Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
dyzioo
Status: Offline

Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

CZOŁEM
Mam brak ładowania.... napięcie mi skacze różnie...12,4 do 13,5..raz nawet 14V... :lol:
I śmiem twierdzić że to regulator napięcia...ale jak go sprawdzić? Miernikiem? Czy trza go wymontować i jakoś pomierzyć ? (może zważyć :rock: ) Czy uruchomic konia i podłączyć miernik i jeżeli tak to co pownienem odczytac? hmm...

Pomożecie?? :rock: :bikersmile:

Pozdro600
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: elrychu »

na temat regulatorów i ładowania zostało już tyle napisane, że już chyba nikomu nie chce się wałkować tych samych tematów. Użyj wyszukiwarki a na pewno coś znajdziesz
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: Fidel »

Cześć , ja mierzyłem na kostce (lewa strona, pod boczkiem), omomierzem między wszystkimi przewodami,oczywiście nie odpalaj przy pomiarze. Wskazania omomierza muszą rosnąć w przedziale od zera do jednego , nie może pokazywać 1 ani zero . Możesz też na włączonym silniku pomierzyć napięcie na tej samej kostce (oczywiście po odłączeniu jej) przestawiasz miernik na prąd zmienny i mierzysz wszystkie po kolei
jeden przewód do kostki , drugi do masy u mnie wskazywało coś koło 40V
Zresztą jak znajdę chwilkę to jutro pójdę do garażu i jeszcze raz pomierzę.
Doraźnie sprawdź to - odpal silnik i przy zwiększaniu obrotów powinny się rozjaśniać światła , jak tak jest to ok. Ale z tego co piszesz to regler masz ok , jakbyś nie miał to napięcie byłoby mniejsze niż na akumulatorze na pewno nie 13-14V, przy zwiększaniu obrotów będzie spadać , przy włączeniu świateł będzie spadać itd.
Jak ja nie miałem ładowania , winny był styk na kostce od regulatora.
Powodzenia.
Caramba!
dyzioo
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

Dzieki bardzo..... dzis pojde pomierzyć...
a pytanie do ALL...

Czy ktos kupował na necie z allegro regultory napięcia? chodzi mi o takie cudeńko

http://moto.allegro.pl/item359741960_re ... _1100.html
zadzowniłem do sklepu i zawołali 370zł za japonski bardzo dobry....a te z netu to ponoć takie "tymczasowe" na 2 miesiące...Czy to prawda?
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: strazak »

dyzioo pisze:.a te z netu to ponoć takie "tymczasowe" na 2 miesiące...Czy to prawda?
przesada i to bardzo wielka jeśli cała reszta jest sprawna to i ten regulator pochodzi dłużej niż ci sie wydaje .
ADAM
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: elrychu »

Ja już na takim zrobiłem coś koło 1500 km i wszystko jest w jak najlepszym porządku! Parę dni temu nawet sprawdzałem napięcie ładowania.
dyzioo
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

Byłem w garage, znalazłem regulator napięcia.. :bravo: i szukałem długo dłuuugo bardzo dłuuugo kostki łączącej regulator napięcia z "dalszą" instalacją.
I nie znalazłem....siedzenie odkręciłem, boczne pokrywy...i pod lewą pokrywą sa co prawda dwie kostki...jedna od stacyjki a druga od czegoś co idzie w lewą obudowę silnika... a kabelek od regulatora wchodzi u mnie w "ramę" (kable poprowadzone w środku ramy - tak mi się zdaje)...
Porobiłem pomiary i dziś pokazało 13,5 - 13.8V na wolnych obrotach..a jak właczylem swiatełka kierunek swiatło stop... spadło do 12,6- 12.8....czyli napięcie skacze...

Gdzie jest ta kostka łącząca regulator napięcia z instalacją? :pomocy: :frustrated:

Pozdro600 i dziękuje za pomoc. :bravo: :nazdrowie:
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: ayo007 »

dyzioo pisze:Dzieki bardzo..... dzis pojde pomierzyć...
a pytanie do ALL...

