Przednie zawieszenie

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Przednie zawieszenie

Post autor: Bynio »

Mam pytanie odnośnie przedniego zawieszenia .Dzisiaj wjeżdżałem motocyklem do garażu i chciałem sprawdzić przedni hamulec jako że wymieniałem klocki . Po wciśnięciu klamki okazało się że zawieszenie poleciało całkowicie do końca i i usłyszałem lekki zgrzyt . Najpierw myślałem że to kocki się docierają ale coś mi nie dawało spokoju . Wcisnołem przedni hamulec i nacisnąłem na kierownice dość mocno swoim ciałem a amortyzatory dobiły do końca i usłyszałem wcześniejszy zgrzyt jak już były całkiem dobite . Teraz moje pytanie czy przy normalnie sprawnych amortyzatorach mogę je dobić do końca na postoju własnym ciałem ? . Mój motocykl waży trochę więcej niż virago ale wydaje mi się że nie powinno dobić do końca. Zastanawiam się na d wymianą oleju w lagach o ile to może być przyczyną. Myślę że nigdy tam olej nie był wymieniany.
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: joozek »

Sam sobie zadałeś pytanie i udzieliłeś odpowiedzi :mrgreen: Ja bym już rozbierał i działał :mrgreen:
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: Bynio »

Tak się domyślałem ale nie wiedziałem dokładnie więc się wolałem upewnić :)
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: e_gregor »

A ja myślę, że oleju już tam niema. Więc i uszczelniacze by się przydało kupić do kompletu z nowym olejem. Ja bym też na Twoim miejscu nie ograniczył się do zlania tego co jest w lgach a rozebrałbym je na czynniki pierwsze i wszystko wyczyścił. Gwarantuję, że metalicznego szlamu będzie tam na prawdę dużo.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: Bynio »

Olej i uszczelniacze już zamówione ale zastanawiam się czy śruba spustowa od spodu lagi jest tez w prawej ladze tam gdzie jest łeb od oski koła bo z lewej strony to jest pokazana na rysunku a o prawej stronie nic nie piszą ale myślę że będzie głębiej osadzona .
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: Bynio »

Orientuje się ktoś jak zdjąć te ozdobne szklanki co sa na lagach w moim motorze ? https://www.dropbox.com/s/70hadu4ne1rf2h2/lagi.jpg?dl=0 Nie widać żeby byłu czymś przykręcone a nie mogę ich ruszyć żeby dostać się do śrub dolnej półki .
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: pisior »

http://www.cmsnl.com/yamaha-xvs1100atra ... ml#results
wydaje mi sie ,że musisz górna polke zdemontowac
i dopiero dojdziesz do mocowan tych kielichów
Obrazek
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: Bynio »

Masz Grzesiu rację , nie przeczytałem dobrze w serwisówce a tam jest pokazane że trzeba zdjąć górną półkę. Po południu pójdzie na podnośnik to dopiero zdejmę kierownicę o półkę wtedy będzie już łatwiej bo zostanie tylko wyjecie lag :)
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przednie zawieszenie

Post autor: danek25 »

mam to samo w swojej XV700. Było przed robieniem lag i jest po zrobieniu tak samo. Lagi rozbierałem na czynniki pierwsze. Zrobiłem na tip top, oleju wlane tyle co trza. Też mogę własnym ciężarem wcisnąć do końca lagi. Uważam, że tak nie powinno być i dlatego zamówiłem nowe sprężyny progresy, bo moje są ori i zwykłe. Jak narazie czekam na paczkę z USA ze sprężynkami. Zamontuje i mam nadzieję, że będzie git.
ODPOWIEDZ