Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Tomwoo
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2017, 16:11
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Tomwoo »

Top Gun pisze:Nie ma jak to browarek po podróźy I dlatego teź preferuję taką praktyczną wersję Po zajechaniu na miejsce jest okazja pragnienie ugasić, no i moto jest na czym postawić
No wiadomo :D
Ale tej nic chyba nie pobije :bravo:
Załączniki
19075134_1546766322062394_1149563073_n.jpg
19075134_1546766322062394_1149563073_n.jpg (45.41 KiB) Przejrzano 3357 razy
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: grzegorzbr2 »

Zanabyłem trąbe - fanfarę ale moc, na wiosce wszystkie kury powystraszałem ...

Fanfare, trąba postrach kur.. :mrgreen:

LWG :rock:
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Snake »

Siemano

Co prawda nie dzisiaj ale wczoraj Virago dostało nóżki, stopkę centralną wyprodukowaną przez śmigacza. Solidna robota ładnie motocykl stoi, trochę trzeba szarpnąć za kierownik by postawić ale jest Ok.
Wymontowałem też filtr węglowy o którym się dowiedziałem wiele nowego.
No i motocykl dostał pierwsze gniazdo 12V działające tylko po przekręceniu kluczyków. Dostanie też drugie pod siedzenie bezpośrednio do aku z dodatkowym odcięciem prądu.
No i wlałem 5 litrów benzynki bo Sahara w baku a podobno nie zdrowo. Chociaż podobo podzielone opinie.
Po demontażu głównego zbiornika i filtra powietrza na spodzie miałem trochę paliwa, nie wiedziałem skąd, jak się okazał właśnie wężyk od fitla węglowego idący do zbiornika był ściągnięty. Wniosek taki że filtr węglowy całkowicie nie działał. Leży na półce jak koledzy radzili.

Aha i jeszcze raz udowodniłem sobie, że przypadek rządzi wynalazkami, nauczyłem się przez przypadkowe zwarcie "na krótko jak złodziej" odpalać, uruchamiać swoją Virago :bravo:

Miłego dnia

:motorcycle:
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
R63
Posty: 124
Rejestracja: 27 lipca 2016, 15:13
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Kwidzyn GKW
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: R63 »

A propos zalewania zbiorników, robię tak z dolnym (101%) wlewam aż do węża (grubszego) i łączę z cieńszym (jeden wchodzi w drugi). Górny zbiornik zdejmuję (trochę nafty z olejem i do ciepłego pomieszczenia), gdyż jakaś grzebanina na pewno w zimę się odbędzie. Pozdrawiam - Rysiek.
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Snake »

Taka tam weekendowa zabawa...
Brakuje jeszcze śrubek ładniejszych w lewym dekielku, ale dzisiaj sklepik. Będą takie same jak w prawym.
Załączniki
Dekielki poler..jpg
Dekielki poler..jpg (140.04 KiB) Przejrzano 3175 razy
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
MagMa
Posty: 255
Rejestracja: 31 października 2016, 22:31
Motocykl: XV750 '97
Lokalizacja: Kaszuby
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: MagMa »

Lightbary zamontowane i odpalone (wg schematu by Gradus). Oczywiście na stelażu od Kubiego- dla którego wielkie słowa podziękowania

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
patarek
Posty: 24
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 15:19
Motocykl: Jeszcze nie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: patarek »

Wymieniłem świece na irydowe. Teraz odpalanie motóra to czysta przyjemność. Obrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Darek Adamczewski »

Wyjąłem z mojej lubej aku. Mimo, że z półtora miesiąca temu był doładowany, to niestety padaczka - 10,5 V, a pod prostownikiem prawie od ręki gazuje jak szampan mimo prądu ok. 0,7 - 0,8 A. Siadał już na jesieni, a że 5 sezonów przelatał (albo i 6) to czas na wymianę. Był Bosch zobaczymy co teraz znajdę. Kusi mnie Varta, na Yuasę trochę żal kasy, ale kto wie. Równolegle restauruję ponad 60 letniego ruskiego Iż-a 49, więc limity wydatków napięte jak diabli.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
MateuH
Posty: 387
Rejestracja: 23 lipca 2017, 19:10
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: MateuH »

