Jakie spodnie...

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Husky
Status: Offline

Jakie spodnie...

Post autor: Husky »

Muszę kupić spodnie... spodobały mi się takie, ma ktoś może jakieś opinie na ich temat:

Tschul

albo:

Tschul codura

cena jest dobra i to mnie kusi... ale...

... może jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: iwan »

Te z cordury są kuszące. Cena też kusząca. Ja bym je brał.
Husky
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Husky »

iwan pisze:Te z cordury są kuszące. Cena też kusząca. Ja bym je brał.
... niop, mi się też podobają...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Blunio »

Husky pisze:może jakieś inne propozycje
No ja mam propozycję, abyś kupił dół (spodnie) i górę (kurtka) z jednego kompletu. A kupując osobno spowodujesz, że każda część odzieży będzie z innej parafii - czego potem się żałuje.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Husky
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Husky »

Blunio pisze:
Husky pisze:może jakieś inne propozycje
No ja mam propozycję, abyś kupił dół (spodnie) i górę (kurtka) z jednego kompletu. A kupując osobno spowodujesz, że każda część odzieży będzie z innej parafii - czego potem się żałuje.
Blunio... dzięki, ale trochę za pózno na taką propozycję... heh... bo kurtałkę już mam skórkową, ładną z probikera :grin: i zadowolony jestem. Niestety spodnie mi się zupełnie do tego kompletu nie widzą, więc szukam czegoś innego... zresztą bardziej mi się podoba zróżnicowanie w stroju niż jednolitość góry i dołu... wiesz... jak to jest :grin:

... i tak sobie pomyślałem że połączę skórę z codurą... hmmm...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: leszekk »

Blunio pisze:każda część odzieży będzie z innej parafii
Chyba, że zadba o to, że wszystkie suwaczki będą do siebie pasowały i da się to razem pospinać. Z drugiej strony - przecież nie jest obowiązkowe (jeszcze) zakładanie na motocykl spodni spiętych z kurtką, rękawic związanych z butami ... Jak komu pasuje założyć skórzane spodnie do tekstylnej kurtki, to czemu nie?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Husky
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Husky »

leszekk pisze:
Blunio pisze:każda część odzieży będzie z innej parafii
Chyba, że zadba o to, że wszystkie suwaczki będą do siebie pasowały i da się to razem pospinać.
... jak nie to pospinam sobie spinaczami :drunksmile:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Blunio »

leszekk pisze:Jak komu pasuje założyć skórzane spodnie do tekstylnej kurtki, to czemu nie?
Zgoda ! Są jednak takie elementy stroju, które pasują do siebie jak róża do kożucha i o tym właśnie wspomniałem. Zresztą
de gustibus non disputandum est (o gustach się nie dyskutuje)
.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: leszekk »

A w sumie najważniejsze jest aby czuć się ciepło, wygodnie i bezpiecznie. No, chyba, że mówimy o stroju dla Kobiety ;)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Blunio »

leszekk pisze:No, chyba, że mówimy o stroju dla Kobiety
Niekoniecznie. Już dawno w naszym kręgu kulturowym ubranie utaciło prymat swej funcji użytkowej (zabezpieczenie przed chłodem i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi), a stało się ozdobą lub wyznacznikiem pozycji społecznej i statusu materialnego materialnego jego posiadacza.
Przykład: Yamaha jest bardziej niezawodna od HD, na pewno tańsza i na pewno tak samo dowiezie swojego jeżdźca z punktu A do punktu B. Ale tak naprawdę to HD wyzwala u ludzi rózne emocje Oh, Ech, WOW i tym podobne, już nie wspominając o mokrych majteczkach przedstawicieli jednej z płci.
Z ubraniami może nie na taką skale, ale na pewno jest podobnie. Przykład - proszę bardzo. Moja małżowina jest zatrudniona jako pracownik wojska. Podczas pracy ma często do czynienia z lotnikami, w tym niektórzy ubrani są w kombunezony lotnicze. I to podobno owe kombinezony w niej wyzwalają ponadprzeciętne emocje, o których ja jakobyły czołgista tylko mogę pomarzyć. Zresztą - z takim stażem małżeńskim małżonkę już bardziej traktuje się jak siostrę, hehe :mrgreen: A bliższe kontakty powinny być traktowane jak kazirodztwo.
Ale się rozpisałem o problech socjologicznych i społecznych - a zaczeło się od SPODNI :shock: :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Husky
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Husky »

Blunio masz rację... sam czasem wybieram rzeczy mniej praktyczne aczkolwiek ładniejsze. A tylko po to jak napisałeś żeby wywrzeć wrażenie na płci przeciwnej bo praktycznie chyba tak jesteśmy stworzeni... od kiedy nie musimy gonić na polowania i przynosić jedzenia do jaskini za co mogą nas kochać kobiety to staramy się nadrobić czym innym... heh... często nieskrywaną próżnością... niestety tak jesteśmy stworzeni... a może to dobrze...

