zwarcie w instalacji

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

zwarcie w instalacji

Post autor: jacek64 »

No i virka strzeliła focha. Widocznie nie chce się dzielić i chce być tą pierwszą w stadzie :lol:
Jak do tej pory nie było problemu, ostatnio zaczęło wywalać bezpiecznik ( neutral, kierunki, obrotomierz .. ). Najgorsze ze nie jest to pewnie jakaś duża zwora. Odpali bez problemu, pochodzi, rozgrzeje się, wsiadam przejadę ze 100 m i bezpiecznika nie ma. Podpiąłem obciążenie ( żarówka reflektorowa ) zamiast bezpiecznika. Ruszałem, giąłem instalację na wszystkie sposoby - zwarcia nie ma. Jedynie zapala się żarówka przy załączeniu sygnału. Po włożeniu bezpiecznika to samo robiłem, natrąbiłem i dooopa - cały. Ostatni raz jak odpaliłem moto też chodziło ok do czasu jak parę razu nie przegazowałem - wtedy wywaliło. Hmm - obrotomierz ? Niestety z elektryki nie jestem asem. Ktoś może podpowie jak ewentualnie szukać ? Czasem nowe spojrzenie na to kogoś z boku da więcej niż samemu się męczyć.
Awatar użytkownika
CoLdY7
Posty: 479
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 11:23
Motocykl: XV 535 ^ DL650
Lokalizacja: Strzelin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: zwarcie w instalacji

Post autor: CoLdY7 »

Cześć, wywala mi ten sam bezpiecznik w podobnych okolicznościach. Znalezłeś rozwiązanie?
:chopper: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:motorcycle:
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: zwarcie w instalacji

Post autor: jacek64 »

Już dobrze nie pamiętam co było. Przejrzałem instalację to na 100% - wszystkie połączenia, luty łącznie z bezpiecznikami. Były chyba zbyt luźne wsuwki na bezpieczniku. No i miałem virkę 1100 czyli drobne różnice :D
Awatar użytkownika
CoLdY7
Posty: 479
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 11:23
Motocykl: XV 535 ^ DL650
Lokalizacja: Strzelin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: zwarcie w instalacji

Post autor: CoLdY7 »

Dzięki, ja miałem jakieś zwarcie na samodzielnie podłączonym woltomierzu, chociaż przez pół roku było ok. Wiec albo jakaś woda się dostała, albo tani szajs nie wytrzymał mojego podłączenia ;p Wystarczyło odczepić ustrojstwo z instalacji i mój nowy bezpiecznik może czuć się bezpieczny.
:motorcycle:
:chopper: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:motorcycle:
ODPOWIEDZ