Problem z prędkościomierzem.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
paranoy
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2013, 15:46
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Problem z prędkościomierzem.

Post autor: paranoy »

Witam.
Mam problem z prędkościomierzem. W trakcie jazdy (nie wiem co było przyczyną) wypięła mi się linka od strony prędkościomierza. Byłem po długiej trasie więc postanowiłem już tak dojechać do domu. Po ponownym podpięciu linki okazuje się, że prędkościomierz nie działa (ani przebiegi, ani prędkość). Postanowiłem więc sprawdzić oddzielnie linkę wpiętą do ślimaka i do prędkościomierza. I tu zachodzi najdziwniejsze bo w obu przypadkach działa. Tj. linka wpięta tylko do ślimaka kręci się, a linka podpięta tylko pod prędkościomierz i obracana palcami również nim kręci (zarówno przebiegi jak i obroty). Linka sama w sobie też wydaje się nieuszkodzona, oba jej końce wyglądają jednakowo więc chyba się nie ukręciła. Czy ktoś wie co może być zatem przyczyną niedziałania prędkościomierza?
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Problem z prędkościomierzem.

Post autor: Ice-Man »

Również witamy cię na forum.
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Problem z prędkościomierzem.

Post autor: Wesoly »

Cześć :rock:
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Problem z prędkościomierzem.

Post autor: tylust »

Ja bym zaczął od prostego sprawdzenia połączeń na obu końcach i nasmarowaniu linki. Kilka kropelek oleju maszynowego nie zaszkodzi. Może jak linka jest założona to bardziej się napina i coś ją w pancerzu blokuje. W ostateczności można kupić druga linkę to nie majątek i będziesz miał pewność.

Co do aktywności kolegi się nie czepiajcie prześmiewcy. Widzicie, że od dawna zarejestrowany, widać nie miał śmiałości się odezwać :wink:
Tomek
ODPOWIEDZ