... ale najważniejsze jest umieć połączyć te dwa przymiotniki: praktyczne i ładne, wtedy uzyskujemy kompromis... i jesteśmy zadowoleni... ha, a jak jeszcze cena nam przypasi to już luz.

... kupowałem teraz moto i pojechałem oglądać CBR 600f , stały trzy żółta, czarna i czerwona - ten sam rocznik. Oczywiście marudziłem odnośnie malowania gadając z właścicielem bo czarna była sprzedana... na to odezwał się ubrudzony smarami mechanik:

- kurna, kolor... kolor, ważne żeby zdrowa i silnik dobry był.

:mrgreen: aha a w sumie to kupiłem biały, ale dopiero po uzyskaniu opinii płci przeciwnej czy ładny :frustrated: i czy się będzie podobał...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Blunio »

Husky pisze:kolor... kolor, ważne żeby zdrowa i silnik dobry był
Też zależy do czego będzie służyła. Jeżeli do wytoczenia na posesję z garazu, żeby swym wyglądem kłuła w oczy i budziła zazdrość sąsiadów i podziw panienek, to już niekoniecznie musi być zdrowa.
Panienki przy drogach też z reguły nie są zdrowe, ale zwracają uwagę prawie każdego przejeżdżającego kierowcy. Co by nie rozumieć pod pojęciem UWAGA :mrgreen:
Jak widac, obydwaj mamy zbieżne poglądy, co nie oznacza że się z nimi w pełni zgadzamy ( akceptujemy), ale zawsze ta odrobina szaleństwa drzemie w człowieku :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
soprano
Posty: 725
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 09:19
Motocykl: virago 535 `96
Lokalizacja: sosnowiec
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: soprano »

hm hm hm a temat dotyczył spodni :roll: :lol:
Spieszmy się kochać..., tak szybko wszystko przemija, odchodzi...:-(
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: rembrandtin »

Gliwicki zadanie dla Ciebie, jako że wdarł się tu straszny OT trzeba pociąć temat i wywalić to co jest OT-em :twisted:

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 1:55 pm ]
Dobra przyznaję się to było trochę złośliwe, ale tak już mam że jak zauważę jakąś niesprawiedliwość to staram się ją wytknąć. A chodzi mi o to że czasem się na kogoś krzyczy że oftopuje i tnie się temat a innym razem nic się nie mówi.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: leszekk »

rembrandtin pisze:wdarł się tu straszny OT
Chyba nie masz racji - argument za i przeciw takim a nie innym spodniom są natury różnorakiej i aby ją zrozumieć trzeba troszkę rozwinąć temat ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: GLIWICKI »

rembrandtin pisze:Gliwicki zadanie dla Ciebie, jako że wdarł się tu straszny OT trzeba pociąć temat i wywalić to co jest OT-em :twisted:
Ale namieszaliście :lol:
Wróćcie do tematu głównego i po sprawie ...
:mrgreen: :twisted: :razz: :twisted: :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Blunio »

Gliwicki pisze:Wróćcie do tematu głównego i po sprawie
Bardzo zdrowe podejście do problemu ! Gratuluję !
A jeżeli chodzi o ścisłość, to temat jest o spodniach. A co się w spodniach nosi ... każdy wie. Więc nie można bez końca dyskutować o opakowaniu, nie wspomniwszy o zawartości i jej wpływu na codzienną rzeczywistość. Prawda soprano ?
A co do spodni ... jak pomykałem w dżinsach, to do sytuacji awaryjnych zakupiłem z wyprzedaży Bundeswehr goreteksowe spodnie w kolorze oliwkowym kroju "ogrodniczki". Zajmują mało miejsca, i podczas dłuższych podrózy można się ubrać "na cebulkę" jakby zrobiło się zbyt mokro lub zbyt zimno. Bo jeszcze nie wymyślono niestety spodni uniwersalnych, chłodzących latem i grzejących wiosną/jesienią.