Bierz jakikolwiek aku, byle swiezy
=============================================================================
Gdańsk Wyspa Sobieszewska
==============================================================================
adiadzio
Posty: 14
Rejestracja: 18 lutego 2018, 18:37
Motocykl: xv125
Lokalizacja: Wodzisław SlĄski
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: adiadzio »

Dziś rozebralem moje cudo do malowania:) zacząłem polerowanie co się da efekty zobaczę jak skończę ale mam pytanko w sprawie doboru lakieru chce przemawiać moto na czarno z dodatkiem kości słoniowej czy czegoś podobnego jednak nie wiem jaki lakier dobrać? Chciałbym by był podobny do oryginału jeśli wogule taki był i gdzie można kupić naklejki na boczek i błotnik no i czy warto po przyklejaniu naklejek położyć jeszcze bezbarwny lakier? Nie ja będę lakierowal ale chce wiedzieć by czegoś mi szwagier nie zepsul:)
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Feniks »

Własnie dzis zakończyłem operacje czyszczenia gaziorów z wymianą membran i dyszy mieszanki, trwało to ze 2 miesiące ale i tak przeciez zima. Troche obawiałem sie synchro robic samemu ale sie naczytałem i poszło :-)
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Seik »

Podobnie jak Feniks jestem po czyszczeniu gaźników w mojej 535. przepustnica w gazniku tylnego cylindra była tak zablokowana, ze długo ją moczyłem zanim zdecydowałem się użyć trochę więcej siły, żeby ją wypchnąć. No ale tak to jest jak sprzęt więcej stoi jak jeździ. Muszę przyznać, że demontaż i montaż gaźników w tym pojeździe to nie jest łątwa sprawa. Przy okazji doszło do wymiany zdań z moim kolegą na temat montażu górnych króćców gażników. On Twierdził, że należy po umieszczeniu gażników pomiędzy cylindrami wypchnąć je w góre, moim zdaniem należało naciągnąć gumy w dół na gażniki i tak też zrobiłem. W każdym razie udało się, Virka odżyła i czeka na nowego właściciela :).
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
Awatar użytkownika
MagMa
Posty: 255
Rejestracja: 31 października 2016, 22:31
Motocykl: XV750 '97
Lokalizacja: Kaszuby
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: MagMa »

"Lalunia" dzisiaj dostała świeży olej i filtr, nowe klocki, wyczyszczone zaciski (nierówno zbierały stare klocki). Po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że regulator napięcia był walnięty ( ładowanie było w zakresie od 10V do 16V) i został wymieniony. Stary regulator uwalił jedną celę w aku i musiałem też wymienić baterię.
Teraz wypada już tylko czekać na fajną pogodę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Snake »

Urwałem 3 z 4 śrub przy odkręcaniu wydechu :frustrated:
A miało być tak pięknie :paw:
Od poniedziałku działamy dalej :drunksmile:
Bo ciepło coraz bliżej :bikersmile:
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Darek Adamczewski »

Nowy akumulator zalany elektrolitem i podłączony. Ostatecznie postanowiłem zaryzykować EXCIDE. Cena 190 PLN. Pięknie odpaliła. Sinik zagrzany więc można było wymienić olej i filtr. Pierwsza malutka przejażdżka zaliczona. Jeszcze w zeszłym roku zaczęło się trochę pocić na uszczelce lewego amortyzatora. Trzeba będzie kupić nowe simmeringi i pobawić się w wymianę. Tyko, że były wymieniane 2 lata temu i przejeździły 5-6 tys. Ciekawe, że prawy suchutki. Poprzednio też tak było.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: 2007XV1700 »

sprawdź czy nie ma niedoskonałości na prawej nodze bo może jakiś zadzior tnie uszczelniacze. A może przy zakładaniu uszkodził i przypadek taki że znów prawa cieknie?
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: C-bool »

