Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ramy)

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
fryta008
Posty: 27
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:22
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Wlkp. Konin / Poznań
Wiek: 40
Status: Offline

Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ramy)

Post autor: fryta008 »

Witam
Po zabiegu piaskowania ramy Pan z lakierni powiedział że znikły numery ramy :pomocy:
Pytanie jak formalnie załatwić wybicie nowych, lub co grozi za jazde bez numerów?
Tabliczka znamionowa jest cała, była odnitowana na czas zabiegu.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ram

Post autor: Blunio »

Weź numerator i wybij numery jakie miałeś na ramie ! Nie będziesz miał kłopotów podczas okresowego badania technicznego. Samo jeżdżenie jest w miarę bezpieczne, bo Miśki raczej numerami ramy się nie interesują.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
fryta008
Posty: 27
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:22
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Wlkp. Konin / Poznań
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ram

Post autor: fryta008 »

Wyczytałem na jakimś forum że w Okręgowych Stacjach Kontroli Pojazdów za 45zł nabijają to legalnie. Zweryfikuję jutro dam znać :)
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ram

Post autor: joozek »

Starych numerów nikt Ci nie poprawi. Na stacji OSKP dostaniesz tzw tabliczkę zastępczą w cenie 30 zł + 45 zł nabicie numerów. Tą tabliczkę przynitują Ci w widocznym miejscu :mrgreen: Tak to wygląda
Obrazek

Moja rada taka, jak wyżej napisał Blunio - zmierz dokładnie wysokość czcionki 5, 6 ew 7 mm i popraw numery. Oczywiście przed pomalowaniem ramy.
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
fryta008
Posty: 27
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:22
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Wlkp. Konin / Poznań
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ram

Post autor: fryta008 »

Witam
Co za akcja z tymi numerami. Goście w OSKP powiedzieli że muszę udać się do rzeczoznawcy. Bo on mi nie wierzy że ta rama to nie jest jakaś lewa. Koszt rzeczoznawcy 200zł. Ale Pan z OSKP powiedział żebym zeszlifował ręcznie lakier (uruchomiłem dremela na pierwszym biegu z papierem na trzpieniu) udało się zeszlifować lakier + podkład. Zawiozłem ramę w celu poprawienia numerów znów powiedzieli że nie bo są widoczne. A ja na to że chce je mieć zabezpieczone czymś i polecili naklejkę bezbarwną. Stwierdziłem że zamaluje ręcznie to jakimś podkładem koloru czarnego. Bo Polska biurokracja nie zna granic. Osobiście polecam doświadczone warsztaty lakiernicze tym który będą chcieli piaskować, malować ramę. Ja pytałem czy mają do czynienia z motocyklami oczywiście powiedzieli tak dużo tego robimy, ale wyszło inaczej :P Ale dzięki poszukiwaniom znalazłem dobrego lakiernika, który tylko moto się zajmuje. Gość zobaczył jak pomalowali koła to powiedział że nie odtłuszczone bo się lakier oczkował. Pokazał mi lakiernie (osusacze, odciągi, itd.) Pokazał mi swojego "ruska" - moto z koszem widać ze gość robi to z pasją. Zostawiłem u niego do malowania bak, przedni błotnik, boczki - przygotowanie z malowaniem 200zł. Zobaczymy jak wyjdzie. Dzięki za pomoc wszystkim. Temat można zostawić dla potomnych coby nie robili podobnych błędów co ja :)
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Piaskowanie ramy + malowanie proszkowe (brak numerów ram

Post autor: madey »

Miałem podobny problem z numerami. Szansa że piaskowanie je usunęło jest, ale minimalna. U mnie po piaskowaniu i malowaniu proszkowym też się zgubiły. Okleiłem przestrzeń w których niegdyś były taśmą izolacyjną i zdjąłem papierem ściernym warstwę powłoki lakierniczej. No i mam. Nabijanie nowych mnie przeraziło, stąd uciekłem się do takiej dosyć desperackiej próby.
Taka motocyklowa zdrapka. Nic nie wygrasz ale być może zaoszczędzisz parę złotych :)
Pozdrawiam :chopper:
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
ODPOWIEDZ