soprano, a Ty w czym pomykasz i co nam doradzisz (oprócz kapowania na kolegów :bravo: ) do codziennego noszenia ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: rembrandtin »

Blunio pisze:soprano, a Ty w czym pomykasz
ew. opisz co nosisz w spodniach, bo to też należy do tematu :twisted: to znaczy chodzi mi oczywiście o kieszenie :wink:
Awatar użytkownika
soprano
Posty: 725
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 09:19
Motocykl: virago 535 `96
Lokalizacja: sosnowiec
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: soprano »

buuuuuaaaaaahahaha bardzo śmieszne jeśli chcecie wiedzieć co noszę sami musicie sprawdzić ( mówię oczywiście o spodniach i kieszeniach :mrgreen: ) ja jeżdżę w skórzanych spodniach do tego mam skórzaną kurtkę a na kolegów nie donoszę i nie życze sobie takich insynuacji to mnie nie śmieszy panie Blunio i o donoszenie spytajcie rembrandtina.

Mnie podobają się te skórzane spodnie do tego czarna skórrzana kurttka i będzie ok ładnie dopasuje się wszystko z białym motocyklem.
Ostatnio zmieniony 31 października 2009, 14:57 przez soprano, łącznie zmieniany 1 raz.
kiziur
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: kiziur »

Jeśli chodzi o wygląd, to te z cordury są znacznie lepsze, zwłaszcza do białego motocykla. Do tego czarna kurtka, full sportowa, i pełny lans. Te skórzane są jakieś takie... nijakie. Coś pomiędzy sportowymi a turystycznymi. Poza tym śmiesznie niska cena poddaje w wątpliwość jakość skóry.

A nie myślałeś o jakimś super szpanerskim kombinezonie? Ceny bywają odstraszające, ale czasem się uda trafić jakąś okazję.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: EDDIE »

Na pytanie jakie spodnie? Odpowiem: wygodne i solidne, na końcu wygląd, bo w końcu w przypadku spodni mnie liczy się wygląd tak jak w przypadku kurtki.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: gutek_sm »

Te tekstylne z wyglądu są dość fajne i ich cena jest bardzo zachęcająca. Po za tym są bardziej uniwersalne jeśli chodzi o typ motocykla do jakiego pasują, więc przy kolejnej zmianie moto spodnie będziesz już miał.
Tylko nie mogę się dopatrzyć dokładnej rozmiarówki, co trochę zniechęca do kupowania w necie, bo może się okazać, że nie będą dobrze na Ciebie pasować albo że wszystko będzie ok ale ochraniacz kolana będzie się przesuwał i w razie godziny „W” nie zapewni właściwej ochrony.
Na szczęście do 7 dni (lub do 10 bo dokładnie nie pamiętam) od daty otrzymania przesyłki możesz je oddać.
Nie widzę też rozpinanych otworów wentylacyjnych a to z kolei może w upalne dni powodować, że będzie Ci w nich cholernie gorąco.

Ja jeżdżę w tekstylnych spodniach i skórzanej kurtce i nie narzekam.

Co do skórzanych to ciekaw jestem jaką cenę osiągną.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Flower »

Ja proponuję jak w Hiszpanii :P Krótkie spodenki i japonki.

A na poważnie, jeśli doradzić to wybrałbym te z cordury. Ja na co dzień niestety jeżdżę w dżinsach i skórzanej kurteczce ;)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: jojo80 »

Flower,
Flower pisze:Ja na co dzień niestety jeżdżę w dżinsach
no to teraz nie posmigasz zabardzo. ale w lecie czemu nie. ja zakupilem spodnie i kurtke ze skory,buty wysokie skorzane i wszystko lezy fajnie,moge sobie ubrac cieplą bluze. kurtka jest troche z zapasem,na wszelki wypadek gdybym troche przytył :grin: :rock:
by jezdzic trzeba zyć...
Husky
Status: Offline

Re: Jakie spodnie...

Post autor: Husky »

sie ma

dzięki za opinie i chyba kupię te bojówki moro, do czarnej skóry będą fajnie wyglądać...

podobają mi się też takie: jeans/kevlar
kiziur pisze:
A nie myślałeś o jakimś super szpanerskim kombinezonie? Ceny bywają odstraszające, ale czasem się uda trafić jakąś okazję.
... myślałem, ale nie aż tak szpanerskim :mrgreen: ... będę polował w zimie i może trafię jakąś okazję...
ODPOWIEDZ