odczuwam.
Zaloz sobie szybe i bedzie OK :)
Natomiast na SV-ce lecialem na maxa tylko z malenka wyscigowa szyba i tez mi sie doskonale jechalo.
Kurcze, moze niektorzy z kolegow kominiarek nie uzywaja ? Choc w upalne lato jak tez tylko termiczny berecik na glowe zakladam pod kask czasem w zimna pogode czy desz np. neopropenowa maske lub nieprzemakalna kominiarke, mam i gruba polarowa w kolekcji :)
Jadac do Piaseczna mijalismy po drodze spora grupe naszych, faktycznie jechali wolno, choc i my nie szybko tak do 120 bo drugi motorek mial problemy. Sam jezdze w trasie przelotowej szybciej, no chyba ze sie wlocze droga miedzy polami wtedy to i 70-80 na godzine mi sie zdarza :)
Ale za nic nie potrafie zrozumiec co by mialo byc mi niekomfortowo ?
Zreszta jak mowilem zawsze tez jezdze z szyba, moze dla tego, choc na SV z symboliczna szybka tez mi nic nie preszkadzalo poza podkurczonymi nogami ?
Szyby nie mam jakiejs wielkiej, ale mam :)
Tobie jesli nie wygodnie, toz sobie mozesz jezdzic w zamknietym :) mnie to nie przeszkadza :) :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: ELVIS »

Nie zrozumieliśmy się do końca :)
Też jeżdżę z szybą, w VTXie jest dodatkowo profilowana więc kierownik nie odczuwa wibracji nawet przy 200km/h.
Jednak czasami gdy chcę pojeździć wokół komina, a jest naprawdę gorąco (pow. 20 stopni) zdejmuję ją i dopinam szczękę do kasku.

W moim przypadku jazda bez szyby i bez dopiętej szczęki nie daje już tej przyjemności :)
P.S. Moja średnia prędkość to ok 110-120 km/h czyli też nie za szybko...
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: jaroga »

Cpt. Nemo pisze:
jaroga pisze: Otwarty - lans, no bądźmy szczerzy :mrgreen:
Jaki kurde lans ?
Ja nie lubie integrali. Ograniczone pole widzenia, latwosc zaparowywania szczegolnie jak chlodniej, trudnosci w pogadaniu na swiatlach jak si grupka jedzie, wikszy ciezar, trudniej w okularach, za cieplo latem.
Ja latam w otwartym bo tak mi wygodniej i przyjemniej, a lans to mam gdzies gleboko...
1. "latwosc zaparowywania szczegolnie jak chlodniej" - bzdura - pin lock rozwiązuje sprawę fantastycznie, a mój były otwarty Nolan N42 CLASSIC N-COM często mi parował przy zamkniętej przyłbicy.
2. "Ograniczone pole widzenia" - totalna bzdura, chyba, że masz za istotne oglądanie zbiornika paliwa w czasie jazdy. Gdyby kaski otwarte miały większe pole widzenia byłby używane w sportach motorowych.
3. "wikszy ciezar" - obecny mój integral jest lżejszy o 170 gramów od byłego Nolana.
4. "trudniej w okularach" - fakt, trzeba się gimnastykować, ale przy otwartym też.
5. "za cieplo latem" - nieprawda, zastosowana wentylacja sprawdza się wyśmienicie (mówię o moim).
6. "trudnosci w pogadaniu na swiatlach" - fakt, trzeba wrzeszczeć.

Jak nie nazwać lansu, że to pasuje do danego motocykla, a to nie, tu ma być szyba a tu nie. Twierdzę tylko, że na podstawie własnych doświadczeń popełniłem błąd i nie od razu kupiłem integrala.
Nie koniecznie na wzgląd na bezpieczeństwo ale różnicę w komforcie jazdy, przez co stała się ona bardziej przyjemniejsza niż wcześniej.

Tekst typu "jazda w integralu to jak jazda puszką" ... bez komentarza :roll:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 146
Rejestracja: 21 marca 2013, 10:35
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Jaku »

jaroga :nazdrowie: :nazdrowie: :nazdrowie: jeden dobrze rozumie :D :bravo:
no ale napisze jeszcze raz, - kto co woli
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pisior »

mam n90 i załatwil sprawe otwartego i integrala , w gorące dni blokuje szczene i latam na wizjeze ,jak zimno to zamykam :) a nie pitolcie mi ,że leb wam lata na otwartej szczenie ,mnie nie a latam szybciej ,bo 140-180 i niemam szyby :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaku
Posty: 146
Rejestracja: 21 marca 2013, 10:35
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Jaku »

a masz szybe w moto ????
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: pisior »

pisior pisze:,bo 140-180 i niemam szyby :)
Obrazek
Awatar użytkownika
VENOM
Posty: 709
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 22:46
Motocykl: XV535->Kawa VN900
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: VENOM »

A ja powiem tak: Kupię na przyszły sezon Scorpiona EXO 100 i założę szybę do Virówki. Jak mi będzie niewygodnie to będę wolniej jeździł. Ale tak właśnie chcę i tak mi się podoba.
Teraz mam LS2 Tomcat i jest tak sobie. Ale jakie pieniądze, takie efekty, a jak za te pieniądze, to jest nawet niezły lecz nie pasuje mi do stylu Virówki (kupowałem go do zupełnie innego motocykla).
Artur
Awatar użytkownika
bonzo000
Posty: 184
Rejestracja: 29 sierpnia 2010, 21:03
Motocykl: mean streak i cx500
Lokalizacja: Ozimek
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: bonzo000 »

Nolan AIR n43 :wink:
Pal gumę, a nie duszę.Obrazek
Awatar użytkownika
Mmagic
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2013, 19:32
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Święte Miasto
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mmagic »

Witam.

