Problem z odpaleniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: ARCHER »

HELP !!!
U mnie pod koniec sezonu (gdy używałem grzania manetek) padł akumulator (750ka).
Nawet po kilkunastu kilometrach zapalałem na :pych":).
No to radośnie zacząłem go ładować.
Podczas wyciągania aku, jeden z czerwonych przewodów obluzował się i kontrolka po przekręceniu kluczyka nie zaświeciła się. Gdy go poprawiłem to stacyjka zadziałała i odpaliłem maszynę
Po ostatniej (śnieżnej ) jeździe wstawiony do garażu na drugi dzień nie odpalił ale kontrolka zielona świeciła. Zaczęło się ponowne ładowanie z dolewaniem wody dest. Jakieś 4 dni temu wkładam aku do moto , przekręcam stacyjkę a tu nic ( nawet kontrolka się nie zaświeciła ).
Dzisiaj (dalszy ciąg ładowania 0,5A) też to samo. Przewody poruszane na stykach (ale nie rozłączane) a tu nic cisza. Chyba trzeba będzie sprawić sobie mierniczek i poszukać tych 12V :) mam nadzieję że to nie jakieś zwarcie lub co jeszcze gorszego.
Gdzie mierzyć dopływ napięcia od akumulatora?
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: MOTOVIR »

"Gdzie mierzyć dopływ napięcia od akumulatora?"

minus podłącz do masy czyli gdzieś do metalowej części,a plus po kolei punkty na czerwonym przewodzie idącym od plusa aku.zaraz niedaleko jest bezpiecznik 35A rurkowy schowany w gumowej kostce prawdopodobnie tam coś nie łącz.Ja wymieniłem u siebie obudowę na bezpiecznik samochodowy płaski i teraz mogę go wymienić bez zdejmowania siodła.Jeśli tam masz napięcie to sprawdzaj dalej po przewodzie idącym od bezpiecznika.
pozdrawiam MOTOVIR
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: ARCHER »

Heja , DZIĘKI leca po miernik (kupić) :)
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: MOTOVIR »

ARCHER pisze:Heja , DZIĘKI leca po miernik (kupić) :)
Możesz posprawdzać to przy pomocy kontrolki czyli żarówki 12V

pozdrawiam MOTOVIR
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: elrychu »

Może sam akumulator coś "wariuje"?
Jeśli będziesz sprawdzał akumulator to proponuje zrobić tak: do kabli z miernika przyłącz około 5 cm długości odizolowane miedziane druciki i wkładaj je poprzez otwory wlewowe do elektrolitu. Możesz po kolei sprawdzać sąsiednie komory lub jeden drucik w pierwszej komorze a drugi kolejno przekładaj dalej. Jest to łatwy sposób na sprawdzenie czy aku ma zwarcie lub nie ma przejścia pomiędzy komorami. Pomiędzy sąsiednimi komorami powinno być około 2V. Jeśli chociaż pomiędzy jednymi sąsiednimi napięcie jest bardzo niskie, aku jest do wywalenia. Opisuje tą metodę dlatego, że czasami pomiar napięcia całego akumulatora nie wskazuje na jego uszkodzenie.
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: ARCHER »

elrychu pisze:Może sam akumulator coś "wariuje"?
Jeśli będziesz sprawdzał akumulator to proponuje zrobić tak: do kabli z miernika przyłącz około 5 cm długości odizolowane miedziane druciki i wkładaj je poprzez otwory wlewowe do elektrolitu. Możesz po kolei sprawdzać sąsiednie komory lub jeden drucik w pierwszej komorze a drugi kolejno przekładaj dalej. Jest to łatwy sposób na sprawdzenie czy aku ma zwarcie lub nie ma przejścia pomiędzy komorami. Pomiędzy sąsiednimi komorami powinno być około 2V. Jeśli chociaż pomiędzy jednymi sąsiednimi napięcie jest bardzo niskie, aku jest do wywalenia. Opisuje tą metodę dlatego, że czasami pomiar napięcia całego akumulatora nie wskazuje na jego uszkodzenie.
Bardzo doby sposób , Dzięki , przynajmniej jest coś do roboty :)
ODPOWIEDZ