Po dokładnie pół roku nieodpalania motocykla próba generalna - za trzecim podejściem odpalił, wcześniej tylko kręcił i pompował paliwo :-) W zeszłym sezonie zrobione 400 km, może w tym będzie lepiej.
Szykuje się do weryfikacji sprzęgła (ślizga się) i być może wymiany tarcz. Mam w związku z tym szybkie pytanie, być może głupie :D Czy motocykl może stać bezpiecznie bez oleju przez jakiś czas (np. miesiąc)? A ja w tym czasie zamówiłbym wszystkie potrzebne części do wymiany.
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Wesoly »

C-bool pisze:Po dokładnie pół roku nieodpalania motocykla próba generalna - za trzecim podejściem odpalił, wcześniej tylko kręcił i pompował paliwo :-) ...
W 535 paliwo pompuje elektryczna pompka paliwa, kręcenie silnikiem w tym wypadku nic nie daje.

C-bool pisze:... Czy motocykl może stać bezpiecznie bez oleju przez jakiś czas (np. miesiąc)? ...
może.
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: C-bool »

Wesoly pisze:
C-bool pisze:Po dokładnie pół roku nieodpalania motocykla próba generalna - za trzecim podejściem odpalił, wcześniej tylko kręcił i pompował paliwo :-) ...
W 535 paliwo pompuje elektryczna pompka paliwa, kręcenie silnikiem w tym wypadku nic nie daje.
Wiem ;) Źle się wyraziłem. Jak nie mogłem odpalić wyłączałem i włączałem zapłon, wtedy jeszcze dopompował paliwa o jedno "pyknięcie", aż w końcu złapał.
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Seik »

Co zrobiłem? Pierwsze km w tym roku, dokladnie 80. Taka sobie pętelka: Kępno-Wieruszów-Doruchów-Grabów-Ostrzeszów-Kępno.
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: _CioneK_70 »

Seik pisze:Co zrobiłem? Pierwsze km w tym roku, dokladnie 80. Taka sobie pętelka: Kępno-Wieruszów-Doruchów-Grabów-Ostrzeszów-Kępno.
A o Kalisz zahaczyc nie mogłes? Napili by my sie po mineralce... :mrgreen: Byłes o rzut beretem
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Blunio »

Dostałem SMS z SKP że mija termin badania technicznego. A ja 250 km od swojego motocykla :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: C-bool »

Ja już po terminie bez przeglądu. Miałem do 25 marca, a wtedy to śnieg padał jeszcze... Widzę, że trochę mam lepiej, bo moje moto na co dzień stoi "jedynie" 60 km ode mnie :cool:

Pytanie techniczne: jak zleję olej to ile może on stać żebym mógł go wlać z powrotem? Ma przebieg mniej niż 400 km, trochę szkoda lać nowy.
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Seik »

_CioneK_70 pisze:
Seik pisze:Co zrobiłem? Pierwsze km w tym roku, dokladnie 80. Taka sobie pętelka: Kępno-Wieruszów-Doruchów-Grabów-Ostrzeszów-Kępno.
A o Kalisz zahaczyc nie mogłes? Napili by my sie po mineralce... :mrgreen: Byłes o rzut beretem
A co za problem....dziś tez jest dzień...i jutro.....
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Co dzisiaj zrobiłem w/z moją Virażką.

Post autor: Seik »

C-bool pisze:Ja już po terminie bez przeglądu. Miałem do 25 marca, a wtedy to śnieg padał jeszcze... Widzę, że trochę mam lepiej, bo moje moto na co dzień stoi "jedynie" 60 km ode mnie :cool:

Pytanie techniczne: jak zleję olej to ile może on stać żebym mógł go wlać z powrotem? Ma przebieg mniej niż 400 km, trochę szkoda lać nowy.
Hmmm, a jaki ma sens zlewanie oleju???
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
ODPOWIEDZ