Czy ktos kupował na necie z allegro regultory napięcia? chodzi mi o takie cudeńko

http://moto.allegro.pl/item359741960_re ... _1100.html
zadzowniłem do sklepu i zawołali 370zł za japonski bardzo dobry....a te z netu to ponoć takie "tymczasowe" na 2 miesiące...Czy to prawda?
..kupiłem ten z Allegro powyżej, i wydawało mi się, ze jest ok, troche pojezdziłem, posprawdzałem, i niby dobrze, natomiast po wymianie stojana z cewkami napiecie ładowania podskoczyło na nim do ok 17V max, co raczej nie powinno mieć miejsca...założyłem wiec z powrotem stary, oryginalny, i pomiary sa w normie..ale to musze sprawdzic dokładniej po jakiejś dłuższej jezdzie..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: Kaczor-Motorock »

dyzioo pisze:Gdzie jest ta kostka łącząca regulator napięcia z instalacją?
Oryginalny regulator powinien mieć taką samą kostkę jak ten z allegro. Ale może Ty nie masz oryginału. Bywały Chińskie regulatory które były na wsówki, bez kostki. A może poprzedni właściciel już coś przerabiał. Popatrz może są jakieś miejsca izolowane.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: strazak »

dyzioo pisze:Porobiłem pomiary i dziś pokazało 13,5 - 13.8V na wolnych obrotach..a jak właczylem swiatełka kierunek swiatło stop... spadło do 12,6- 12.8....czyli napięcie skacze...
a jakie masz napięcie na aku przed uruchomieniem ,a co do ładowania no to gra gitara .
ADAM
dyzioo
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

Znalazłem kostke... :mrgreen: była obok kostki od stacyjki.... Rozmawiałem z mechanikiem i doradził przeczyścic wszystkie kostki, styki popatrzec instalacje...Bo dziś odkryłem wiązkę kabli idącą pod lampą klejona jakąś taśma izolacyjną...Bo być moze to jest jakieś przebicie...Ale martwią mnie te skoki napięcia...

Jak podłączyłem miernik przed uruchomieniem do AKU..to miałem książkowe 12V...

Dziś założyłem bezpiecnzk 20A na kierunki bo za często mi wywalało aczkowliek oszczędzam jazde żeby nie spalic instalacji...
Dzieki za pomoc i bedę mówił wam jak sie czuje mój koń, bo widzę ze nei tylko ja się martwię....JESTESCIE WIELCY !!!

Aha i takie małe pytanie...albo nie..wole nie pytać i nie uprzedzać faktów, bo mam pecha w życiu i wywołam wilka z lasu...
Pozdro600
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: ayo007 »

dyzioo pisze:Jak podłączyłem miernik przed uruchomieniem do AKU..to miałem książkowe 12V...
..jak masz tyle na aku to to jest napiecie do d...powinno być min ok. 12,4V
Zrób tak, naładuj akumulator na maxa,i zostaw na noc, zmierz rano i zobaczysz czy jest spadek czy nie, jesli jest aku jest do d..., druga sprawa, naładuj aku na maxa, zmierz poziom naładowania, zrób jakąś traskę i zmierz ponownie, jesli bedzie spadek to regulator albo aku (jesli niesprawny) do wymiany...
Virago 1100,na razie starczy..:)
dyzioo
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

No więc tak...na aku mam napięcie 12,5...źle odczytałem wczesniej...uruchamiam silnik i jest 13,8...włączam swiatełka i spada do 12,8V ladowanie znikome...
Znalazłem przepalony kabelek od kierunkowskazu, który robił zwarcie, ale juz wymienione i naprawione..ŁADOWANIA nadal nie ma..

