kichanie w gaznik

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
misiek2610
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2014, 08:26
Motocykl: Honda vtx 1800 2003
Lokalizacja: EŁK-MAZURY
Wiek: 44
Status: Offline

kichanie w gaznik

Post autor: misiek2610 »

witam kolegów i koleżanki.czytałem i szukałem i nie znalazłem podobnej choroby mojej laluni.a więc zaczynam.moto ładnie pali czy zimna czy ciepła.świece mają ładne zabarwienie.na obroty wchodzi ładnie i tak samo z nich zchodzi.jadąc i czy przyspieszam czy zwalniam jest wszystko ok.trzymając ją na jednych obrotach i tej samej prędkości zaczyna strzelać kichac przy silniku.pewnie gaznik.jaka przyczyna i jakie rady.co robić.pierwszy poważny sprzęt i nie chcę aby coś go bolało.nic przyjemnego dla uszu z takiego parskania i żadnej radości z jazdy.z góry dziękuje i pozdrawiam forumowiczow :chopper:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: -waldi- »

wymień świece, synchronizacja do sprawdzenia
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
misiek2610
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2014, 08:26
Motocykl: Honda vtx 1800 2003
Lokalizacja: EŁK-MAZURY
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: misiek2610 »

dzięki za zainteresowanie.świece zmieniłem i dalej to samo.a co do synchronizacji to muszę poczekac na wolny termin mechanika bo sam jestem zielony w te klocki a nie chcę nic zepsuć.pozdrawiam.
Awatar użytkownika
misiek2610
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2014, 08:26
Motocykl: Honda vtx 1800 2003
Lokalizacja: EŁK-MAZURY
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: misiek2610 »

była sprawdzana synchronizacja.nie trzeba nic poprawiać.ocena znajomego:do czyszczenia gazniki.rozebrać i umyć w myjce ultra dźwiękowej i kupić zestawy naprawcze gaznikow.mam nadzieję że to pomoże.pozdrawiam.gdy moje malenstwo choruje to ja razem z nią.
Awatar użytkownika
dychul
Posty: 105
Rejestracja: 31 października 2008, 09:14
Motocykl: Virago 535XV
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 54
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: dychul »

Zmień mechanika. Skoro nie dotknął się do gaziorów, a już orzekł, że należy kupić zestaw naprawczy. Z całą pewnością byłbym tam 1 i ostatni raz.
BYŁO: MZ ETZ250
OBECNIE: Virago XV535=> JAWA 50 x 2 szt.=> WSK125
Obrazek
Awatar użytkownika
Maksus
Posty: 206
Rejestracja: 12 lutego 2013, 16:00
Motocykl: XV 920, VS 1400
Lokalizacja: Garwolin
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: Maksus »

dychul pisze:Zmień mechanika. Skoro nie dotknął się do gaziorów, a już orzekł, że należy kupić zestaw naprawczy. Z całą pewnością byłbym tam 1 i ostatni raz.
Podzielam dychula, przeczyścił bym gaźniki, sprawdził membrany, jak OK to ustawił bym poziom paliwa po czym synchronizacja wakuometrem i musi grać. Strzelanie w gaźnik z reguły jest objawem ubogiej mieszanki paliwa. Moja Virówka strzela w tłumik co jest objawem prawdopodobnie bogatej mieszanki która jest dopalana właśnie w tłumiku, ale jeszcze nie regulowałem gaźników. Brak czasu. Pozdrawiam
?Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt.?
Andrzej Sapkowski
Awatar użytkownika
deviathor
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2008, 20:48
Motocykl: Virago 535 90`
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: deviathor »

miałem ten problem. czyszczenie gaźników nie pomaga (ale nie zaszkodzi), synchronizacja też nie pomoże (ale nie zaszkodzi zrobic) i inne takie zwykłe czynności eksploatacyjne.
Mnie pomogło zatkanie otworów śrub do regulacji składu mieszanki. Ale przeglądnij pod względem 'lewizny' (doloty pod airboxem i do cylindrów).
Awatar użytkownika
misiek2610
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2014, 08:26
Motocykl: Honda vtx 1800 2003
Lokalizacja: EŁK-MAZURY
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: misiek2610 »

Witam po tak długim czasie.problemem okazało się brak oringów między króćcami a cylindrem.czyszczenie też się przydało myjką ultadzwiękową,porażka jakie gażniki były zasyfione.a kolega dobrze że zamówił zestawy naprawcze bo uszczelki między komorą pływakową były już tak sparciałe że nie nadawały się do powtórnego użytku.przy okazji zawory sprawdzone i rozrząd,jest wszystko ok.sezon rozpoczęty,pogoda nie dopisała ale czego się nie robi?pozdrawiam i lewa w górę.
Awatar użytkownika
Maksus
Posty: 206
Rejestracja: 12 lutego 2013, 16:00
Motocykl: XV 920, VS 1400
Lokalizacja: Garwolin
Status: Offline

Re: kichanie w gaznik

Post autor: Maksus »

Witaj ponownie. Czyli trochę ci pomogliśmy i to cieszy. :bravo: To co opisałeś na pewno przydadzą się następnym i to też dużo, pozdrawiam i LwG :mrgreen:
?Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt.?
Andrzej Sapkowski
ODPOWIEDZ