Jak w temacie.

Nadszedł moment wyboru kasku i szukam tego jedynego dla siebie. Raczej otwarty bo tak jakoś mi pasuje na Virówkę.

Spojrzenia moje padły na trzy sztuki. Nolan 43 i 43 air, ewentualnie airoh jet55.

http://allegro.pl/kask-airoh-j-56-jet55 ... 75473.html

http://allegro.pl/kask-nolan-n43-classi ... 74597.html

http://allegro.pl/kask-nolan-n43e-air-c ... 74383.html

Będę wdzięczny za sugestie ze strony kolegów i koleżanek. A może jakieś inne sensowne propozycje w tym przedziale cenowym.

Pozdr.
bobbers
Posty: 896
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 15:33
Motocykl: 535 I DS 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 25
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: bobbers »

Bierz któregoś NOLANA ,airoh ma skorupę z tworzyw sztucznych !
Sajmon ;)
Awatar użytkownika
Lucky Mike
Posty: 109
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 20:32
Motocykl: VX 535S 2YL '96/MY97
Lokalizacja: W-wa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Lucky Mike »

Mimo że szczęka kasku Bella ponad 20 lat temu zapobiegła zrobieniu miazgi z mojej własnej szczęki, to do 535 kupiłem kask bez szczęki: Caberg Riviera Classic http://www.caberg.it/caberg_caschi_cabe ... =1&lang=en

Co ciekawe pod koniec sezonu nie mogłem znaleźć nigdzie w Polsce rozmiaru dla siebie i w końcu przez ebay'a kupiłem nowy kask w sklepie w Palermo na Sycylii. Cena kasku była dużo bardziej atrakcyja niż u nas, tylko przesyłka trochę droga, ale ponieważ wziąłem dwa, to nie tylko wyszło taniej ale nie było dylematu, którą wersję kolorystyczną wybrać http://www.caberg.it/caberg_caschi_cabe ... =1&lang=en

Podsumowując, warto rozwazyć kupno na e-bay'u np. kasku dla siebie albo zestawu lego dla synka w Niemczech lub we Włoszech bo czasem wychodzi taniej i sprawniej niż u lokalnych dostawców.

Pozdrawiam,
M.

A kask Caberg'a polecam
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2013, 08:17 przez Lucky Mike, łącznie zmieniany 2 razy.
Wesprzyj 1% z PIT Trening Pewności Siebie unikalny program dla dzieci, które doświadczają przemocy w szkole. Więcej: http://www.przemocwszkole.org.pl/wplaty.html
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Yurek58 »

:rock:
Jestem w tym samym miejscu co ty Mmagic. Chcę kupić nowy kask i czytam na różnych forach opinii o różnych kaskach w cenie do 1000 zł. Wybór mój padł na jeden ze szczękowców (z możliwością wypięcia lub odchylenia do jazdy szczęki) spośród tych trzech:Airoh J105, Nolan N44, Shark evoline 3. Do tej pory od kiedy kupiłem Virkę tzn. dwa sezony jeździłem w Naxie DF629, w którym przy większym wietrze komfort jazdy nawet przy prędkości ok. 80km/h był beznadziejny. Tylko proszę mi nie mówić, że "wiatr we włosach" to jest to o co nam chodzi. Na forum widzę, że ktoś użytkuje takiego Sharka. Opinię o Airohu mam wyrobioną, bo znajomy jeździ w takim i jest w miarę zadowolony. Szczególnie zależy mi na opinii na temat nowego Nolana N44, następcy 43Air. Może na tym forum mniej, ale na innych naczytałem sie wiele wypowiedzi, że jest głośny i trzeszczy przy poruszaniu głową, bo ma jakąś wadę wkładki, którą należy wkleić we własnym zakresie i jest poprawa. Może ktoś użytkuje N44 i poinformuje czy jest lepiej? Bardzo zależy mi na merytorycznych wypowiedziach w tym temacie. :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Yurek58 »

Jeszcze prośba do ludzi z okolic Poznania. Proszę o namiary jakiegoś sklepu w naszym mieście, w którym jest duży wybór kasków, żeby poprzymierzać.
Z góry dziekuję. :rock: :zimno: :rock:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
Mmagic
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2013, 19:32
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Święte Miasto
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mmagic »

Hej.

