Wymiana oleju. Pierwsze starcie nowego użytkownika.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
januszs0
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 17:56
Motocykl: 535
Status: Offline

Wymiana oleju. Pierwsze starcie nowego użytkownika.

Post autor: januszs0 »

Witam Kolegów
Jestem właśnie w trakcie wymiany oleju. Przejechałem kilka km, silnik miał już potrzebną temperaturę, spuściłem olej z miski olejowej oraz z filtru. Spuszczany olej wyglądał bardzo dobrze nie był czarny i nie było w nim żadnych opiłków i innych syfów. Odnośnie zmiany oleju wymontowałem również smoka i jutro planuję dokupić do niego nowe uszczelnienia. Czy to są specjalne uszczelniacze czy wystarczy zwykłe dokupić? Wszystkie części wymyłem, otwór po smoku zalałem środkiem do czyszczenia w sprayu, wypłynęło jeszcze trochę takiego czarnego oleju, teraz jak przechylam motor na bok nic się z niego już nie wylewa i wszystko jest w miarę czyste. Teraz mam natomiast inne obserwacje które wynikły przy zmianie oleju. Wcześniej już zauważyłem że w tym deklu z lewej strony było coś robione bo był osadzony na silikonie. Dlatego zdjąłem ten dekiel żeby sprawdzić co tam było robione. Po demontażu zauważyłem że poprzedni właściciel zostawił starą uszczelkę która była pęknięta dlatego żeby uszczelnić dekiel całość zasmarował silikonem. Teraz jak już mam wszystko na wierzchu chciałem sprawdzić stan rozrusznika tylko zastanawiam się czy można to zrobić bez rozbiórki całości. Z tego co zdołałem zauważyć nie było to jeszcze rozbierane, podczas rozruchu wszystko działa normalnie choć moja ocena może być błędna bo nie mam doświadczenia z takimi rozrusznikami. Przed zakupem tego moto oglądałem jeszcze 2 inne i moim zdaniem wszystkie tak samo odpalały. Jeśli macie Koledzy jakiś patent na sprawdzenie stanu rozrusznika bez rozbiórki całości do podeślijcie info. Z pozostałych rzeczy sprawdziłem jeszcze ciśnienie sprężania i wyszło mi po 10 atm na obu cylindrach oraz zmieniłem świece. Stare świece miały poprawny kolor. Czy przy takiej pełnej wymianie oleju jest jakaś procedura odpalania motoru? W tym momencie nie mam oleju w układzie i pompa jest całkiem sucha dlatego zastanawiam się jak najrozsądniej będzie odpalić motor żeby mu nie zaszkodzić. Chciałbym jeszcze przed rozpoczęciem sezonu sprawdzić luzy zaworowe i synchronizacje gaźników a potem planuję coś pojeździć.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Wymiana oleju. Pierwsze starcie nowego użytkownika.

Post autor: Schwartzu »

Uzupełniasz olej i tyle. Odpalasz tak jak zawsze. Po długim postoju też większość oleju spływa do miski olejowej...

P.S.
Jak rozrusznik działa i motocykl odpala to nie ma co szukać dziury w całym. Tylko ten silikon jak się da usunąć...
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
ODPOWIEDZ