bmw k1200lt elektryka albo abs

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: krzycho1978 »

....mam mały problem z abs lub elektryką.....dwa razy podczas jazdy zapaliła mi się lampka abs i awarii hamulców...hamulec na chwilę zginął (do drugiego nacisniecia hamulca) a pożniej juz był na stałe choc dalej sygnalizował awarię.....obstawiałem słaby akumulator bo bmw "tak ma"
...jednak po wymianie na nówkę duży żelowy akumulator problem niby zginął...sysytem działa...jednak gdy motor ma włączony zapłon lub jest odpalony to po naciśnięciu dowolnego hamulca potrafi podskoczyć prędkościomierz... :( :( :( :(
raz na ileś tam naciśnięć.....abs chodzi bo słychać pompkę-lampka kontrolna gaśnie po przejechaniu ileś metrów
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Blunio »

Na pewno dużo by wyjaśniło podłączenie moto pod diagnostykę komputerową. Wiem że to boli, ale ... lepsze to niż wróżenie z fusów w naszym wydaniu :pomocy:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: krzycho1978 »

w gw nikt nie robi podłączeń bmw do obd na starej okrągłej wtyczce
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Artur »

BMW tak ma ciągły problem z elektronika, a poza tym kolego pomyliły ci się fora a Yamacha niema nic wspólnego z BMW
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: -waldi- »

niskie napięcie na instalacji - mogło być spowodowane kiepskim aku i systemy wyłączyło

to samo masz w innych pojazdach łącznie z samochodami

warto sprawdzić też ladowanie
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: leszekk »

krzycho1978, wiele napisano o takich problemach na www.bmwmotoklub.pl
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: krzycho1978 »

leszekk pisze:krzycho1978, wiele napisano o takich problemach na http://www.bmwmotoklub.pl
no własnie nic sensownego nie mogę znależć no chyba ze ślepy jestem... :cool: jak coś masz to proszę wstawić link i dziękuję
-waldi- pisze:niskie napięcie na instalacji - mogło być spowodowane kiepskim aku i systemy wyłączyło

to samo masz w innych pojazdach łącznie z samochodami

warto sprawdzić też ladowanie
akumulator kupiłem nowy, zelowy dedykowany do tego motocykla z dużym prądem rozruchowym....
napiecie aku 12,5 V
przy załączaniu zapłonu i chodzącej pompie ABS również 12,5V
przy odpalaniu spada do 11,3V
po odpaleniu ładowanie 14,10V na jałowym, przy zwiększonych obrotach stała wartość 14,3V
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Qbeł »

Artur pisze:BMW tak ma ciągły problem z elektronika, a poza tym kolego pomyliły ci się fora a Yamacha niema nic wspólnego z BMW
Czyli,że co... ci na hondach,beemkach,kawach i innych maja wypier....ć?
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: leszekk »

Szukaj w garażu serii K
"Sam z rana skasowałem błąd ABS (metodą pinu 21) i ABS działa."
albo http://www.bmwmotoklub.pl/viewtopic.php ... BS#p207549
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: krzycho1978 »

Artur pisze:BMW tak ma ciągły problem z elektronika, a poza tym kolego pomyliły ci się fora a Yamacha niema nic wspólnego z BMW
....milcz
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Qbeł »

Może to jednak pompa ABS. Wiele LT-ków ma kłopoty w tym temacie
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Artur »

krzycho1978 pisze:
Artur pisze:BMW tak ma ciągły problem z elektronika, a poza tym kolego pomyliły ci się fora a Yamacha niema nic wspólnego z BMW
....milcz
A dlaczego mam milczeć prawda w oczy kole??
Musisz sie z tym pogodzić ze choc BMW napewno umie robić piękne i technicznie doskonałe motocykle to niestety już tego nie czyni
Wszystko jest tak skonstruowane ze jak zapali ci sie jakaś durna kontrolka to masz jechać do ASO a oni ci powiedzą ile masz zapłacić
Na pewno czytasz internet i opinie użytkowników wiec wiesz o problemach z elektronika, hamulcami, skrzyniami biegów i z zawieszeniem
Masz piękny motor a ze zrobiony jak wszystko dzisiaj czyli guwniano to co zrobić nie można mieć wszystkiego na raz
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: krzycho1978 »