No i ............poszło :D . Zgodnie z sugestią jednego z kolegów zakupiłem Nolana N43 Air. Choć na początku nie był moim faworytem. Przeważyła możliwość dopięcia szczęki co może przydać się w chłodniejsze dni no i cena była przyzwoita. Mam nadzieje że dokonałem dobrego wyboru.


Pozdr.
bobbers
Posty: 896
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 15:33
Motocykl: 535 I DS 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 25
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: bobbers »

To dobrze że zakupiłeś sobie :) Jak pojeździsz to opowiedz jak sie sprawuje ,bo też mam zamiar go chyba kupić za jakiś czas :D
Sajmon ;)
Awatar użytkownika
Mmagic
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2013, 19:32
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Święte Miasto
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mmagic »

bobbers pisze:To dobrze że zakupiłeś sobie :) Jak pojeździsz to opowiedz jak sie sprawuje ,bo też mam zamiar go chyba kupić za jakiś czas :D

Ale to dopiero nie wcześniej jak za cztery miesiące :(
Awatar użytkownika
Pawlas
Posty: 204
Rejestracja: 03 lutego 2010, 16:35
Motocykl: XV1100/Tiger 900
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Pawlas »

Tylko dodając do tematu:
Jeżdziłem 3 lata w Astone DJ10
http://www.gpmoto.pl/kaski/kaski-otwart ... j10-white/
szybko się wyrobił i stał się znacząco zbyt duży, latał na głowie.
W tym roku uderzyłem w Caberg HyperX
http://caberg.it/caberg_caschi_caberg_h ... =2&lang=en
i dopiero poznałem zalety lepszego wykonania/dopasowania , mniejszego hałasu (to jest zawsze) i ..
dopinanej szczęki - na prawdę warto !

dobrych wyborów życzę
:chopper:
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Yurek58 »

Mmagic,
a miałeś możliwość przymierzyć N44?
:chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
Mmagic
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2013, 19:32
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Święte Miasto
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Mmagic »

Yurek58 pisze:Mmagic,
a miałeś możliwość przymierzyć N44?
:chopper:
Niestety nie pomogę bo.......możliwość to i miałem ale nie zrobiłem tego, bo jestem impulsywny chłopak :lol: i a nuż spodobał by mi się :D :D a to kolejne dwie stówki PLN-ów więcej by były do wydania.

Więc zostałem przy 43 air, bo cena akurat w tym miejscu była przyzwoita. Mniemam że do mojego turystycznego turlania wokół świętej wieży w zupełności wystarczy.


Pozdr.

PS. Sprzedawca pokazywał mi go i zwrócił uwagę na niezbyt fortunne wg. niego umieszczenie i konstrukcje zatrzasku chyba do zwalniania blendy(o ile dobrze pamiętam). Określił ją jako za delikatną. Tyle mogę pomóc (albo namieszać).
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: Yurek58 »

Dzięki Mmagic-dla mnie to cenne uwagi. Jakoś nie mogę znaleźć wolnej chwili żeby udać się do porządnego sklepu i poprzymierzać. Ale na pewno tak zrobię i zobaczę co i jak.
Na wiosnę na pewno będzie nowy garnek, bo kaska na kupce czeka.
:chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
bobbers
Posty: 896
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 15:33
Motocykl: 535 I DS 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 25
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: bobbers »

A ja chyba teraz mimo stylu i takie tam kupię raczej kask integralny :) Co o tym sądzicie ?
Sajmon ;)
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jaki kask wybrać?

Post autor: skipbulba »

to chyba indywidualna decyzja. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ja np. źle sie czuję w integralu. Wceśniej jeździłem w Highway 1 NX2. to jet. ( http://www.lubie-motocykle.pl/kask-high ... ik,p,37365 ) zjeździłem nim kawał Polski i był w porządku, teraz latam w Nolanie N43E Air ( http://motocyklowo.pl/pl/p/Kask-Nolan-N ... at-10/1717 ) i jestem bardzo zadowolony, szczękę wpinam bardzo rzadko, głównie ze względu na temperatury, a latem jak jest bardzo ciepło to latam w niemieckim topku ( http://allegro.pl/helm-niemiecki-solidn ... 97548.html ) ten ostatni to najwyżej ochrona przed mandatami, ale twardym trzeba być :)
Moim zdaniem opowieści o wietrze pod kaskiem w przypadku markowych kasków to bajki, ja nie zauważyłem takiego czegoś aniw Highway-u, ani w Nolanie, a nie latam znowu tak wolno (generalnie 100-140). Na pewno poziom zabezpieczenia jest wyższy w integralu (oczywiście mówimy o markowych kaskach, bo czy chinol za 90zł, albo integral za 200zł jest lepszy do jet-a za 1000zł to nie jestem przekonany )

Nie mam porównania z kaskami z wyższej półki, bo nie stać mnie na takie fanaberie :)

PS. Mam też jeden kask z InterMotorsa, nie pamiętam marki, taki jet za 160zł. I owszem plecaczek opowiadał mi, że mu wieje, ale ciekawie, bo nie pod szybą, tylko z boku. Uszczelnienie szyby jest do bani i bokiem przy bocznych wiatrach bardzo mocno wieje.
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
ODPOWIEDZ