myjka ultradźwiękowa

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

myjka ultradźwiękowa

Post autor: joozek »

Witam
Proszę o opinie na temat myjki ultradźwiękowej do mycia gaźników, kraników i innych drobiazgów.
Przeglądałem ostatnio znany portal ogłoszeniowy i wpadła mi w oko, taka oto myjka.

http://allegro.pl/myjka-ultradzwiekowa-d...94420.html

Ktoś coś o niej, lub podobnych wie, stosuje itp, itd Cena nie jest kosmiczna, więc może warto?
:mrgreen:
Zapraszam do wypowiedzi, oceny, opinii
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: Top Gun »

Na pewno warto się tym zainteresować :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: robdk »

Coś link się zły wkleił.
Niemniej ja mam myjkę ultradźwiękową 6l i mocy 180W. Wymiary pozwalają mi umyć dość spore gaźniki ;) Na razie miałem próbę w płynie do myjek do rozcieńczenia z wodą. Wyszło tak średnio choć gaźnik dobrze wymyty. Zakupiłem także specjalny płyn do myjek do odlewów stopów z aluminium. Ponoć dobrze idzie w acetonie. Także sobie 10l. zakupiłem. Niestety tych jeszcze nie wypróbowałem, bo nie miałem co myć.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: joozek »

Poprawiam link do myjki z pierwszego postu
http://allegro.pl/myjka-ultradzwiekowa- ... 94420.html

Niestety, zarówno taka myjka 750 ml, oraz 850 ml, są za płytkie. Max wysokość przedmiotu 5 cm. Gaźnik jest za duży :(
Ale znalazłem taką 1,4 litra, no i 70 W.
http://allegro.pl/show_item.php?item=5293129598

Coś, ktoś o takiej wie, jakie opinie?
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: Top Gun »

Takich myjek używa się do serwisu pistoletów lakierniczych...Robotę to robi świetną :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: jacek64 »

Może i 1,4 l ale wymiary nie powalają "Wielkość zbiornika: 135x165x60mm" Profesjonalny sprzęt dużo więcej kosztuje no i potem "materiały eksploatacyjne " też naciągają. Wszystko zależy od tego co się chce robić.
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: robdk »

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: joozek »

No tak, tylko, że ta cena. Nie planowałem tyle wydać, a poza tym gaźniki ROMET/KOMAR nie są aż takie duże.
Po konsultacjach doszedłem do wniosku, że 2,5 l i 170 W, to mimo wszystko minimum.
Wybór padł na
http://allegro.pl/myjka-ultradzwiekowa- ... 59535.html
Czy będę zadowolony :) życie pokaże.
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: joozek »

Józek Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: grzegorzbr2 »

joozek pisze:A to ciekawe ............. :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=R1DtY2VwSyY

Proste rozwiazanie a do czyszczenia dużych detali można zmajstrować sobie stół wibracyjny a na nim duża miska i mamy mega wydajną myjkę. Takie stoły kiedyś nniektórzy z nas używali do produkcji pustaka szlakowego lub cegieł cementowo-żwirowych.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: al99 »

Obróbka roto-wibracyjna......ino kształtki trzeba lub kulki malućkie nierdzewne,,,,,znal idealnie czyści się tarczami z plstikowym włosiem i wykańcza poastą do alu miękką przecierając szmatką ,,,to tyla w temacie
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: joozek »

No więc kupiłem tą myjke z ostatniego linku 2,5 litrów, do tego koncentrat tego płynu K2.
I tu moje pytanie;
:roll: Jak długo myć gaźnik w takiej myjce? :roll:

Płyn do kąpieli rozrobiłem 1-5 choć napisano, ze 1-10 też wystarczy. No ale do mocnych zabrudzeń, można myc nawet w samym koncentracie.
Ustawiłem czas pracy myjki 490 s i poszło .... i tak ze 4 razy, a gaźnik za każdym razem taki sam. No może tylko, że już bez resztek brudu.
Co robię nie tak, albo co powinienem zrobić by było dobrze :oops:
Proszę o porady
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: robdk »

