Wyciek oleju XV1100 nad tylnym cylindrem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Wyciek oleju XV1100 nad tylnym cylindrem

Post autor: gazownik »

Taka nietypowa rzecz.
A mianowicie nietypowy wyciek oleju, z zbiornika paliwa :p hahaha...
Ok a tak na poważnie ostatnio zauważyłem że pojawił mi się olej na tylnym gaże. Umyłem wszystko za pomocą zmywacza do hamulców i po kilku dniach sprawdziłem czy jest such, co śmieszne nie było a olej pojawił się na śrubie mocującej głowicę, ale przyjrzałem się dokładniej i zauważyłem że olej dostaję się na tą śrubę skapując z zbiornika paliwa...

Obrazek

Może jakiś pomysł skąd on tam się dostaje? Jeszcze nic nie rozbierałem bo czasu nie miałem, ale dało mi to do myślenia...
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Olejla :p

Post autor: wąsaty7 »

W ramie motocykla nazbierał się olej z odmy i układu zasilania powietrzem. W okolicy śruby mocującej zbiornik paliwa znajduje się śrubka do spuszczania zanieczyszczeń.
Wąsaty7
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Olejla :p

Post autor: gazownik »

wąsaty7 pisze:W ramie motocykla nazbierał się olej z odmy i układu zasilania powietrzem. W okolicy śruby mocującej zbiornik paliwa znajduje się śrubka do spuszczania zanieczyszczeń.
Tak też mi to chodziło po głowie że to może być to, no bo co innego (ewentualnie w kablu mógł by popłynąć olej, ale to żadnego zakończenia nie ma aby w tym miejscu wypływał).
wąsaty7 pisze:W okolicy śruby mocującej zbiornik paliwa znajduje się śrubka do spuszczania zanieczyszczeń
W okolicy, a tak mniej więcej? Gdzieś pod siedzeniem, czy gdzieś od strony cylindra pod osłoną plastikową tam gdzie jest filtr paliwa?

Dzięki za rozjaśnienie trochę sprawy ;)
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Olejla :p

Post autor: wąsaty7 »

Po zdemontowaniu siedzenia i odchyleniu zbiornika pomiędzy przewodami paliwowymi zobaczysz łeb śruby M6.
Wąsaty7
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyciek oleju XV1100 nad tylnym cylindrem

Post autor: gazownik »

Dzięki za info.
Myślałem że owa śruba jest w okolicy głowicy (od spodu), może jutro zerknę jak będę miał czas ;).
ODPOWIEDZ