Słaba iskra

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
dex535
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:02
Motocykl: Virago 535 XV
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 47
Status: Offline

Słaba iskra

Post autor: dex535 »

Witam wszystkich i każdego z osobna. Mam nie bagatelny problem z moją ex virażką 535. po trzech latach bez problemowej eksploatacji nastąpiła całkowita zapaść, przestała palić najpierw na jeden gar a potem już w cale. Z robiłem test: sprawdziłem czy jest iskra a tu lipa, jest ale kolor żółty na pierwszym cylindrze i skacze iskra dookoła elektrody a na drugim również skacze i ma kolor lekko czerwony dodam że akumulator w pełni naładowany a ładowanie do dej pory miałem na poziomie 13,9 V. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Słaba iskra

Post autor: Cpt. Nemo »

Ale w czym ?
Zdejmij cewki, przewody - porzadnie umyj w detrgencie, sprawdz wszystkie polaczenia, wysusz, zaloz i sprawdz.czy iskra wrocila.
Moze sie uda.
Jak nie to sprawdz Cewki, impulsator, modul zaplonowy. To tak na poczatek :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Słaba iskra

Post autor: leszekk »

Nie myślałeś o wymianie świec na nowe? Wprawdzie trzy letnia (żeby zastosować się do Twojej konwencji pisania) bezproblemowa eksploatacja nie mówi nam czy świece wymieniałeś, ale skłonny jestem podejrzewać, że nie. A odstęp elektrod jaki masz ustawiony?
Na słabą iskrę polecam iskrę FE__PTRS
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
dex535
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:02
Motocykl: Virago 535 XV
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Słaba iskra

Post autor: dex535 »

Witam ponownie.Odnośnie wymiany świec to próbowałem kilka i to samo, iskra na dal marna. Ale dzięki za wszelką pomoc z waszej strony. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