Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: acze »

Czy ktoś wie jaką pojemność ma bak w Virago 750 1994r?

Na forum znalazłem tylko informacje odnośnie 535 oraz to: printview.php?t=693&start=0

Wg. Haynesa mój bak ma pojemność 14,5 litra, z czego 2,5 to rezerwa.
Czyli rezerwę powinienem przełączać ok 12 litrów.

Natomiast zdarzało mi się już nieraz, że musiałem się przełączać wcześniej.
Tj. charakterystyczne krztuszenie, przełączam się na rezerwę - wraca moc. Jadę na benzyniarnię, a tam tankuję 11 litrów naprzykład (a jeszcze przecież kawałek na tam trzeba dojechać).

Lampka rezerwy zapala się długo po przełączeniu na rezerwę (np. 20-30 km jazdy na rezerwie).

Ktoś ma pomysł o co może chodzić?

Wyssać bak do zera i dopiero zatankować nie próbowałem i nie wiem czy warto.

Z drugiej strony - kiedyś już poruszałem ten temat, myśląc, że poprostu dużo pali i dlatego muszę przełączać po 140km na rezerwę, ale może to jest jakoś zawinięty króciec czy coś?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: -waldi- »

acze pisze:Lampka rezerwy zapala się długo po przełączeniu na rezerwę (np. 20-30 km jazdy na rezerwie).
możesz zrobić test i w momencie zapalenia rezerwy zlać paliwo - zobaczysz ile go jest.

Można też od razu przyciąć dłuższą rurkę z kranika :)
acze pisze:kiedyś już poruszałem ten temat, myśląc, że poprostu dużo pali
a ile pali? notujesz gdzieś, przeliczasz?
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Faust44
Posty: 40
Rejestracja: 07 marca 2011, 13:55
Motocykl: XV750 --> XV1700
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: Faust44 »

acze pisze: Z drugiej strony - kiedyś już poruszałem ten temat, myśląc, że po prostu dużo pali i dlatego muszę przełączać po 140km na rezerwę, ale może to jest jakoś zawinięty króciec czy coś?
No dużo pali z tego, co napisałeś wyszło, że:
do przełączenia na rezerwę 140 km - ok. 8,57l
zakładając, że to kontrolka wskazuje poprawnie 160-170km - ok. 7,05 - 7,50l

To wydaje mi się za dużo - moja spaliła w sobotę poniżej 4,8 przy prędkościach 60-70km/h - i to mi się wydaje nawet trochę za mało :bikersmile:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: -waldi- »

Faust44 pisze:moja spaliła w sobotę poniżej 4,8 przy prędkościach 60-70km/h - i to mi się wydaje nawet trochę za mało
moja po wymianie i regulacji gaźników rzuciła palenie :D 4,4l/100km do 60-110km/h + wożenie dzieciaków z przedszkola

możliwe, że masz też zbiornik ze starszej wersji - on był mniejszy 12,5l
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Faust44
Posty: 40
Rejestracja: 07 marca 2011, 13:55
Motocykl: XV750 --> XV1700
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: Faust44 »

Stoi obok drugiej (taty) rocznik 95 i wyglądają na takie same - tylko moja napis Yamaha a u Niego już naklejki Virago.

Zalałem pod korek i pojechałem prawie 250 km: Tarnów - Nowy Sącz - Krynica - Piwniczna - znów Sącz i do domku.
Górki - dołki, Poprad, ale to nie tutaj :razz:
Wróciłem i jeszcze się nie pali, a paliwa jeszcze jest (może tyle, by dojechać na stację), ale nie jest to ostateczny wynik :mrgreen:

A wracając do tematu - spalanie 7,5l uważam za możliwe - ale w moim przypadku jak leciałem chwilami 130-140 to takie wyszło.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: -waldi- »

Faust44, o zbiorniku pisałem do acze, trochę nie sprecyzowałem :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: leszekk »

Ciekawa myśl mnie naszła ...
140 km do przełączenia na rezerwę ... Hmmm ... U mnie zwykle jest to około 200-220 km ... Hmmm ... 140 x 1,6 = 224
Więc zadam pytanie - czy te 140 km to jest licznikowe czy według mapy/drogowskazów?
Bi jeśli według licznika to jakieś długie te kilometry, trochę takie jakby amerykańskie ???
Może zatem wszystko jest OK tylko licznik jest amerykański z cyferblatem kilometrowym ???
Szczególnie, że ...
Faust44 pisze:No dużo pali z tego, co napisałeś wyszło, że:
do przełączenia na rezerwę 140 km - ok. 8,57l
Po podzieleniu przez przelicznik mila/kilometr wychodzi oczekiwane 5,3-5,4 l/100 km
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: tyfuz »

ja swoją z reguły przy 180km+/- przełączam na rezerwe (Mając uwadze jazde po mieście). Do baku wlewam ok 10l paliwa wtedy. Spalanie wychodzi mi wtedy gdzieś z 5,5

W trasie z bagazem i pasazerem udało mi się co najwyżej zejść do 4,8 :mrgreen:

Z tego wynika, że mam chyba 12l pojemnosci baku :twisted:
wild rider
Posty: 43
Rejestracja: 20 marca 2011, 22:11
Motocykl: xv 535
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: wild rider »

Ja tam się nie znam i nie krzyczcie jak napisze coś głupiego :mrgreen: ale jak przeczytałem o kontrolce rezerwy która zapala się znacznie później i ostatnio wałkowany temat wypadających rurek od rezerwy to pomyślałem że może poprzedni właściciel założył sobie dłuższą tą rurkę od rezerwy :?:
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: acze »

licznik w kilometrach. Do baku raz wlałem 12,58 wg dystrybutora, miałem wrażenie, że jadę na oparach, ale moc była normalna.

