virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza się

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
moto_marti
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2012, 07:08
Motocykl: xv750 '82
Wiek: 42
Status: Offline

virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza się

Post autor: moto_marti »

Witam, jak w temacie virago 750 1982 rok, po włączeniu stacyjki przekaźnik przednich swiatel nie włącza się, gdy zewre go ręcznie światło świeci się. Może ktoś miał podobny przypadek? Bezpieczniki ok.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: -waldi- »

a przekaźnik sprawny masz ?

wypnij go i w piny zasilające cewkę elektromagnesu przekaźnika podłącz małą żaróweczkę 12V jak się zapali to przekaźnik do wymiany
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
moto_marti
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2012, 07:08
Motocykl: xv750 '82
Wiek: 42
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: moto_marti »

ok sprawdze, ale podłaczałem ten przekaźnik pod akumuletor bezposrednio i dzialal bez zarzutu
Awatar użytkownika
moto_marti
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2012, 07:08
Motocykl: xv750 '82
Wiek: 42
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: moto_marti »

nie podaje napięcia na ten stycznik, ręczne włączenie go załącza ale po przekręceniu stacyjki nie załącza, na schemacie widac, że prąd idzie najpierw do regulator napięcia a stamtąd na diodę prostowniczą i do tego przekaźnika. A może światło przednie włącza się dopiero po odpaleniu motocykla, to jest wersja usa? (nie mogę na razie odpalic bo zdekompletowany jeszcze motor).

Byłem właśnie w garażu i podłączyłem prąd do tego stycznika pomijając regulator napięcia i diodę i włącza się bezproblemowo, dioda wygląda na dobrą więc co regulator, a może światło włącz się po odpaleniu motoru?
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: ZWIERZAK »

W takim razie nie przejmuj się niczym dopóki nie odpalisz moto. Jeśli to jest wersja USA to kod ramy powinien być 4X7. Mam ten sam model i u mnie światła załączają się dopiero podczas rozruchu. Jak włączę stacyjkę to nie świecą.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
moto_marti
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2012, 07:08
Motocykl: xv750 '82
Wiek: 42
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: moto_marti »

dzięki zwierzak, podniosłeś mnie na duchu bo już spac nie mogłem.

No ale pojawił się następny problem migacze nie działają, prąd do przekaźnika dochodzi, z przekźnika idą 2 przewody brązowo biały do włącznika kierunków i żółto zielony do turn signal cancel switcha (A jak u Ciebie zwierzak jest może kierunki też działają doiero po zapaleniu moto?). Jak włączę migacz i zewrę żółto zielony z masą to działają.
Awatar użytkownika
agnosyl
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2012, 21:20
Motocykl: virago xv 750 1982
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiek: 47
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: agnosyl »

potwierdzam,
mam też wersję amerykańską i światła zapalają się dopiero po odpaleniu,
natomiast kierunki działają po przekręceniu stacyjki bez odpalania.
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: ZWIERZAK »

Zgadza się kierunki działają normalnie
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
moto_marti
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2012, 07:08
Motocykl: xv750 '82
Wiek: 42
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: moto_marti »

dzięki za odp. panowie, napiszcie mi jeszcze czy ten turn signal cancel switch jest odpowiedzialny za automatyczne wyłączanie kierunków czy coś jeszcze?
kotekmk
Posty: 52
Rejestracja: 01 lipca 2014, 22:59
Motocykl: Virago 750, cbr 600
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: kotekmk »

moto_marti pisze:dzięki za odp. panowie, napiszcie mi jeszcze czy ten turn signal cancel switch jest odpowiedzialny za automatyczne wyłączanie kierunków czy coś jeszcze?
Dobre pytanie, bo mi ten Turn Signal Cancel Switch robi zwarcie, jest to mój kolejny motocykl więc nie czuję potrzeby automatycznego wyłączania kierunków, więc po prostu bym go wypiął.

i jeszcze drugie pytanie, czy macie patent, żeby odpalić światła bez uruchamiania silnika (oczywiście chwilowy) coś zewrzeć kablem? kładę nową instalację a silnik jeszcze jest niepodłączony, a ciał bym wszystko po kolei sprawdzać.
kotekmk
Posty: 52
Rejestracja: 01 lipca 2014, 22:59
Motocykl: Virago 750, cbr 600
Status: Offline

Re: virago 750 '82 przekaźnik swiatla przedniego nie załącza

Post autor: kotekmk »

jeśli macie problem z kierunkami sprawdźcie jakie macie żarówki wersja USA żarówki 27W - takie dziwne nie nasze a jak łatwo może rozwiązać problem z nieprawidłowo działającym przerywaczem.

Ale mam inny problem... tyle inwestuję w remont moto więc profilaktycznie zakupiłem nowy regulator napięcia, okazało się że na nowym nie palą się lampy, na starym działają bez problemu... pewnie nowa chińszczyzna gorsza od starego jak myślicie?
ODPOWIEDZ