Rozłączyłem kostke regulatora napięcia i sprawdziłem napięcie wychodzące z alternatora.. i było zależne od obrotów..i dochodziło do 40V, nawet ponad 40V...i po pdołączeniu regulatora napięcia ..dupa zbita...(za przeproszeniem i pozwoleniem moderatora uzyje tego słowa)...
Pytanie do wielkich głów...do tych co sie znają...najprawdopodobniej jest to regulator napięcia....
Czy można jeździc moto w takim stanie? Co może grozić jezeli napięcie ładowania mi skacze od 12,5V do 13,5 V...(na postoju oczywiście) Czy moge spalic instalacje? Uszkodzic alternator? Co kolwiek....
Jakies porady mile widziane...(ze wzgledu finansowych nei mam kasy na regulator...synchornizacja gaznikow wyniosla mnie 1250zł więc troszke wiecej niż normalnie..)

Pozdro600
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: Kaczor-Motorock »

Napięcie na alternatorze masz bardzo dobre, tylko że musi być mniej więcej rowne na wszystkich trzech biegunach. A co do regulatora to jeżeli wczasie jazdy po trasce powiedzmy 20- czy 30 km. zacznie kichać prychać i rozładuje się aku to znaczy że regulator do dupy, a jeżeli jeżdzisz i nic podczas jazdy się nie dzieje to ja na razie bym nic nie robił.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: ayo007 »

dyzioo pisze:Pytanie do wielkich głów...do tych co sie znają...najprawdopodobniej jest to regulator napięcia....
Czy można jeździc moto w takim stanie? Co może grozić jezeli napięcie ładowania mi skacze od 12,5V do 13,5 V...(na postoju oczywiście) Czy moge spalic instalacje? Uszkodzic alternator? Co kolwiek....
No ja nie wiem czy aby to był tylko regulator, mogą to tez być przepalone zwoje na cewkach alternatora, nie mozna tez wykluczyć regulatora, wahania napiecia nic nie zrobią instalacji, napiecie przy włączonych swiatłach powinno oscylowac ok 13,5V , natomiast napiecie ładowania nie powinno przekraczać 14,8V..zacznij od sprawdzenia stanu cewek na stojanie alternatora, jak bedą przypalone to bedzie trzeba je nawinąć albo wymienić, ja tez temat przecwiczyłem niedawno, wymieniłem cały stojan i teraz z ładowaniem spokój..
Virago 1100,na razie starczy..:)
łysy
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: łysy »

A może byłoby dobrze sprawdzić jeszcze stan masy na regulatorze napięcia?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: ayo007 »

łysy pisze:A może byłoby dobrze sprawdzić jeszcze stan masy na regulatorze napięcia?
..gdzieś juz o tym pisałem, a to jest podstawa, najlepiej go wymontowac, wyczyscic, przeszlifować, pokryc pastą ze srebrem i skrecic do ramy..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: Fidel »

dyzioo pisze:Czy można jeździc moto w takim stanie? Co może grozić jezeli napięcie ładowania mi skacze od 12,5V do 13,5 V...(na postoju oczywiście) Czy moge spalic instalacje? Uszkodzic alternator? Co kolwiek....
Ja przejechałem bez ładowania ok.90km , katastrofa nawet przy naciśnięciu hamulca silnik gasł(spadek napięcia-żarówka stopu) jeżeli jeździsz to znaczy że jakieś ładowanie masz , mój kumpel przejeździł cały sezon na spalonej cewce alternatora.
Koszt przewinięcia alternatora to ok.200zł , regulator to 180(oryginalny)
P.S. czemu tak dużo za synchro?
Caramba!
dyzioo
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

No ładnie....piszecie i w wyobrazni widze..ale nie kumam o przewijaniu alternatora itp... Kon jeździ wiec na razie pozostawie to tak, chce namierzyc kogoś ze szczecina kto by mi uzyczył swojego regulatora na chwilke zeby podlczyc do moejgo konia i sprawdzic czy to napewno to, zanim zaczne grzebac dalej w alternatorze..a jezeli to bedzie alternator to ja tego raczej sam nie zrobie... nie znam sie... Zobaczymy...