Artur pisze:
krzycho1978 pisze:
Artur pisze:BMW tak ma ciągły problem z elektronika, a poza tym kolego pomyliły ci się fora a Yamacha niema nic wspólnego z BMW
....milcz
A dlaczego mam milczeć prawda w oczy kole??
Musisz sie z tym pogodzić ze choc BMW napewno umie robić piękne i technicznie doskonałe motocykle to niestety już tego nie czyni
Wszystko jest tak skonstruowane ze jak zapali ci sie jakaś durna kontrolka to masz jechać do ASO a oni ci powiedzą ile masz zapłacić
Na pewno czytasz internet i opinie użytkowników wiec wiesz o problemach z elektronika, hamulcami, skrzyniami biegów i z zawieszeniem
Masz piękny motor a ze zrobiony jak wszystko dzisiaj czyli guwniano to co zrobić nie można mieć wszystkiego na raz
jaka prawda????? co ma koleć????? Artur jesteś za młodym leszczem w tym gronie by zrozumieć ideę tego forum
Virago
NIE ZNACZY =tylko/ wyłącznie/ jedynie...forum o tematyce virago 535/750/1100....

jesteśmy tutaj bo jesteśmy nie tylko pasjonatami marki ale również:
JESTEŚMY pasjonatami:
"wolności motocyklowej"=KTÓRA NIE SEGREGUJE na tych co zaczęli od virago czy też kontynuują przygodę motocyklową poprzez kontakt z virago, lub też są oddani marce

tu nie ma podziału na markę/ pojazd/ wiek/ płeć/ kolor skóry/ czy też seksualność.....




..."durna kontrolka"...kiedyś ludzie siedzieli przy ognisku/ później przy świecach/ a dalej przy lampach naftowych/ by osiągnąć poziom lamp z symbolem "E" (edison), dziś się siedzi przy energooszczędnych świetlówkach czy też ledach...tak więc nie nazywaj systemu ABS durnym czy też niepotrzebnym




a gówno pisze się przez "Ó" z kreską=no chyba że ty robisz tak małe guwno,że nie jest go stać na "ó" z krechą :shit: :shit: :shit: :shit: :shit:
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Artur »

Ja niewiem o co ty się tak trzesiesz, dałem Ci tylko do zrozumienia ze prędzej takie info dostaniesz na forum bmw i nie obrazaj mnie bo ja tego nie zrobiłem "synku"
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Blunio »

Nie karmić trolla

Obrazek
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Ciastek9000
Posty: 384
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:54
Motocykl: Yamaha XV750
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Ciastek9000 »

Kolega zapytał w dosyć istotnym temacie jakim są hamulce, opisał co się dzieje jak człowiek a Wy jak to ostatnio bywa zeszliśmy z tematem na hate'owanie się nawzajem i prywatne wojenki.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: Blunio »

Ciastek9000 pisze:zeszliśmy z tematem na hate'owanie się nawzajem i prywatne wojenki.
To przykre. Rozumiem dyskusje na temat seksu, samochodów czy alkoholu. To tematy gdzie każdy (no prawie każdy) ma coś do powiedzenia. Natomiast jeżeli chodzi o tematy techniczne i związanej z tym pomocy, jak nie mam nic do powiedzenia to milczę. Człowiek potrzebuje pomocy i jakimkolwiek sprzętem by nie jeździł, taką pomoc powinien był otrzymać, na miarę wiedzy i doświadczenia pt Koleżeństwa.
Szanujmy się nawzajem, no a z przejawami niekompetencji czy braku życzliwości należy walczyć siłom i godnościom osobistom :boks:
Taki jest styl naszego forum, który udało się nam przez lata wypracować i szanujmy to :uklon:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: tylust »

