kurtka skórzana ramoneska

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

kurtka skórzana ramoneska

Post autor: danek25 »

Przymierzam się kupić ramoneskę znalazłem takie coś http://allegro.pl/skorzana-kurtka-motoc ... 04651.html i chciałbym wiedzieć czy ktoś w takiej śmiga? Czy jest wygodna i funkcyjna jeśli chodzi o ten typ i krój. A i jeszcze jedno to jest damska czy męska bo jakoś się pogubiłem.
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Ciastek9000 »

Nie wiem z czego to jest ale chyba nie ze skóry za 180 zł
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Blunio »

Ciastek9000 pisze:chyba nie ze skóry za 180 zł
Pewnie tzw. EKOSKÓRA. I jeżeli chodzi o ścisłość, to nie jest klasyczna ramoneska. Do tego te pretensjonalne pagony, brrr :roll:
Przy okazji dobra rada (tak, wiem, dobrymi radami wybrukowane jest piekło :lol: ). Ale posłuchaj chwilkę.
Takich rzeczy nie kupuje się przez internet. To znaczy dobrze jest pomierzyć w tradycyjnym sklepie a zakupu dokonać takiego samego przedmiotu w sklepie wirtualnym, gdzie z reguły jest taniej.
Kurtka to będzie Twoja druga skóra, więc należy przyłożyć wiele dbałości o jej dopasowanie, bo spędzisz w niej wiele godzin i nie powinna być udręką tylko najlepiej jakbyś nie czuł że ją masz na sobie.
Jeżeli jeszcze chcesz mnie posłuchać, to wkrótce (liczę że w marcu) będzie w Warszawie na wyścigach na Służewcu MOTOBAJZEL. Tam można w kurtkach funkiel nówkach jak i używkach przebierać jak w ulęgałkach i coś ciekawego wyhaczyć. Radzę skorzystać bo wybór jest naprawdę duży i można mierzyć ile zechcesz :motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: tomasz77 »

ale to zapewne nie jest nówka sztuka , jesli ze skory , choć sie dobrze przyglądałem i wygląda na skore.
ja tez nie mam klasycznej
Blunio Ty masz dopasowaną ? czytałem w artykule że jesli jest zbyt luźna to może z nas ją zdjąć podczas szlifu . ja mam dopasowaną raczej przyległą . hmmm jak sweterek :P
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2015, 22:31 przez tomasz77, łącznie zmieniany 1 raz.
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_gnr
Posty: 98
Rejestracja: 13 października 2014, 12:45
Motocykl: XV125 '97
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 37
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Tomek_gnr »

niby na metce jest genuine leather... wygląda spoko, tylko faktycznie jak na ten stan to troche tanio, chociaż wszystko mozliwe. Jeździ się w tym bardzo spoko o ile dobierzesz odpowiedni rozmiar pod siebie który dobrze leży ;) przez net bym nie kupował nawet jak podają dokładne wymiary.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Blunio »

tomasz77 pisze: Blunio Ty masz dopasowaną ? czytałem w artykule że jesli jest zbyt luźna to może z nas ją zdjąć podczas szlifu . ja mam dopasowaną raczej przyległą . hmmm jak sweterek :P
Kurtka musi mieć na tyle dobry krój aby była w miarę dopasowana i jednocześnie nie krepowała ruchów i obiegu krwi w rękach. Pamiętaj, że możesz spędzać wiele godzin w wymuszonej pozycji za kierownicą ! Z tym zdjęciem podczas szlifu to raczej mit. Kurtki tekstylne mają specjalne paski ściągające, ale służą one takiemu dopasowaniu aby wmontowane w kurtkę protektory pozostały na swoim miejscu podczas szlifu. Ja swojej Büse zostawiłem połowę na jezdni, ale protektory spełniły swoją rolę i w polarku była tylko malutka dziurka na rękawie :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: danek25 »

Właśnie wstępnie patrzyłem w używkach. Spodnie już kupiłem i wymierzyłem idealnie, z kurtką jest znacznie gorzej i też się zastanawiam. Chyba jednak faktycznie najlepiej pomierzyć w realu spisać rozmiar i wtedy szukać konkretnego modelu kurteczki w sieci. A na moto targi chyba faktycznie się wybiorę, mam rzut beretem, a wybór kosmiczny. Jeszcze buciki muszę kupić, więc opłaca się pojechać. Kiedy to dokładnie jest?
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Ciastek9000 »

