Z szybą czy bez?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: hunter of wind »

3_473467 pisze:Przy prędkościach 80-100km/h niby wiało mniej i było ciszej niż bez szyby. Zawsze jest jednak ale. Turbulencje robiła takiej, że mi łbem telepało na boki. I bynajmniej nie były to drgawki z zimna. Na dodatek jak mijałem się z tirami to mi czasem szybę w kasku podnosiło (mam otwarty kask z długim wizjerem do samej brody).
Być może wspomniane turbulencje spowodowane są złym kątem ustawienia szyby. Jeżdżę z szybą i rozpędziłem z nią motor do ponad 150 km / godz. Nie czułem nigdy rzadnych turbulencji, niczym mi nie telepało. Też jeżdżę w otwartym kasku z długim wizjerem (Nolan N42), szyba i blenda kasku zachowywały się stabilnie i nie miały rzadnych tendencji do podnoszenia się. Wolę umyć szybę po powrocie z trasy niż czyścić za każdym razem kurtkę z rozkwaszonego na niej robactwa. Wygląd motoru z szybą, czy bez niej, to już kwestia gustu. Ja uważam, że zalety szyby znacznie przewyższają jej ewentualne wady.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

Pewnie, ze chodzi o kąt szyby. U mnie przez wyższą kierownicę nie idzie jej bardziej położyć. Nie żałuję...
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Pixa »

No wlasnie - moze przez zmiane kiery sie popsulo :-) Bo mialem uchwyty dociete idealnie do starej kiery i kat ustawilem taki, ze do tych 120 km/h co 250 pociagnie bylo ok. W 535 tez mi glowa nie telepie. U mnie szyba zostaje - jak ktos pisal - wole czyscic szybe raz na miesiac niz kurtke po kazdym wypadzie :-)
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

A ja wolę mieć brudna kurtkę. Widać, że motor mam do jeżdżenia a nie szpanowania ;)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: gutek_sm »

Wreszcie mogę się przyłączyć do tej dyskusji, choć przypomina mi ona tą o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi.
Do pewnego czasu byłem zwolennikiem wszelkiej maści szyb, sakw, bagażników i piórników wieszanych na motorze ale gdy pewnego dnia wszystko to zostało zdjęte a z pod góry skór wyłoniły się piękne i czyste linie motocykla już ich na co dzień nie zakładam.
Na latanie w koło komina zakładanie tego wszystkiego na motor nie ma sensu. Natomiast gdy lecieliśmy na zlot do Zdworza zdecydowałem się, że motor trzeba znów ubrać ze względów czysto praktycznych i nie ukrywając również ze względu na wygodę jazdy z szybą.
Bo dobrze ustawiona szyba znacznie podnosi komfort jazdy.
Wniosek z tej przydługiej wypowiedzi jest taki:
- na krótkie trasy i codzienne śmiganie szyba i wszystkie dodatki są zbędne, Viagro ma tak ładną sylwetkę, że szkoda ją chować,
- długie trasy praktyczność bierze górę nad wyglądem.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Raider »

Zgadzam się absolutnie. Do niedawna byłem pod wrażeniem ubranego motocykla, ale kiedy zdjąlem sakwy, okazalo się, że jest jeszcze piekniejszy.

A szyba... Też ją zakładam w trasę. Ale po mieście, nawet z tak małą jak moja -w te niedawne upały, nie dalem rady jeździć.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: bruno-rz »

Wyjaz na zlot do Zdworza i z powrotem - 920 km .....
Bez szyby.....
Na kurtce mam wszystkie owady które w tym czasie znajdowały się na tej trasie :razz:
Nie żałuję :rock:
Szybe mam w samochodzie i niech tam zostanie :mrgreen:
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: gutek_sm »

bruno-rz pisze:Wyjaz na zlot do Zdworza i z powrotem - 920 km .....
Bez szyby.....
Na kurtce mam wszystkie owady które w tym czasie znajdowały się na tej trasie :razz:
Nie żałuję :rock:
Szybe mam w samochodzie i niech tam zostanie :mrgreen:
Jako, że byłeś zamykającym naszą grupę to i tak dostałeś tylko te co uciekły przed nami :mrgreen:
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: bruno-rz »

gutek_sm pisze:
Jako, że byłeś zamykającym naszą grupę to i tak dostałeś tylko te co uciekły przed nami :mrgreen:
Ale na zakrętach większe łuki robiłem :lol:
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam P
Posty: 74
Rejestracja: 21 września 2008, 08:23
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Jaki kąt szyby?

Post autor: Adam P »

Witam
Ja mam takie pytanie:
Jeśli z szybą to jaki kąt ustawiacie? i dlaczego taki. Za ustawienie "0" przyjmijmy że jest to ustawienie równoległe do kąta główki ramy lub jak kto woli do lag
Obrazek
Ja w swojej mam ustawiony trochę w kierunku na "+", wydaje się być OK, ale pewności nie mam.
Jakieś podpowiedzi :?:

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: gutek_sm »

U mnie jest ustawiona na minus. Głównie dlatego, żebym mógł bez problemów patrzyć ponad nią.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
wemar
Posty: 268
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:26
Motocykl: Road Star 1700
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: wemar »

W zasadzie powinna być ustawiona tak (wygląd), by dół szyby był w tej samej płaszczyźnie co lampa. Ustawiając na "+" zwiększa się opór powietrza, ale poprawia komfort jeźdźca.
Przy ustawieniu na "-" jest spora szansa, że kask złapie się w turbulencje od szyby, a przy większych predkościach zaczyna to być nieprzyjemne, jak głowa "lata" w sposób niekontrolowany. Podobnie będzie, jeśli szyba będzie odrobinę za nisko. Co ciekawe, bardzo niska szyba tego efektu nie daje.
Jeżdżę, bo lubię. Obrazek
Awatar użytkownika
Adam P
Posty: 74
Rejestracja: 21 września 2008, 08:23
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: Adam P »

Coś mi się rozjaśnia, kiedyś przy Jawie miałem niską owiewkę i było jak piszesz Wemar.

