Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: ParamonoV »

Więc... problem jest następujący. Niedawno moja virażka zaczęła coraz gorzej odpalać, nie wkręcała się na obroty, gasła i nie miała mocy. Wyregulowałem gaźnik i zawory, ale nadal to samo. W końcu skończyło się tak, że w trasie zgasła i już nie odpaliła. Brat musiał mnie holować. Może pomoże jeśli dodam, że od jakiegoś czasu z silnika było słychać charakterystyczny świst przy dodawaniu gazu oraz na wolnych obrotach. Czytałem, że mogą to by uszczelki pod głowicami, ale one są w dobrym stanie. Co dolega mojej Virażce? Aha zapomniałbym... dużo straciła na sprężaniu;/ miesiąc temu mierzyłem i miała tylko 7 atmosfer;( Pomocy...

[ Dodano: Czw Wrz 09, 2010 8:26 pm ]
Aaa żeby nie było tak całkiem szaro pochwale się, że 16 sierpnia zdałem prawko:D
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: dosman »

Gratuluję z powodu prawka!

Natomiast wracając do twojej virki, uszczelki pod głowicą - jeżeli działoby się coś złego z nimi to raczej byś to widział po wyciekach. Mierzyłeś ciśnienie na garach i było za niskie to znak że nie ma odpowiedniego sprężania i to wg mnie raczej sprawa czegoś większego. Byś może nawet pierścieni uszczelniających. Nie wiem co może oznaczać opisany przez ciebie świst silnika poprzedzający dane zjawisko.

Domyślam się że obecnie nie idzie już jej odpalić? Czy pali ale dalej są z nią problemy?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: Blunio »

ParamonoV pisze:charakterystyczny świst przy dodawaniu gazu
Ja bym stawiał na nieszczelny króciec między gaźnikiem i głowicą (być może to tylko któraś uszczelka). Łapie silnik fałszywe powietrze , zmienia się skład mieszanki na ubogą i nie pali.
Gdyby to była uszczelka pod głowicą, to byłoby słychać psykanie w takt pracy silnika.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: ParamonoV »

Dzięki;) Już wcale nie pali bo wyjąłem silnik:D Masz na myśli pierścienie na tłokach tak? Sprawdzę jak rozbiorę go dalej bo na razie jestem w szkole. Co do króćca - powodowałby tak niskie sprężanie?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: Blunio »

ParamonoV pisze:Co do króćca - powodowałby tak niskie sprężanie?
Nie, króciec ze sprężaniem nie ma nic wspólnego, ale właśnie takie świszczenie to często sprawka nieszczelnego układu dolotowego.
ParamonoV pisze:niskie sprężanie
Szkoda, że nie zrobiłeś próby olejowej. Ale skoro demontujesz silnik, to i tak wyjdzie szydło z worka :mad:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: ParamonoV »

Przestawiony rozrząd... to chyba to co nie? w 125 powinien być ustawiony tak żeby znaki na kołach zębatych pokrywały się z tymi kreskami na głowicy na obu cylindrach? coś jeszcze? poprawcie mnie jak coś źle pisze:)
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: TuKaN »

odgrzeje kotleta :wink: mam podobny problem ale tylko z odpalaniem po dluzszej przerwie (2-3 tygodnie) nie chce zapalic tylko na pych. natomiast gdy jezdze codziennie pali dopiero za 3-4 zakreceniem rozrusznika :pomocy:
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: ParamonoV »

ten kotlet nie został nawet wstępnie podgrzany;) nadal czekam na odpowiedź jak powinien być ustawiony rozrząd bo nie chce ustawić go jeszcze gorzej niż jest... i czy rozrząd to wszystko? czy po ustawieniu go i dotarciu zaworów wróci sprężanie? cylindry są szczelne, żadnych rys czy progów, a pierścienie są ok
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: kyller »

ParamonoV pisze:ten kotlet nie został nawet wstępnie podgrzany;) nadal czekam na odpowiedź jak powinien być ustawiony rozrząd bo nie chce ustawić go jeszcze gorzej niż jest... i czy rozrząd to wszystko? czy po ustawieniu go i dotarciu zaworów wróci sprężanie? cylindry są szczelne, żadnych rys czy progów, a pierścienie są ok
coś mnieszasz kolego
1.rozrzad ustawiasz na znaki
2.sprawdzałeś głowice na ropę? dlaczego chcesz docierac zawory?
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: ParamonoV »

oba cylindry na znakach tak? i oczywiście na kole. zawory dotarłem bo tego wymagały;) yy sprawdzałem głowicę na ropę? sprawdzałem szczelność cylindrów, jak sie sprawdza głowice na rope?
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: kyller »

pytanie skad wiedziałeś ze zawory wymagały dotarcia?
domowym sposobem sprawdza sie to na rope -wlewasz rope do odwróconej głowicy i jak nie cieknie to jest dobrze
składaj i tyle
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: ParamonoV »

aa chodzi Ci o zawory z ta ropa taaa? ja sprawdzałem benzyną ekstrakcyjną. stąd wiedziałem, że wymagają dotarcia. ciekło, ale już nie cieknie;) ustawiłem też rozrząd i moto pali na dotyk, ładniej brzmi i lepiej wkręca się na obroty;) ale jazda testowa dopiero jutro jak się wyrobie z polerowaniem wszystkiego. dzięki za pomoc :grin:
jaro1981-1981
Posty: 2
Rejestracja: 27 lipca 2016, 07:20
Motocykl: Yamaha xv 125
Status: Offline

Re: Świst z silnika, moto gaśnie lub nie odpala [Virago 125]

Post autor: jaro1981-1981 »

Hej. Jak ustawiasz rozrząd?. u mnie w 125 na wałku i zębatce nie mam żadnego znaku. Ściągałem tylny cylinder i nie zaznaczyłem nic. Teraz nie wiem gdzie szukać znaków.
ODPOWIEDZ