Dziwne tykanie, motocykl nie odpala

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
galeoph
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 22:48
Motocykl: Virago
Status: Offline

Dziwne tykanie, motocykl nie odpala

Post autor: galeoph »

Witajcie, nie mam już pomysłu niestety co jest z moim Virago :(
Nie było mnie w Polsce ostatni miesiąc, ostatnio wróciłem i ze smutkiem odkryłem, że motocykl pozostawiony w garażu podziemnych, gdzie jest ochrona, został pozbawiony kompletnie paliwa. Gratuluję komuś łupu w postaci paliwa o wartości 30 zł :shit: Mniejsza z tym, po zalaniu paliwa niestety motocykl nie odpalał. Świece nie wyglądały za dobrze więc zakupiłem nowe NGK i wydawało się, że wszystko jest dobrze. Oba cylindry ładnie chodziły.
Wyjechałem z garażu, przejechałem 1km i przy hamowaniu na skrzyżowaniu spadły obroty, aż motocykl zdechł.
Motocykl ma świece suche, niby kręci, ale nie chce odpalić. Jak sprawdzałem, wydaje mi się, że nie ma iskry.
Po przekręceniu kluczyka, lampka od luzu tylko miga, natomiast z przodu słychać w rytm tego migania cykanie.
Wydaje mi się, że mogą to być cewki, jak myślicie dobrze celuję? Bo nie chciałbym niepotrzebnie kupować nowe
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slash
Posty: 20
Rejestracja: 11 września 2014, 23:52
Motocykl: virago 700/bmw f 650
Lokalizacja: Manchester/Chelmek
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Dziwne tykanie, motocykl nie odpala

Post autor: slash »

Bateria ci padla sadzac po tym cykaniu , podladuj i zobaczysz .moduly w virago w ogole odcinaja iskre ponizej ok. 10 v .
galeoph
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 22:48
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Dziwne tykanie, motocykl nie odpala

Post autor: galeoph »

Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Wyciągnę więc baterię i podładuję więc. Musi być więc coś z ładowaniem, bo zanim wybrałem się na jazdę testową to ładowałem akumulator
ODPOWIEDZ