Ps.
Przy okazji pozdrowionka dla kolegi Wemara z iwebu.
Awatar użytkownika
napioor
Posty: 95
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 12:54
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Lokalizacja: Rossosz
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: napioor »

Po co wam szyba ?
odkąd kupiłem swoją bestię i przerobieniu sobie kiery i podnóżków nie potrzebowałem tego plastiku z przodu a przez 4 lata jazdy w różnych warunkach i różne rzeczy leciały w moją stronę nie zmieniło mojego podejścia żeby zamontować szybę . :rock: nasze motocykle wcale ładniej nie wyglądają z szybami , szyba powoduje zawirowania między tobą a szybą co też wiąże się z cyrkulacją powietrza i brakiem chłodzenia ciała , a bez szyby tylko ruszysz w upalne dni i już czujesz ulgę nie tylko w gaciach ale i pod kurtką nawet skórzaną a na chłodne dni to się chyba inaczej ubierasz , co do robaków to i tak potem musisz umyć i maszyne i siebie :lol: bo robal nie wybiera czym go piźniesz szybą , nogą , butem czy z bani :rock:
Nie należy siebie sobie żałować
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 125
Rejestracja: 20 października 2009, 17:03
Motocykl: YAMAHA V-STAR 1300
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: sivy »

ma ktoś namiar na dobrą szybę do 750-tki mocowaną do lag ?
Virago to jest to co tygryski lubią najbardziej
woyo
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: woyo »

.. z szybą,Easy Rider-ok!-ale mamy inne ,,sorry :roll: ,, okoliczności,pozdro!!! :wink:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: -waldi- »

sivy, na PW poszło
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

Ja kupiłem kask integralny, po to żeby mieć dwa i mieć coś bezpiecznego na trasy. Teraz już wiem, że szyba niepotrzebna. Wizjer kasku szybciej się czyści z komarów niż szybę motonga :)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: CARO »

juz wiele razy chcialem zdjac swoja szyba, ale za kazdym razem po jezdzie wieczorem jak patrze co na niej zostalo, to jestem szczesliwy ze cala ta krwawo-tlusta maz robalowa nie jest na mojej kurtce hehe, ale chyba w koncu zdejme na letnie upaly.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: e_gregor »

Czysta kurka jest dla lanserów ;)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: GLIWICKI »

sivy pisze:ma ktoś namiar na dobrą szybę do 750-tki mocowaną do lag ?
Ja mam założoną szybę firmy GIVI i jest naprawdę rewelacyjna (coś podobnego masz tutaj => http://www.moto-akcesoria.pl/szyba-ochr ... p),p,21502). Problemem jest jednak zaporowa cena ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: allman1 »

3_473467 pisze:Czysta kurka jest dla lanserów ;)
Podobnie jak czyste rece i zęby...

Z Waszych instrukcji wynika, że by szyba nie przeszkadzała w prowadzeniu motocykla i nie podnosiła adrenaliny przy mijance z tirami, należy ustawić ją (naturalnie metodą prób i błędów) w pozycji równoległej do widełek lub odchylonej do pionu w stosunku do nich tak? Własnie przymierzam się do zakupu szyby i zbieram sobie wszystkie "za" i "przeciw"...
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: gutek_sm »

allman1 pisze: Z Waszych instrukcji wynika, że by szyba nie przeszkadzała w prowadzeniu motocykla i nie podnosiła adrenaliny przy mijance z tirami, należy ustawić ją (naturalnie metodą prób i błędów) w pozycji równoległej do widełek lub odchylonej do pionu w stosunku do nich tak? Własnie przymierzam się do zakupu szyby i zbieram sobie wszystkie "za" i "przeciw"...
Ja tak właśnie ustawiam szybę, choć ostatnio jej nie zakładam:)
Przez szybę nie bardzo da się patrzyć bo obraz się rozmywa. Z kolei jak szyba ułożona jest tak, że jej krawędź układa się na linii wzroku to po kilku metrach masz ochotę ją wyp... Staram się tak przymocować szybę by móc patrzeć ponad ją. Co do zawirować powietrza na wysokość kasku to jakoś do 130km/h nie bardzo przeszkadzają;)
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: micek1968 »

a próbował ktoś kiedyś skrócić sobie posiadaną szybę. Obdzwoniłem rózne firmy i głównie mogą mi ją uciąć jak chcę ale musi być płaska (mam wypukłą).. Z tego co wiem co to czasami próby obróbki mechanicznej kończą się jej pęknięciem... Może maci na to jakiś sprytny sposób (żeby nie trachła)... Szkoda by było ją zniszczyć a zalezy mi na skróceniu a nie chcę kupować nowej
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Z szybą czy bez?

Post autor: kyller »

ale dlaczego ma trachnac ?
normalnie tniesz odpowiednim narzedziem i odpowiedni sposób i finito
ODPOWIEDZ