Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: grzegorzbr2 »

ja tyż niedowidzący, bo gdy zaglądam do portwela to zawsze tam pustka :wink:
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: 2007XV1700 »

Mizi to suczka motorzystka
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: Pandik »

grzegorzbr2 pisze:ja tyż niedowidzący, bo gdy zaglądam do portwela to zawsze tam pustka :wink:
Mam to samo dzień po wypłacie jak rachunki popłacę :nazdrowie:
A co do sedna dyskusji to ciężko wybalansować, sam pomykam w motocyklowych jeansach i tekstylnej kurtce i jest ok, ale zgodzę się ze stwierdzeniem że skóra to skóra. Hard Rock, Blues, Chopper i skóra. To do siebie pasuje. :chopper:
Awatar użytkownika
MI_maly
Posty: 250
Rejestracja: 13 września 2009, 15:50
Motocykl: Virago XV 1000 GE
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: MI_maly »

Tak skóra to skóra?..zgadzam się, choć nie jestem ortodoksem, na skuterze jeżdżę w tekstylnej i jest ok. :cool:
Jak wcześniej pisałem rozglądam się aktualnie za skórzaną kurką na lato i wpadła mi w oko Axel w szaro-przecieranej wersji, wg opisu jest wszystko mająca. Jeżeli ktoś używa coś takiego to niech podzieli się spostrzeżeniami z jazdy w gorące dni, wdzięczny będę. Interesujące kurtałki znalazłem też , na stronie motohurt24. Dostawa towaru z Chicago, więc transakcja wydaje się o wysokim ryzyku, ale kosztowo wygląda nieźle (może ktoś już z nimi handlował?). Moim zdaniem skóra z wentylacją w lecie daje radę na trasie, alternatywą może też być buzer pod koszulką z forumowym nadrukiem (chyba są z długim rękawem?), a cordura, no cóż jest bardziej komfortowa w użyciu, tylko stylistycznie jakoś? taki dysonans do virago.
Do zobaczyska na trasie
πj πvo QufLove
Awatar użytkownika
elgora
Posty: 1015
Rejestracja: 30 października 2011, 12:19
Motocykl: zawsze coś jest
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: elgora »

a prawda jak zawsze po środku... na superbike skóra i ewentualnie do lansu, do turystyki ubrania tekstylne. Oczywiście kupowanie najtańszego ubrania przekłada się na jego jakość. Tam gdzie szansa szlifu jest duża wszyscy wybierają kombinezony skórzane, a w turystykę ubranko tekstylne, ma zwyczajnie więcej możliwości, więcej kieszeni, więcej wentylacji, zwyczajnie wiekszy komfort.
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: Dredd »

elgora pisze:a prawda jak zawsze po środku... na superbike skóra i ewentualnie do lansu, do turystyki ubrania tekstylne. w turystykę ubranko tekstylne, ma zwyczajnie więcej możliwości, więcej kieszeni, więcej wentylacji, zwyczajnie wiekszy komfort.
Prawda faktycznie leży pośrodku.

Miałem okazję przetestować skóry w wysokich temperaturach i tutaj skóra bije tekstylia na łeb.

Natomiast ponoć texy lepsze są do ochrony przed zimnem (opinia kolegi), no i lepiej chronią przed deszczem.
Na skórę trzeba zakładać zaraz kondoma, a w teksie przez jakiś czas pojedziesz w deszcz.
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: tomik44 »

Parę lat się już kulam i powiem tak : nie wszystko do wszystkiego pasuje, są zalety i wady, jeśli chopper to skóra, bo to pasuje. Jeśli chodzi o pogodę to na zimne dni skóra - pod nią wcale nie termik tylko dobre kalesony i podkoszulka. Termik jest dobry na ciepłe dni - tylko po co skoro jest ciepło to po co ładować pod ubranie jeszcze termiki by wchłaniały wilgoć i po rozebraniu parujemy. Textylia są dobre jak pada mają przewagę nad skórą . Skóra niestety wchłania wodę, oczywiście można stosować środki konserwujące, ale i tak wchłania.
Reasumując jeżdżę 40 lat mam skóry i textylia, ale moim podstawowym strojem jest skóra.
Nigdy nie jeździłem w samych textyliach, czasami zdarza się jak jest zimno (5st C w dół) zakładam na skórę jako wierzchnią warstwę kurtkę texstylną.
I tak jeszcze co do termików - zostały stworzone dla sportowców w ruchu by regulować temp ciała wchłaniać nadmiar wilgoci jak to się ma do spokojnych motocyklistów którzy raczej się nie pocą - chyba że z paniki. :chopper:
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: Top Gun »

Skóra na tor, koniecznie jednoczęściowa :D
Skóra na choppera, bo ładnie wygląda :lol:
Codura do turystyki, ponieważ da się dostosować do różnych warunków pogodowych :wink: Co by spełniały zadania, to Textylia muszą być dobrej klasy :nazdrowie:

O ile na chopperze textylia wyglądają również dobrze, to już skóra na motocyklu np. V - Strom, BMW GS itp. wygląda troszkę komicznie :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: leszekk »

Top Gun pisze:O ile na chopperze textylia wyglądają również dobrze, to już skóra na motocyklu np. V - Strom, BMW GS itp. wygląda troszkę komicznie :motorcycle:
Jeśli ktoś zakłada do jazdy szpanerską ramonescę w której i na wiejskiej dyskotece trochę obciach się pokazać, to faktycznie, wygląda to komicznie. Jeśli jest to skóra motocyklowa, bez frędzli pod pachami i setki nitów, to w czym to komu do wizerunku nie pasi?
Najważniejsze, żeby motocyklista czuł się komfortowo i bezpiecznie, kwestie estetyczne warto rozważać jedynie na zlotach i przy wypadach na podryw ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Skora czy cordura - w czym bardziej goraco?

Post autor: Top Gun »

Ja do turystyki uzywam ciuch textylny, a mianowicie Richa RIX 2...Moim zdaniem ma same zalety :?

Powyżej 15 stopni, nie podpinam zadnych dotatk?w. Koszulka pod sp?d, a resztę reguluje otwarciem wywietrznik?w...

Pomiędzy 5 -15 stopni. To samo , tylko zapinam podpinkę ,,wind stoper'', i w drogę...Wind stoper służy też jako ochrona przed deszczem, no chyba że leje bardzo mocno to zakładam przeciw deszcz?wkę...

Poniżej 5 stopni, dopinam podpinkę ocieplającą...Miałem okazję jechać przy -15 stopniach, i nie było tragicznie...

Jeżdżąc na virce używam tylko skóry, bo to ładne jest :nazdrowie:

Z tym podrywem Leszku, to w naszym wieku :P
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
ODPOWIEDZ