Problem z odpalaniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Afren
Posty: 58
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 22:25
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Problem z odpalaniem

Post autor: Afren »

Witajcie, mam problem ze swoja 535, otóż po zimowej przerwie nie mogę jej odpalić, naładowałem akumulator do pełna ale jak włączam starter to rozrusznik kreci powoli i zaczyna pyrczec, wiec wyciągnąłem akumulator i w niektórych przegrodach jest mało tego elektrolitu wiec podejrzewam ze akumulator jest winowajca, kolejnym problemem jest ze nie odpalę go na pych gdyż jak włączam bieg i naciskam sprzęgło, motocykl zachowuje się jak bym nie nacisnął go i kolo tylne ze strasznym oporem się toczy a nawet blokuje, dodam ze jest świeżo po wymianie oleju, w tamtym sezonie miałem problem z rozrusznikiem gdzyż nie zawsze kręcił tłokami, w tedy wbijałem bieg i poruszałem motocykl do przodu i tylu, dawałem na luz i zaczynał kręcić tłokami, dodam ze jak teraz nacisnę sprzęgło i włączę starter to motocykl zrywa i jak by nie było sprzęgła, moje problemy się zaczęły w tamtym sezonie po ściągnięciu dekli gdzyż chciałem je wypolerować, zrobiłem to ale po złożeniu zaczeła się fala problemow w/w . Za każda rade z góry dziekuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Flar
Posty: 92
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 23:48
Motocykl: Xv700
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Flar »

Jezuuu i ty to jednym zdaniem napisałeś wszystko (sorry ale musiałem ;) )
Pozdrawiam
Piotrek
Afren
Posty: 58
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 22:25
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Afren »

...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: leszekk »

Akumulator bez elektrolitu po kilku zimowych miesiącach może się nadawać do wymiany na nowy. Pożycz prądu z akumulatora samochodowego i sprawdź czy będzie lepiej - jeśli nie - do przejrzenia wszystkie połączenia.
Co do sklejonych płytek sprzęgłowych - możesz podać jakiego oleju używasz?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Afren
Posty: 58
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 22:25
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Afren »

Kupilem nowy akumulator wiec jeden problem rozwiazany, olej motul 20W50
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: leszekk »

Afren pisze:Kupilem nowy akumulator wiec jeden problem rozwiazany, olej motul 20W50
Jeśli elektrolit w starym akumulatorze wygotował się za sprawą niesprawnego regulatora lub wadliwego alternatora, to możesz już szykować kolejne dwie stówki na kolejny. Nic nie dzieje się bez przyczyny (no, może z wyjątkiem sytuacji, gdy akumulator zdycha za sprawą niedbalstwa użytkownika, który od czterech lat do akumulatora nie zajrzał) - ja bym na Twoim miejscu sprawdził czy aby wszystko w porządku z ładowaniem.
A ten olej to czy aby na pewno do motocykla ? Bo typowo w handlu dostępny jest 3000 4T i 7100 4T ale można dostać o tej specyfikacji olej do samochodów z silnikiem benzynowym i diesla ... ale nie nadający się do motocykli z mokrym sprzęgłem ... Tak tylko pytam, na wszelki wypadek
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Afren
Posty: 58
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 22:25
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Afren »

Olej to 3000 4T kupiony w sklepie motocyklowym wiec nie sadze zeby doszlo do pomylki, zauwazylem dzisiaj ze mam jeden kabel od alternatora przetarty i rozciety, wiec zamierzam go zalutowac, przyznam sie ze na akumulator nie zwracalem uwagi przez dwa lata odkad mam moto, dlatego ze jest w cieplym garazu i nie wyciagany byl w zimie.
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: kamyk2351 »

Afren pisze:Olej to 3000 4T mam jeden kabel od alternatora przetarty i rozciety, przyznam sie ze na akumulator nie zwracalem uwagi przez dwa lata odkad mam moto.
Oooo Boziu.... Aż mnie zakoleło w serduchu...
Jak Pan dba Tak Pan ma....
Olej OK.
Afren
Posty: 58
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 22:25
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Afren »

dzialal to dzialal i jakos nie myslalem za bardzo o nim ale teraz juz tego bledu nie popelnie :D
ODPOWIEDZ