Wysokość lag w półce

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Matth
Posty: 13
Rejestracja: 23 maja 2017, 21:14
Motocykl: Dragstar 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Wysokość lag w półce

Post autor: Matth »

Witam,

wymieniałem u siebie olej i uszczelniacze. Po zamontowaniu i skręceniu wszystkiego okazało się, że jeden lag jest wyżej w półce od drugiego o 1mm.
Popuścić wszystkie śruby, ustawić lagi i wtedy skręcić? Jeśli tak to jaka kolejność - półka, dolne mocowanie, oś koła?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Wysokość lag w półce

Post autor: tylust »

lagi są zaciśnięte jakby w imadle przez górną i dolną półkę. Popuszczasz śruby i tak je ustawiasz żeby były równo. Każda z lag jest mocowana niezależnie i każdą można indywidualnie ustawić. Nie bardzo rozumiem na czym polega Twój problem ? Najpierw ustawiasz równo lagi i je mocujesz w półkach, a na końcu montujesz koło. Nawet jeśli kołu już zamontowałeś to luzujesz śruby w półkach i ustawiasz lagi tak żeby były równo.
Tomek
Matth
Posty: 13
Rejestracja: 23 maja 2017, 21:14
Motocykl: Dragstar 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Wysokość lag w półce

Post autor: Matth »

tylust pisze: Nie bardzo rozumiem na czym polega Twój problem ?
Wydawało mi się, że w miarę jasno opisałem temat...
Właśnie zacząłem skręcanie od koła, i później mocowanie górne następnie półka. Myślałem, że oś wycentruje je idealnie - stąd taka kolejność.
Ok, w takim razie ustawie je od nowa, dzięki.
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Wysokość lag w półce

Post autor: Kargul »

Ja to robiłem tak, że ustawiłem mniej więcej lagi, skręciłem na półkach, skręciłem koło, później popuściłem na półkach, kilka razy zacisnąłem najmocniej jak dałem rade przednie zawieszenie (mówiąc krótko bujnąłem motocyklem na przednim zawiasie) aby się wszystko ułożyło i skręciłem półki.
PS: tak robiłem w wirówce. Nie wiem dokładnie jak to wygląda w dragu
Matth
Posty: 13
Rejestracja: 23 maja 2017, 21:14
Motocykl: Dragstar 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Wysokość lag w półce

Post autor: Matth »

Już sobie poradziłem. Popuściłem śruby mocujące, ustawiłem jednakowo z obu stron i skręciłem. Dzięki za sugestie. :)
ODPOWIEDZ