Synchro drogie bo ... dużo by tu mówić...juz pisałem... miesiąc czasu to trwało..wymiana membran krućców, dysze...itp...pierdoły..ale jak mi zaspiewali ile to sie wku...łem

Pozdro600 i DZIEKUJE za :pomocy:
junior.21
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: junior.21 »

Witam wszystkich,
Jestem tu pierwszy raz, szukam info. na temat ładowania i regulatorów, ponieważ niestety nie ma ładowania aku, widocznie z tego co czytam wysiadł regulator, alternator mam nadzieję, że nie, jak to sprawdzić, gdzie ten regulator w virago 750 jest? pomocy:)!
pzdr
piotr
łysy
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: łysy »

Oj "junior 21" ,jak nie wdepniesz do POWITALNI to cosik mi się zdaje,że będzie kiepsko z Tobą. :lol:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2008, 08:52 przez łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: Kaczor-Motorock »

dyzioo pisze:Synchro drogie bo ... dużo by tu mówić...juz pisałem... miesiąc czasu to trwało..wymiana membran krućców, dysze...itp...pierdoły..ale jak mi zaspiewali ile to sie wku...łem
Gdzie Ty to robiłeś ???? W Tokio???? No z całym szacunkiem, ale tyle kasy to kurwa kupiłbyś dwa gażniki plus wokuaometr, czy tam jakoś to tam się nazywa. I se s
am ustawił
dyzioo
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: dyzioo »

No wiesz....membrany to koszt 500 zł około...do tego dwa nowe KRUĆce to 240zł....to juz mamy 740 zł.... wykręcenie DYSZY u ślusarza kosztowało 120zł bo sie FRANCA nie chciała wykręcic...juz jest 860zł synchro 100zł 960 zł....
aha zapomniałem dodac ŁOZYSKO RAMY było wymienione ... 960 zł plus łozysko i wymiana...140 zł łozysko czy jakos tak...i wymiana w SZCZECINIE....ale nie polecam tego warstatu...hehe no i oczywiscie 4 tygodnie i 4 dni postoju i kupa kasy na telefony i jezdzenie i proszenie o info....

Pozdro600.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: ayo007 »

dyzioo pisze:No wiesz....membrany to koszt 500 zł około...do tego dwa nowe KRUĆce to 240zł....to juz mamy 740 zł.... wykręcenie DYSZY u ślusarza kosztowało 120zł bo sie FRANCA nie chciała wykręcic...juz jest 860zł synchro 100zł 960 zł....
aha zapomniałem dodac ŁOZYSKO RAMY było wymienione ... 960 zł plus łozysko i wymiana...140 zł łozysko czy jakos tak...i wymiana w SZCZECINIE....ale nie polecam tego warstatu...hehe no i oczywiscie 4 tygodnie i 4 dni postoju i kupa kasy na telefony i jezdzenie i proszenie o info....

Pozdro600.
..powiem tylko jedno słowo..DRAMAT :frustrated: ..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jak sprawdzic regulator napięcia ??

Post autor: StesiU »

temat zszedl troche na inna ścieżke ale poprawie...
dzis wykręciłem swój regulator napięcia bo prawdopodobnie padł, spisałem z niego wszystkie literki i do kompa na poszukiwania nowego a tu niespodzianka wszystkie modele regulatorow w necie maja zupelnie inne oznaczenia :shock:
u mnie jest tak:
42X-A0
SH569-12
9.D.2

a te ktore znalazlem na allegro maja A2 i cos tam jeszcze inaczej :neutral:

pytanie do kolegów ktorzy wymianiali juz swoje regulatory i nie wyrzucili starych, jakie oznaczenia byly u Was??
dodam ze rocznik mojej virazki to 91'
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
ODPOWIEDZ