Łożysko przedniego koła

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Łożysko przedniego koła

Post autor: acze »

jo!

Po zrobieniu przedniego zawiszenia zaczęło mi popiskiwać łożysko przedniego koła. Wcześniej nie czułem drgań (miękkie zawieszenie), ale teraz czuć drgania i słychać łożysko.

Jest też drobny luz na kole. Drobny, tzn. ledwo wyczuwalny, ale jest. Łożysko główki ramy raczej ok.

Najbardziej mnie irytuje rytmiczne piszczenie.

Przejechałem w takim stanie ok 500km i mam do zrobienia jeszcze 200. Pytanie brzmi - czy da się to jakoś "na szybko" naprawić, czy poprostu przejechać tę traskę na spokojnie i sobie w poniedziałek poprostu wymienić.

Czy to jest bardzo niebezpieczne, czy tylko trochę? Koło nie tańczy, luz jest minimalny, ale boję się, czy się łożysko nie zatrze.

Ostatnio rozbierali zawieszenie przednie, czy musieli te łożyska wyjąć?
Najbardizej prawdopodobny scenariusz jest taki, że luzy były już wcześniej, tylko amortyzaotry nie przenosiły drgań. No ale nie piszczało.

Czy możliwe, że coś spieprzyli przy składaniu, czy wiązać to właśnie z tym, że jak zawiecha jest twardza, to łożysko dosało w dupę i się skończyło?
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: Antek »

moim zdaniem po prostu łożysko się wyrobiło i tyle trzeba wymienić koszt 2 łożysk to 32zł jeśłi chcesz podam ci wymiary bo ostatnio wymienialiśmy u kolegi i simering 8zł
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: acze »

Bede wdzieczny; jeszcze dowiem sie ile mechanik w ASO bedize sobie za to zyczy. Ale super, ze znam koszt, bedzie mozna sie targowac :).

A powiedz mi prosze - wiesz jakie moga byc konsekwencje jazdy z tym?
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: Strażak »

Jakie konsekwencje to ciężko powiedzieć to jest przednie koło !
Mi za wymianę łożysk gościu wziął 60,- zł czyli po 30,- za łożysko
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: irecki »

Po kiego będziesz przepłacać
Wymiana łożysk to banalna sprawa. Sam niedawno wymieniałem i zajeło mi to ok 40 min.
Obrazek
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: acze »

Az wstyd mi napisac co bylo. Piszcza klocki, ktore po zlozeniu na nowo sie jeszcze nie ulozyly/dotarly.

No ale na przyszlosc sie przyda. Dzieki chlopaki!
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: radar64 »

no i stało! Po przejechaniu ok 70 km zaczyna piszczeć przednie łożysko.ostygnie to znowu po kilkudziesięciu km zaczyna. Może ktoś podać jaki typ łożysk ( ew wymiar) jest w Virażce 750 z95r.NA forum znalazłem już dwa typy,tylko który jest prawidłowy?Ew wymiar uszczelniaczy.Może ktoś kupował na terenie warszawki,jakiś namiar by nie błąkać się jak dziecko we mgle.Z góry dziękuję.pozdro :rock:

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 3:46 pm ]
Łożysko w przednim kole dokładnie
Awatar użytkownika
docent
Posty: 563
Rejestracja: 09 marca 2008, 22:59
Motocykl: xv750
Lokalizacja: Marki
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: docent »

łożyska kupisz w wawce na jaktorowskiej (kilka sklepów)
symbol 6302-RS dwie sztuki i uszczelniacz od strony ślimaka prędkoścoomierza 47x58x7 pozdrawiam
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: radar64 »

Królu złoty,życie mi ratujesz! :bravo: załączam piwko :grin:
romanoff
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: romanoff »

u mnie jest podobnie po przejechaniu 10 km i przy prędkości 55 km zaczyna wyć im szybciej to głosniej wyje, jakie narzędzia bedą mi potrzebne do wymiany łożysk???
:)
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: irecki »

Zależy w zasadzie jak chcesz to zrobić :P
Ja użyłem w kolejności: Podnośnik aby uwolnić od ciążaru przenie koło - nie mam centralki, klucz inbusowy, klucz do wykręcenie ośki koła, śrubokręt do zdjęcia o-ringu i wybicia łożysk, młotek do wszystkiego po drodze. Dodatkowo jeszcze smar/towot, czysta szmata, trochę czasu i właściwe łożyska :P.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: radar64 »

no i jest pięknie ,jeśli się pomyśli kategoriami Ireckiego.tzn ,szklanka jet zawsze do połowy pełna.mam łożyska do przedniego koła.Mam wielką chęć wykonać czynność wymiany w/w łożysk.Tylko za cholerę nie mogę dostać nigdzie w Warszawce simeringu 47x58x7.3sklepy na Jaktorowskiej,Grochowska,garażowa 4,z 10 sklepów w Piasecznie.Nawet tak nisko upadłem ,że do autoryzowanego yamahy zajrzałem.Tam powalono mnie chęcią sprowadzenia,ale...razem ze ślimakiem napędu bo tak to u nich figuruje w katalogu.CZem prędzej się oddaliłem by szaleńczego błysku w oku nie odczytano jako akceptacji zamówienia.Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie,gdzie kupić w okolicach Warszawki simering o wymiarach 47x58x7.Chyba w ostateczności wymienię same łożyska,bo jeździć trzeba,a boje się pomyśleć co będzie jak któreś stanie w czasie jazdy np.na gustownym winklu....pozdro
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: kyller »

wymien same łożyska i tyle
BTW radar kiedy sie po woltomierz zjawisz?
bede własnie zamawiał simmeringi to ci moge kupic tego -pod waruniem ze wezmiesz -bo mam juz cała sterte czesci które ktoś miał wziac tylko zapomniał
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: irecki »