Powiem tak, że tez dopiero eksperymentuje. Ja myje 30min a jak nie ma jeszcze wystarczającego efektu to jeszcze drugie tyle. Temperatury powyżej 30stC przyciemniają aluminium i jego stopy wiec się nie świeci tak jak na filmikach poglądowych. Zauważyłem, ze myjka nie umyje dużych brudów które trzeba usunąć wstępnie w ręcznym myciu np. w benzynie ekstrakcyjnej.
Myłem dopiero dwa razy, za pierwszym razem w specyfiku http://allegro.pl/myaccount/won.php/red ... 5855223248 Teraz oceniam, że wyszło całkiem nieźle i nie było problemów z elementami gumowymi. Wczoraj myłem w acetonie wtryski od peugeota jetforce (skuter) i jego głowicę. Środek polecany do gaźników, niemniej liczyłem na efekt "łaaał" a wyszło "eeeee" tzn. efekt mycia nie powala, duże odparowanie i smród, no i elementy z gumy troszkę się rozlazły i dopiero po odparowaniu wróciły do swojego rozmiaru. Niemniej nie nadaje się do uszczelek.
Mam jeszcze zakupiony specjalny środek do stopów aluminium, co podobno gaźniki wychodzą jak z fabryki ale tego jeszcze nie testowałem - http://allegro.pl/myaccount/won.php/red ... 6489524815.
Dodam, ze po myciu w roztworze wodnym płukałem części w benzynie ekstrakcyjnej i suszyłem sprężonym powietrzem.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: al99 »

joozek pisze:No więc kupiłem tą myjke z ostatniego linku 2,5 litrów, do tego koncentrat tego płynu K2.
I tu moje pytanie;
:roll: Jak długo myć gaźnik w takiej myjce? :roll:

Płyn do kąpieli rozrobiłem 1-5 choć napisano, ze 1-10 też wystarczy. No ale do mocnych zabrudzeń, można myc nawet w samym koncentracie.
Ustawiłem czas pracy myjki 490 s i poszło .... i tak ze 4 razy, a gaźnik za każdym razem taki sam. No może tylko, że już bez resztek brudu.
Co robię nie tak, albo co powinienem zrobić by było dobrze :oops:
Proszę o porady

Po pierwsze ,gaznik nie jest aluminiowy w komarki ino ze ZNALU,,,,,,CZYLI MIĘSZANKI MIEDZ/ALU CYNK,,,to ino pobierznie i ogródkowo powiedziane, z tąd tyż zasada polerowania takiego metalu jest inna niż alu,,,,,ultra dzwiękowa myjka oczyści ale nie wybłyszczy jak w przypadku alu gdzie jest inny skład chemiczny, aby się lśniło jak psu jaja musiał byś nanieść tlenki a to już inna bajeczka, można jedynie uzyskać efekt jak poprodukcyjny i to chyba było by naj właściwszym rozwiązaniem :motorcycle:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: joozek »

Dziękuję Panowie za merytoryczne opinie, o to mi chodziło.
Efekt stanu poprodukcyjnego w zupełności mnie zadawała.
Chciałem wiedzieć jak długo mam myć gaźnik, aby zostały wypłukane wszelkie osady.
Czy sugerujecie, że płyn do myjki należałoby wcześniej podgrzać, np do około 50 st?

Nad tym płynem do elementów aluminiowych się zastanawiam - 55 zł za 0,5 litra to trochę drogo :roll:

Wczoraj myłem filtr powietrza i inne elementy pvc ........ efekt - "jak nowe" jest widoczny :P


:rock:
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
Dragster
Posty: 521
Rejestracja: 08 czerwca 2015, 21:38
Motocykl: VTX 1800
Lokalizacja: Okolice Garwolina
Wiek: 44
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: Dragster »

Ja do myjki używam płynu fp-2,po podgrzaniu umył nawet zapieczone wtryski a gaźniki bez problemu domywa na zimno
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: myjka ultradźwiękowa

Post autor: robdk »

Wszystkie płyny po podgrzaniu powyżej 30 stC przyciemniają stopy aluminium.
Co do ceny tego płynu to powiem, że dość sporo ale, że to koncentrat to zakupiłem choć jeszcze nie próbowałem. Na filmiku poglądowym to tylko po nim gaźniki wyraźnie były wybłyszczone.
Co do innych płynów to nie zawsze się do stopów aluminium nadają i nie wiem czy FP-2 nie jest dla nich za agresywny ale to jest tylko moje domniemanie i nie miałem z tym płynem do czynienia, dodatkowo nie jest on przeznaczony do myjki ultradźwiękowej a do myjek ręcznych ew. z obiegiem zamkniętym.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
ODPOWIEDZ