Zużywanie membran XV 535 `94

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Forrice
Posty: 2
Rejestracja: 30 lipca 2014, 14:34
Motocykl: Virago 535 1994
Status: Offline

Zużywanie membran XV 535 `94

Post autor: Forrice »

Cześć


Dużo jest na forum o membranach, a właśnie spotkała mnie ponownie konieczność wymiany membran. :frustrated:

Moje Virago więcej stoi niż jeździ, ostano przez 3 lata zrobiłem z 5 tys. km. A dokładnie 3 lata temu musiałem wymienić membrany, ponieważ miały dziury na brzegach.
Sytuacja teraz powtórzyła się i dokładnie tak samo membrany mają dziurki na obwodzie.

Oddałem motocykl do serwisu bo zaczął dużo palić, miałem kłopoty z odpalaniem (standardowe problemy opisywane przez was na forum przy okazji membran).
W serwisie wykonali mi regulacje gaźników, zaworów, przegląd filtru powietrza. Poprawiali po serwisie wykonanym 2 lata wcześniej (np. wtedy zamienili iglice).

W każdym razie pytanie moje jest takie, jak często wy wymieniacie membrany i czy to jest normalne, żeby łagodnie eksploatowany motocykl miał konieczność wymiany membran co 3 lata.
Czy może ostatnim razem spieprzyli robotę(w innym serwisie), czy to normalne?

Taki stan rzeczy może być moją winą z powodu eksploatacji? Jestem w stanie jakkolwiek jeżdżąc na motocyklu uszkodzić membrany złym użytkowaniem?
-Ostry-
Posty: 129
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 21:50
Motocykl: w trakcie spawania
Status: Offline

Re: Zużywanie membran XV 535 `94

Post autor: -Ostry- »

Ja mam 32letni motocykl z fabrycznymi membranami w gaźniach :idea:

Może założyli Ci jakieś gówniane membrany, może zrobili Cię w konia w serwisie, możliwości jest wiele.
Ważne jest, żeby zakładać porządny filtr powietrza.
Ostatnio robiłem lasce sprzęta, którym polatała sobie sezon na jakimś chińskim badziewiu. Oba gaźniki do kompletnej roboty. Zatarte tłoki pod membranami, poprzecierane membrany, tony piasku i syfu w najmniejszych zakamarkach gaźników.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zużywanie membran XV 535 `94

Post autor: Blunio »

Forrice pisze:3 lata temu musiałem wymienić membrany, ponieważ miały dziury na brzegach.
Sytuacja teraz powtórzyła się i dokładnie tak samo membrany mają dziurki na obwodzie.
Na pewno to nie jest normalna sytuacja. Albo wstawili Ci jakiś szajs, albo mówili że wstawili. Kup oryginały i ciesz się jazdą :bikersmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Forrice
Posty: 2
Rejestracja: 30 lipca 2014, 14:34
Motocykl: Virago 535 1994
Status: Offline

Re: Zużywanie membran XV 535 `94

Post autor: Forrice »

Filtr powietrza jest ok.
Pytanie, czy można uszkodzić membrany przy zbyt wysokich obrotach jak się odkręci?
-Ostry-
Posty: 129
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 21:50
Motocykl: w trakcie spawania
Status: Offline

Re: Zużywanie membran XV 535 `94

Post autor: -Ostry- »

Nie słyszałem o takim przypadku.
Odkręcisz...membrana się unosi do pełnego otwarcia iglicy i wszystko....nie przenosi ona żadnych sił i obciążeń.
ODPOWIEDZ