radar64 pisze:a boje się pomyśleć co będzie jak któreś stanie w czasie jazdy np.na gustownym winklu....pozdro
Eeee..... nie przesadzaj ;)
Raz, że łożyska są zatkane stalowymi talerzykami, czyli smarowanie będą mieć co by sie nie działo(przynajmniej ja takie kupiłem).
A dwa to, że simering musiał by być popękany, lub bez sprężyny żeby nie spełniać swej roli. Ja dokładnie sprawdziłem u siebie po wyczyszczeniu i przesmarowaniu założyłem z powrotem. Jak będzie ciekło to sie wymieni. Na razie uważam, że to zbędny wydatek.
Ale to jest moje zdanie :P
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: radar64 »

Ja się zastanawiam co będzie jak łożysko stanie.Skrzypi jak stary kierat.Ciekawe czy zatrzyma koło czy obróci się w piaście i rozwali mi koło w sensie ,że wyrypie dziure w której siedzi.Zaraz ide oblukać.

[ Dodano: Czw Lip 30, 2009 9:15 pm ]
No i wymieniłem łożyska.troszkę się napieprzyłem ale są nowe.Te które wyjąłem były trochę dziwne.Od zewnątrz były odkryte a od wewnątrz zakryte.Jakos dziwnie,a simmeringi to są tylko osłonami przeciw kurzowymi ,tam nie ma co wyciekać.Kyller pchnąłem na priw wiadomość o poniedziałku.

[ Dodano: Pon Sie 03, 2009 3:32 pm ]
Wymiana łożysk nic nie dała.Wygląda na to ,że tak piszczał ślimak napędu prędkościomierza.Tam nie ma żadnych łożysk ( kulkowych czy co) tylko tuleje metalowe.Przetarłem przemyłem przesmarowałem i pomykam bez wstydu, że piszczy.A wyglądało na pierwszy rzut oka że jest ok.
Awatar użytkownika
.:Łukasz:.
Posty: 228
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 09:06
Motocykl: Yamaha Road Star 1.7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: .:Łukasz:. »

Mnie właśnie siadło łożysko w przednim kole. Już wszystko porozkręcałem. Dla wszystkich zainteresowanych - potwierdzam dane docenta odnośnie łożysk - to są dokładnie dla 750-ki 6302-RS!!! Jednak ja mam jakiś inny simering - 22 x 42 x 7. W salonie Yamahy w Krakowie na Wielickiej powiedzieli mi 74zł za jedno łożysko :shock: O simering już nie pytałem hahaha...
Łukasz
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: marceli5555 »

Łukasz
Te łożyska w tym salonie to chyba są pozłacane i dlatego kosztują 74 zł szt :wink: takie łożysko dobrej firmy kosztuje w granicach 15 do 20 zł . Co do uszczelniacza to w mojej też jest 22x42x7 a rocznik mojej lalki 84
Awatar użytkownika
ramatahatta
Posty: 215
Rejestracja: 06 lipca 2008, 23:17
Motocykl: Yamaha Virago XV750 '92
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: ramatahatta »

Łukasz, w Krakowie łozysk szukaj na ul. Centralnej 53E www.wama.com.pl
Słońce, z wiatrem we włosach, gdzie oczy poniosą...
Awatar użytkownika
.:Łukasz:.
Posty: 228
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 09:06
Motocykl: Yamaha Road Star 1.7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: .:Łukasz:. »

Spox :mrgreen: Łożyska kupiłem na ul. Łowińskiego w sklepie WIKA - i to z górnej półki za świetną cenę a uszczelniacz na Centralnej. Dzięki za info.
Łukasz
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: alonso »

acze pisze:Az wstyd mi napisac co bylo. Piszcza klocki, ktore po zlozeniu na nowo sie jeszcze nie ulozyly/dotarly.

No ale na przyszlosc sie przyda. Dzieki chlopaki!
Hehehe.Ledwo zacząlem czytac posta o piskach,to od razu rzuciły mi sie do głowy klocki,bo ostatnio wymieniałem i tez piszczą.Nie pisałeś,że to zrobiłeś ,więc nie chciałem się udzielać :mrgreen:
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: iwan »

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo pytanie mam. W jaki sposób wybić łożyska w przednim kole? Powinno się wybijać na zewnątrz, to chyba oczywiste, ale przecież nie ma takiej możliwości. Pomiędzy łożyskami (w rocznikach od 1984) znajduje się tulejka dystansowa, która uniemożliwia zastosowanie wybijaka. Jak to zrobić? :?: :shock: :?:
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: radar64 »

Trzeba wybijak po skosie ustawić,i pukać tak by ta tulejka się skosiła i wtedy odsłoni się bieżnia wewnętrzna łożyska.No a jak się odsłoni to już jedziesz dookoła i łożysko wyjdzie.
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: iwan »

radar64 pisze:wtedy odsłoni się bieżnia wewnętrzna łożyska
No dobra, ale łożyska wybija się uderzając w bieżnię zewnętrzną. Tak przynajmniej ja zawsze robię. Twoim sposobem nie rozsypie mi się łożysko?
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: radar64 »

Ja wymieniałem na nowe bo mi skrzypiało,więc się nie zastanawiałem ,zresztą ono bardzo ciasno nie siedzi.Moje wyszły w jednym kawałku.A skrzypiał mi ślimak od prędkościomierza.
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Łożysko przedniego koła

Post autor: iwan »

Łożyska uległy wymianie :bikersmile: Sprawa zamknięta. Radar, dzięki.
ODPOWIEDZ