Strzały z tłumika - filtr powietrza?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
C-bool
Motocykl: XV 535 Virago
Status: Offline

Strzały z tłumika - filtr powietrza?

Postautor: C-bool » 17 września 2017, 19:13

Witam.

Jakiś czas temu regulowałem luzy zaworowe. A właściwie to nie regulowałem - okazało się, że luzy są w porządku (w zeszłym roku też regulowałem, a w tym sprawdziłem czy są ok, bo miałem wrażenie, że hałasują). Wymieniłem też uszczelkę w jednej pokrywie zaworu (wydechowego).
Ponadto założyłem uszczelkę między przednim cylindrem a kolektorem wydechowym. Wcześniej na postoju zauważyłem, że delikatnie spaliny stamtąd uciekają (nie było żadnej uszczelki).
Wymieniłem też olej, filtr oleju i filtr powietrza.

Po tym wszystkim motocykl przy schodzeniu z obrotów strzela z wydechu (jest to pojedynczy, całkiem głośny strzał występujący po chwili po odpuszczeniu gazu). Jeszcze nie odkręcałem śrub mieszanki w gaźnikach, żeby wzbogacić mieszankę (strzały to jak mniemam zbyt uboga w paliwo mieszanka), ale zastanawiam się co mogło spowodować taką zmianę.
I teraz czy dobrze rozumuję - przyczyną jest nowy filtr powietrza? Tzn. przepuszcza więcej powietrza niż stary, dlatego w gaźnikach jest uboższa w paliwo mieszanka? A skoro wcześniej filtr był zasyfiony i potrzebował mniej paliwa (śruby miałem wykręcone o 3 albo 3,5 obrotu), to czy teraz po wzbogaceniu mieszanki będzie więcej mocy (i również wyższe spalanie)?

Pozdrawiam
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535

Awatar użytkownika
Ice-Man
Motocykl: była śliwowica 0.75
Status: Offline

Re: Strzały z tłumika - filtr powietrza?

Postautor: Ice-Man » 17 września 2017, 21:03

Dobrze piszesz, strzały są oznaką zbyt ubogiej mieszanki spowodowanej większą przepuszczalnością powietrza czystego filtra. Moc powinna wzrosnąć po wyregulowaniu, ale praktycznie tego nie odczujesz.

Wróć do „Warsztat”