Klamka sprzęgła

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
andrzej63
Posty: 4
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:03
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: okolice Łowicza
Wiek: 60
Status: Offline

Klamka sprzęgła

Post autor: andrzej63 »

Witam.Przez przypadek a bardziej przez spostrzegawczość kolegi dopatrzylismy ze do klamki sprzęgła dochodzi kabel który w mojej virago 750 jest urwany.Może ktoś mi wyjasni do czego słuzy ten czujnik(bo doczytałem ze to jest czujnik od czegoś) i czy urwane kable mają jakiś wpływ na działanie motorka(bo dla mnie to motor działa bez tego czujnika bardzo dobrze).Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Klamka sprzęgła

Post autor: jmc »

andrzej63 pisze:Witam.Przez przypadek a bardziej przez spostrzegawczość kolegi dopatrzylismy ze do klamki sprzęgła dochodzi kabel który w mojej virago 750 jest urwany.Może ktoś mi wyjasni do czego słuzy ten czujnik(bo doczytałem ze to jest czujnik od czegoś) i czy urwane kable mają jakiś wpływ na działanie motorka(bo dla mnie to motor działa bez tego czujnika bardzo dobrze).Pozdrawiam wszystkich.
Niedawno sam go urwałem i się dowiedziałem :mrgreen:
Jest to czujnik sprzęgła który pozwala na uruchomienie motocykla na biegu pod warunkiem że jest wciśnięte sprzęgło. Można go łatwo wymienić ALBO zrobić zworę na kostce (jeśli masz odruch wciskania sprzęgła przy odpalaniu - bo na puszczonym też zakręci) ALBO nie robić nic - nie jest to najpotrzebniejsza część Twojego motocykla :P
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Klamka sprzęgła

Post autor: 2007XV1700 »

jmc pisze:nie jest to najpotrzebniejsza część Twojego motocykla :P
Sam bym tego lepiej nie ujął
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
andrzej63
Posty: 4
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:03
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: okolice Łowicza
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Klamka sprzęgła

Post autor: andrzej63 »

Dzieki bardzo za informacje.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