Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: -waldi- »

Przy tych regulatorach napięcia fazowe są mało istotne, gdyż na każdej z faz jest tyrystor walący do masy i po nad oczekiwane napięcie zewrze.
Najważniejsze jest brak przebicia do masy uzwojeń, w przeciwnym razie diody "minusowe" idą na zwarcie = zgon ich z przegrzania.

Oryginał ma mieć max prąd tracony na fazie 16A, z moich pomiarów prąd dochodził nawet do 18A :D

Stosuję tyrystory 25A i jeszcze żaden z tyrystorów nie spłonął :twisted:
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
slash
Posty: 20
Rejestracja: 11 września 2014, 23:52
Motocykl: virago 700/bmw f 650
Lokalizacja: Manchester/Chelmek
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: slash »

Zgadzam sie, mialem dopisac w post scriptum ale mnie ubiegles. Rezystancja emalii uzwojen jest bardzo wazna i tutaj najczesciej dochodzi do zwarc miedzy zwojowych badz do masy - te powoduja zgony regulatorow.Osobiscie mam to szczescie i posiadam przyrzad do badania stanu izolacji i tym sposobem kilka lat temu wymienilem stator zanim zjaral mi regulator a mam jeszcze oryginal ( 10 84).Po sprawdzeniu cewek znalazlem nagromadzony brud olejowy ze sladami opilkow i ..luszczaca sie emalie na styku ze zlobkiem w stojanie.To tak dla kogos kto chce wiedziec jak najczesciej wyglada przyczyna przebic do masy lub miedzyzwojowego.
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: mak »

witam może nie dokładnie w tym temacie ale napewno związane z regulatorem napiecia
viewtopic.php?f=21&t=26278
nowy kupiony na alegro bodajrze za 160 złociszy i jest git :D
ODPOWIEDZ