Strzały z tłumika - filtr powietrza?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Strzały z tłumika - filtr powietrza?

Post autor: C-bool »

Witam.

Jakiś czas temu regulowałem luzy zaworowe. A właściwie to nie regulowałem - okazało się, że luzy są w porządku (w zeszłym roku też regulowałem, a w tym sprawdziłem czy są ok, bo miałem wrażenie, że hałasują). Wymieniłem też uszczelkę w jednej pokrywie zaworu (wydechowego).
Ponadto założyłem uszczelkę między przednim cylindrem a kolektorem wydechowym. Wcześniej na postoju zauważyłem, że delikatnie spaliny stamtąd uciekają (nie było żadnej uszczelki).
Wymieniłem też olej, filtr oleju i filtr powietrza.

Po tym wszystkim motocykl przy schodzeniu z obrotów strzela z wydechu (jest to pojedynczy, całkiem głośny strzał występujący po chwili po odpuszczeniu gazu). Jeszcze nie odkręcałem śrub mieszanki w gaźnikach, żeby wzbogacić mieszankę (strzały to jak mniemam zbyt uboga w paliwo mieszanka), ale zastanawiam się co mogło spowodować taką zmianę.
I teraz czy dobrze rozumuję - przyczyną jest nowy filtr powietrza? Tzn. przepuszcza więcej powietrza niż stary, dlatego w gaźnikach jest uboższa w paliwo mieszanka? A skoro wcześniej filtr był zasyfiony i potrzebował mniej paliwa (śruby miałem wykręcone o 3 albo 3,5 obrotu), to czy teraz po wzbogaceniu mieszanki będzie więcej mocy (i również wyższe spalanie)?

Pozdrawiam
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Strzały z tłumika - filtr powietrza?

Post autor: Ice-Man »

Dobrze piszesz, strzały są oznaką zbyt ubogiej mieszanki spowodowanej większą przepuszczalnością powietrza czystego filtra. Moc powinna wzrosnąć po wyregulowaniu, ale praktycznie tego nie odczujesz.
ODPOWIEDZ