Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
luko28
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2015, 15:45
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 35
Status: Offline

Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: luko28 »

Mam pytanie, przeszukując czeluści internetu bardzo ciężko znaleźć informacje na temat poszczególnych modeli rękawic naszej rodzimej firmy Seca.
Zastanawiam się nad zakupem, i chodzą za mną 3 modele: Journey, Shadow, i Integra.
Miał ktoś styczność z ich rękawicami? Jak wygląda ich komfort termiczny, Journey i Integra mają długie mankiety, także nie byłoby problemu z rękawem kurtki, te Shadow znowu wydaje mi się, że może być ciężko z nałożeniem mankietu na rękaw.
Będę wdzięczny za jakieś opinie :pomocy:
Awatar użytkownika
RAFFEN
Posty: 634
Rejestracja: 01 września 2014, 18:19
Motocykl: Shadow 750 AERO
Lokalizacja: Jasło
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: RAFFEN »

Witaj.Ja używam rękawice tej firmy nie znam modelu ale mają długie te mankiety żeby można było wcisnąc rękaw kurtki.Używam ich od ponad roku,zużycia nie zauważyłem praktycznie żadnego skóra,i reszta ok nie przetarte nawet w minimalnym stopniu nie spękane.Jedynie co się stało to jak są te długie mankiety to na szwie popuściło, nie wiem czy końcówka nitki nie była zakończona dobrze i tak się stało, czy z innego powodu.Spokojnie to można zaszyć,jeszcze tego nie zrobiłem.Jężdzę w nich tylko w chłodniejsze dni,bo na samo lato w upalne dni będą za ciepłe i zakładam bez palców.Jak chcesz mogę zrobić fotki i podesłać.
Z motocyklem jest jak z kobietą , pokochaj, zrozum a potem rozbieraj.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: Maruda »

Witaj, posiadam rękawice tej firmy, co prawda nie o te co pytasz ale dokładnie te (UKEMI) http://seca.com.pl/produkt/1360-ukemi/ Po dwóch sezonach (a robię około 8000km/rok) nie mam zastrzeżeń co do nich. Żaden szew nie puścił, skóra cały czas w bardzo dobrej kondycji, a zdarzyło mi się kilka razy w nich porządnie zmoknąć :) Mają długi mankiet więc rękaw kurtki idealnie się pod nim chowa. Jak dla mnie rękawice bardzo wygodne, świetnie dopasowane do dłoni i co istotne, można to uznać za plus/minus są perforowane pomiędzy palcami, więc latem przyjemnie powiewa, natomiast już przy niskich temperaturach trzeba pomyśleć o innym rozwiązaniu... :)
Ogólnie produkt bardzo na plus w mojej skromnej ocenie :) :rock:
Cena nie zabija, za swoje zapłaciłem coś koło 220zł
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
luko28
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2015, 15:45
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: luko28 »

RAFFEN pisze:Witaj.Ja używam rękawice tej firmy nie znam modelu ale mają długie te mankiety żeby można było wcisnąc rękaw kurtki.Używam ich od ponad roku,zużycia nie zauważyłem praktycznie żadnego skóra,i reszta ok nie przetarte nawet w minimalnym stopniu nie spękane.Jedynie co się stało to jak są te długie mankiety to na szwie popuściło, nie wiem czy końcówka nitki nie była zakończona dobrze i tak się stało, czy z innego powodu.Spokojnie to można zaszyć,jeszcze tego nie zrobiłem.Jężdzę w nich tylko w chłodniejsze dni,bo na samo lato w upalne dni będą za ciepłe i zakładam bez palców.Jak chcesz mogę zrobić fotki i podesłać.
A jakbyś mógł to bym z chęcią zobaczył które masz, właśnie szukam czegoś na początek sezonu, gdy temperatury jeszcze nie są szałowe, ale człowiek i tak by pojeździł :D , no i na wiosnę.
Awatar użytkownika
RAFFEN
Posty: 634
Rejestracja: 01 września 2014, 18:19
Motocykl: Shadow 750 AERO
Lokalizacja: Jasło
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: RAFFEN »

fotki troche spóznione ale sa dałem za nie coś okolo 180zł

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wygląda ze mam ten model
http://allegro.pl/rekawice-motocyklowe- ... 45322.html
Z motocyklem jest jak z kobietą , pokochaj, zrozum a potem rozbieraj.
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: Ice-Man »

Ja mam problem z dobraniem dla siebie rękawic. Mam szeroką i krótką rękę, więc na mnie rękawice są albo za wąskie albo za długie. Na jaką dłoń byś te opisał?
Awatar użytkownika
RAFFEN
Posty: 634
Rejestracja: 01 września 2014, 18:19
Motocykl: Shadow 750 AERO
Lokalizacja: Jasło
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: RAFFEN »

Ice-Man pisze:Ja mam problem z dobraniem dla siebie rękawic. Mam szeroką i krótką rękę, więc na mnie rękawice są albo za wąskie albo za długie. Na jaką dłoń byś te opisał?
Hmmm... na jaką dłoń trudno mi powiedzieć ??wydaje mi się że bardziej na węższą a dłuższą dłoń, niż szerszą a krótszą.Najlepiej w sklepie sobie przymierzyć.
Z motocyklem jest jak z kobietą , pokochaj, zrozum a potem rozbieraj.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: 2007XV1700 »

Alpinestars na przykład robi zawyżone rozmiarowki i na moją 8.5 - 9 łapę mierzyłem dobre 10'tki więc najpierw mierzyć potem kupować w necie.
Mierzyłem kiedyś podobne rekawice firmy Seca ale nie kupiłem bo za małym palcem zostawało mi ze dwa i pół kilometra rekawicy jeszcze.
Co do tęgości dłoni to jeśli przed palcami zostaje ok pół cm jak dłoń zaciśniesz w pięść to bedzie ok.
A jeśli kupujesz rękawice ze skóry to na szerokości się rozejda i będą leżeć jak druga skóra.

.peace
wojtekW
Posty: 148
Rejestracja: 02 września 2015, 23:14
Motocykl: Yamaha virago535 98r
Lokalizacja: Dzikowiec Kłodzki
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rękawice Seca - opinie, używa(ł) ktoś?

Post autor: wojtekW »

Kupiłem rękawica Seca na lato.nie wiem jaki to model ale bardzo wygodne,na kostkach w plastiku wloty powietrza,dobry materiał.na początek też kupiłem kask Seca otwarty chyba model Mirage.też nie mam uwag.pozdrawiam
ODPOWIEDZ