W trasie jadąc bardzo grzecznie zszedłem raz czy dwa razy do pięciu. Jadąc niegrzecznie w trasie pali jak w mieście ;).
Czyli koło 7-8 pali. Na obroty wkręca się ładnie, benzyną nie śmierdzi.

Na rezerwę zazwyczaj przełączam między 140 a 160. I wtedy tankuję zazwyczaj koło 11l.

No to jak tyfuz - "wynika, że mam bak 12l". Ciekawe czy były baki 12,5.

Nawet nie jest takim problemem spalanie, tylko że trzeba co rusz stacji szukać w trasie. Te dwa litry więcej by się przydały.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: -waldi- »

acze pisze:Ciekawe czy były baki 12,5.
były bo ja mam taki :) starsze modele jak pisałem miały je
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Faust44
Posty: 40
Rejestracja: 07 marca 2011, 13:55
Motocykl: XV750 --> XV1700
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: Faust44 »

-waldi- pisze:Faust44, o zbiorniku pisałem do acze, trochę nie sprecyzowałem :)
A ja nie załapałem - moja wina :oops:
tomsi_tj
Posty: 16
Rejestracja: 15 listopada 2016, 21:56
Motocykl: Yamaha virago XV 750
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: tomsi_tj »

Wczoraj podczas jazdy dopadł mnie pierwszy raz podobny problem o jakim tu często wspominacie . W mojej XV 750 jak się później okazało zaczęło się kończyć paliwo . Niestety nie zapaliła się lampka rezerwy na obrotomierzu .Musiałem po prostu przekręcić kranik na rezerwę i poszła . Do stacji miałem ok 5 km i kontrolka nadal się nie zapaliła ( działa , przy rozruchu zapala się) . Po przestudiowaniu tematu , jak zwykle rzeka, doszedłem do wniosku , że trzeba będzie się tym zająć w najbliższym czasie bo lubię jak wszystko działa tak jak ma działać. Zastanowił mnie tylko jeden fakt . Przeczytałem tu , ża zazwyczaj jak kończy się wam paliwo silnik zaczyna przerywać i szarpać . Normalny dla mnie objaw. Tymczasem u mnie najzwyczajniej w świecie przestał palić przedni cylinder,już zabrałem się do wymiany świecy ( wkurzony bo tydzień temu wkręciłem nowe) . Bez rezultatu na dwóch następnych też nic dopiero jak zaczął kuleć drugi cylinder coś mnie tknęło żeby przekręcić na rezerwę i poszła od razu . Trochę późno przyszło mi to głowy bo na liczniku miałem dopiero 150 km od korka. Dopiero tu wyczytałem że różnie z tym przebiegiem do rezerwy bywa. Tym bardzej że sporoostatnio jeździłem po mieście, serwis po zimie itp. Czy u was również są takie objawy , że przy braku paliwa najpierw pada jeden cylinder? Czy nie świadczy to o nierównym wyregulowaniu i synchronizacji gaźników . Chętnie poznam wasze doświadczenia.
chips
Posty: 88
Rejestracja: 15 października 2016, 23:17
Motocykl: Yamaha Virago 750
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: chips »

Konieczność przełączenia na rezerwę nie pokrywa się z kontrolką. Po przełączeniu do zapalenia kontrolki nawet ze 40 kilometrów można zrobić, w zależności od stylu jazdy. Przetestowane. Co do ilości paliwa to po przełączeniu ok 10,5 - 11 litrów wchodzi. Patrzyłem w katalogach, zbiornik ma 14,5 litra, z czego 3,5 rezerwy, co by się pokrywało z moimi spostrzeżeniami. Jeżeli chodzi o spalanie to ostatnio na trasie, jadąc do 90 - 100 wyszło mi 4,4 litra, ale nie wiem ile kilometrów do rezerwy bym przejechał, bo tankowałem na pauzie na paszę, nie czekałem aż wyjeżdżę. Maksymalnie od pełnego do rezerwy, gdzie sprawdziłem wyszło mi 210 kilometrów, a przy spalaniu z ostatniego wyjazdu, myślę, że spokojnie 230 by się udało.
tomsi_tj
Posty: 16
Rejestracja: 15 listopada 2016, 21:56
Motocykl: Yamaha virago XV 750
Status: Offline

Re: Pojemność baku virago 750, a może coś z rezerwą?

Post autor: tomsi_tj »

To by się wszystko zgadzało, u mnie weszło 10,5 l. Zastanawia mnie tylko ten zanik paliwa najpierw na przedni cylinder.
ODPOWIEDZ