Blunio pisze: Jeżeli jeszcze chcesz mnie posłuchać, to wkrótce (liczę że w marcu) będzie w Warszawie na wyścigach na Służewcu MOTOBAJZEL.
Bazar będzie 11-12.04.2015 na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie - rozdawali ulotki na wystawie motocykli, która odbyła się w miniony weekend.
skarbek70
Posty: 61
Rejestracja: 14 lipca 2014, 07:37
Motocykl: Virago1100,FJR 1300
Lokalizacja: Bieszczady
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: skarbek70 »

Damska męska ma zamek na prawo ta ma na lewo to na 100% damska. Chyba ,że jesteś gender to nie ma znaczenia :lol:
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: hunter of wind »

Wygląda, po wymiarach, na damską L. Jest ewidentnie skórzana, o czym jednoznacznie świadczy oznaczenie na metce. Cena też jest w zakresie normalnych, średnich cen za używaną kurtkę skórzaną, tym bardziej, że nosi wyraźne ślady używania (np. powycierane mankiety). Ja za nieco niższą cenę, kupiłem kiedyś ramoneskę Hein Gericke w trochę lepszym stanie. Tak więc, ta cena nie jest niczym niezwykłym. Można kupować przez internet, trzeba tylko dokładnie się zmierzyć i porównać wymiary. Ja kupowałem tak trzy razy kurtkę skórzaną i zawsze była dobra.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Blunio »

Ciastek9000 pisze:rozdawali ulotki na wystawie motocykli, która odbyła się w miniony weekend.
BTW nasuwa mi się taka myśl, że jakoś ta wystawa przeszła w tym roku bez echa. Czyżby organizatorzy utopili dziecko w kąpieli, żądając takiej kasy za wejściówkę że ludzie olali tę skądinąd ciekawą imprezę :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Ciastek9000 »

25 zł za wejście to nie majątek. Problem leżał w tym, że nie było kawasaki, HD, Triumpha, Hondy... Dla miłośników chromu stał tylko intruder 1800 i moto guzzi a reszta to sporty i turystyki. Ja byłem pierwszy raz i się zawiodłem trochę. Znajomi mówili, że kilka lat temu było lepiej. Tak nawiasem mówiąc to była ostatnia wystawa z tego cyklu w tym miejscu.
Były też plusy. Yamaha wystawiła R1M bmw nowego RR no i najnowsze panigale. To co było było fajne ale strasznie tego mało.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Blunio »

Ciastek9000 pisze:25 zł za wejście to nie majątek
Kwestia podejścia. Jeżeli małżeństwo z parką dzieci zechciałoby kulturalnie spędzić niedzielne przedpołudnie to już stówka z głowy. Dla jednego mało, dla drugiego dużo. Ale to nie wszystko, bo oczywiście musieli się opłacić wystawcy, handlowcy, zamieszczający reklamy i diabeł wie kto jeszcze. Spadająca popularność tej imprezy, która kilka lat temu była poważnym wydarzeniem motoryzacyjnym na skalę kraju, zdaje się potwierdzać przysłowie, że CHYTRY DWA RAZY TRACI :frustrated:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: kris2k »

Dokładnie Blunio, ja wogóle nie rozumiem jak można rządać kasy za to żeby ktoś mógł mi zareklamować swoj produkt. Do czego to doszło. To tak jakby Polsat wprowadził przerwy reklamowe płatne pay per view.
Awatar użytkownika
Logan Cale
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2014, 16:31
Motocykl: Virago / Hyosung
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 39
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: Logan Cale »

kris2k pisze: To tak jakby Polsat wprowadził przerwy reklamowe płatne pay per view.
Nie pisz nawet takich rzeczy bo jeszcze ktoś z Polsatu to przeczyta i uzna to za genialny pomysł :P
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: kris2k »

Może mnie zatrudnią w dziale marketingu :roll:
Awatar użytkownika
majher
Posty: 9
Rejestracja: 13 lutego 2014, 10:32
Motocykl: yamaha virago xv 535
Lokalizacja: Okolice Nowogrodu Bobrzańskiego
Wiek: 79
Status: Offline

Re: kurtka skórzana ramoneska

Post autor: majher »

I tutaj Blunio ma rację , niekópuj czego nie przymierzyłeś . Prawie identyczną kupiłem rok temu u tego samego gościa
i o takich samych wymiarach i mniej więcej w tej samej cenie , teraz muszę się w nią wbijać jak w pancerz czyli okazała się przyciasna jest to cholernie niewygodne . Odradzam .
ODPOWIEDZ