nowy dwusuw w motocyklu

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: ZWIERZAK »

hej ostatnio przeglądałem ŚM i moją uwagę zwrócił dwusuwowy silnik nowej generacji zaprojektowany przez POLAKA w kwidzyniu

www.jjsdesign.net

jeśli o mnie chodzi to ja jestem pod wrażeniem niesamowite jak doskonałe mogą być proste (ale chyba tylko z pozoru) rozwiązania
wielki SZACUN dla pana Jacka

a tak poza tym to cieszy że w Polsce są tak świetni fachowcy
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2007, 16:27 przez ZWIERZAK, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: ayo007 »

..zawsze mielismy swietnych fachowców tylko kasy na wdraż :evil: anie projektów nie było.. :evil:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: kasia-jaro »

a junak to co żeby nie komuna....
Obrazek
zaor
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: zaor »

a byś wziął wyedytował posta i poprawił linka. to tak dla wygody klikających.

nie wiem czy tylko ja tak myślę, ale uważam że silniki działające na pochodnych ropy to już powoli przeszłość. i jeszcze dwusuw. niech lepiej pomyślą nad małym silniczkiem wodorowym! to może ktoś w nich zainwestuje.

ach, no i w ogóle to nie ten dział. proponuję wrzucić do hydeparku.
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: ZWIERZAK »

zaor pisze:a byś wziął wyedytował posta i poprawił linka. to tak dla wygody klikających.

nie wiem czy tylko ja tak myślę, ale uważam że silniki działające na pochodnych ropy to już powoli przeszłość. i jeszcze dwusuw. niech lepiej pomyślą nad małym silniczkiem wodorowym! to może ktoś w nich zainwestuje.

ach, no i w ogóle to nie ten dział. proponuję wrzucić do hydeparku.
Ja to trochę taki laik komputerowy jestem wiec sory za niedopatrzenia.

A co do samego silnika to mam wrażenie jakbyście nie zagłebili się w szczegóły. Czterocylindrowy silnik w układzie krzyżowym z hipocykloidalnym wałem korbowym tam opisany to nie byle co. Zastowany jest w prototypie motoru ma pojemność 500ccm i osiąga moc 100KM, a poza tym wykonuje cztery cykle pracy na jeden obrót wału korbowego. Czterosów musiałby mieć dwa razy większe obroty lub dwa razy więcej cylindrów.

Sorki że umieściłem temat w warsztacie tak jakoś padło jak da się to przenieść to powiedzcie jak bo nie wiem.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
zaor
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: zaor »

ZWIERZAK pisze:Ja to trochę taki laik komputerowy jestem wiec sory za niedopatrzenia.
No ale dałeś radę i od razu jest miło.
ZWIERZAK pisze:A co do samego silnika to mam wrażenie jakbyście nie zagłebili się w szczegóły.
Zagłębiali się zagłębiali. Filmy zobaczyli, dane techniczne poczytali. Nie napisali jednak czy w ten dwusuw lana jest normalna benzyna czy mieszanka. Jeśli mieszanka - to porażka na starcie.
Natomiast mając na uwadze pragnienia konstruktorów aby powtórzyć sukces Junaka trzeba wyjść z czymś przyszłościowym. Uruchomienie produkcja "masowej" tegoż sprzęta przy założeniu że wszystko już jest i można zaczynać, możliwe by było pewnie za jakieś 5 lat.
Za 5 lat 1l benzyny może kosztować 10zł.
Jeszcze raz powtarzam: WODÓR!! Niech się skupią nad silnikiem wodorowym.
Piotrek
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: Piotrek »

zaor pisze: Zagłębiali się zagłębiali. Filmy zobaczyli, dane techniczne poczytali. Nie napisali jednak czy w ten dwusuw lana jest normalna benzyna czy mieszanka. Jeśli mieszanka - to porażka na starcie.
Skoro ma elektryczną pompę oleju, to raczej leje się "czystą" benzynę.
Awatar użytkownika
Budzy
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2007, 17:30
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 44
Status: Offline

Re: nowy dwusuw w motocyklu

Post autor: Budzy »

Ja jestem pod wrażeniem dwu-suwu, do którego nie lejemy oleju. Jak mnie to denerwowało w MZ150 i moim kochanym Trabancie. Było minęło, a teraz rodzi się na nowo. Narazie prototyp, później lata testów i ..... żeby wypaliło. Poczekamy zobaczymy. Teraz rządzi V ;).
ODPOWIEDZ