czerwony wydech

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Minior7715
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2016, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

czerwony wydech

Post autor: Minior7715 »

Witam, mam pytanie bo ostatnio nawierciłem kilkoma otworami tłumik w Virago 535, z tego co czytałem nie powinno się nic dziać z motorem jeżeli nie będę ruszał puszki, a w moim przypadku motocykl trudno zapala jak jest zimny co poprzednio bez dziur palił z pierwszego "kopa" no i zauważyłem że kolanko tłumika rozgrzewa się aż do czerwoności.
Bardzo proszę o jakieś porady w tym zakresie, może uda mi się go wyregulować we własnym zakresie.
Z góry dziękuję za informację.
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: czerwony wydech

Post autor: osman1971 »

też kiedyś miałem 535 i też pamiętam pierwsze uruchomienie po zimie,czerwone kolanko aż w chromach się odbijało :D u mnie akurat powodem było wyciągnięte ssanie,wtedy za bogata mieszanka itd itd. Na pewno powodem nie są wywiercone dziurki. Ja najpierw wywierciłem kilka otworów a potem wyciąłem całe cygara ze środka i nic się nie działo.
Minior7715
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2016, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Re: czerwony wydech

Post autor: Minior7715 »

Witam, dzięki za odpowiedź, powiem że trochę mnie uspokoiłeś, mam nadzieję że to kwestia ssania, bo powie tak, że jak się motor zagrzał i zmniejszyłem ssanie to jakby ta czerwień zbledła.
A tak poza tym też planuję powyciągać flaki z tłumików, mam nadzieję na bardziej mięsisty odgłos moto.
Powiedz mi czy wystarczy rozciąć spoinę z tyłu tłumików (tak widziałem na filmiku na youtubie) i cygaro powinno wyjść, czy trzeba się pobawić w ślusarza i wyciąć "bebechy"?
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: czerwony wydech

Post autor: Top Gun »

Minior7715 pisze:Witam, dzięki za odpowiedź, powiem że trochę mnie uspokoiłeś, mam nadzieję że to kwestia ssania, bo powie tak, że jak się motor zagrzał i zmniejszyłem ssanie to jakby ta czerwień zbledła.
A tak poza tym też planuję powyciągać flaki z tłumików, mam nadzieję na bardziej mięsisty odgłos moto.
Powiedz mi czy wystarczy rozciąć spoinę z tyłu tłumików (tak widziałem na filmiku na youtubie) i cygaro powinno wyjść, czy trzeba się pobawić w ślusarza i wyciąć "bebechy"?
Co to znaczy jak się zagrzał...Virka nie lubi długo na ssaniu chodzić. ..
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Minior7715
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2016, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Re: czerwony wydech

Post autor: Minior7715 »

Hej, po zapaleniu kilk chwil pracowała na ssaniu i w tym czasie zauważyłem czerwone kolanko ale po kilku chwilach zdjołem ssanie i mam wrażenie że fura zrobił się bledsza
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: czerwony wydech

Post autor: osman1971 »

Zadnych spawow nie przecinalem. Ostry,dlugi solidny srubokret mlotek i tyle. Trzeba po krawedzi od srodka poprostu wyciac ta przegrode wtedy wyjdzie z cygarem.
ODPOWIEDZ