Niestety można się na to obrażać, ale dosyć powszechną opinią (nawet wśród części posiadaczy motocykli BMW) jest to, że wiele usterek, które finalnie okazują się często drobiazgami wymaga niestety wizyty w ASO, lub przynajmniej w dosyć mocno wyspecjalizowanym warsztacie. Myślę, że to chciał przekazać Artur. Skoro sami mówicie, że hamulce są istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo to chyba tym bardziej warto jechać do (niestety drogiego) serwisu niż szukać porady na forum, gdzie ktoś może miał podobny problem i to czy tamto pomogło. Skupmy się na treści przekazu. Ja motocyklami BMW nie jeździłem i g.... o nich wiem, ale znam kilku mechaników, którzy bazując na swoich doświadczeniach nigdy więcej za BMW się nie zabiorą.
"
Żeby było jasne, nie uważam, że BMW to złom, ale niestety leciwe sztuki z powodu "oszczędności" w serwisowaniu są często tak podrutowane przez różne złote rączki, że skutecznie psuje to opinię marce.
Tomek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: grzegorzbr2 »

Kolega krzycho1978zwrócił się do nas z prośbą czysto techniczną związaną z jego motocyklem a co niektórzy od razu zamiast pomóc w temacie to odsyłają na foruma BMW lub twierdzą że motocykle tej marki są podrutowane lub szroty.
Tak jak napisał Blunio jak nie masz nic sensownego do powiedzenia w danym temacie to lepiej nie zaśmiecać danego wątku. Cześć. :)
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: tylust »

Byłoby miło jakbyśmy zamiast komentować to czego NIKT nie napisał zaczęli czytać ze zrozumieniem, a potem zabierali się za komentowanie.
Myślę, że w przypadku opisanej awarii odesłanie do serwisu czy na forum BMW jest jak najbardziej sensowne. Zresztą ci, którzy sie oburzają zaśmiecaniem wątku jakoś nic sensowniejszego nie zaproponowali :P

Z mojej strony koniec off topicu. Życzę autorowi aby awarię usuną skutecznie i jak najniższym kosztem :nazdrowie:
Tomek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: leszekk »

Grzegorz, odesłałem do forum BMW bo tam widziałem posty na ten temat a nie wgłębiałem się zbytnio w ich treść jako, że to przypadłości nie dotyczące mojej maszyny (Ty zapewne też tylko jednym okiem czytasz posty o regulacji naciągu łańcucha w Virago bo masz wał).
Faktem jest, że niektóre modele lub egzemplarze BMW miewają przykre objawy. Trudno tu uśredniać i wnioskować, że są to maszyny drutowane (które nie widziały mechanika od 10 lat) albo w stanie agonalnym. Zapewne większość miłośników Virago nie wyobraża sobie wjechać swym wypieszczonym motocyklem za 8000 zł w bezdroża i błoto sięgające siodła w momencie gdy jest wielu zapaleńców, którzy swoje niemal nowe GSy za 65 tysięcy wykorzystują do ekstremalnych przepraw przez bezdroża Mongolii. Nie dziwne, że w niektórych, zbyt optymistycznie wykorzystywanych motocyklach, coś zawiedzie. Co więcej - bardzo wiele maszyn z tej stajni ma juz przejechane po 200 tys., ma piątego właściciela i w zasadzie nie wiadomo co z motocyklem się działo. To wszystko może wpływać na opinię, że ta marka słynie z zawodnej elektroniki, wadliwej mechaniki i generalnie służy jedynie temu, żeby pokazać swój status finansowy. Co - prawdę mówiąc - też częściowo może być prawdą ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: tomik44 »

Tak jak pisał Leszekk wcześniej spróbuj zrobić reset ABS .
Zaczerpnięte z forum BMW:
A więc tak ! aby zrobić to jak należy , musimy zaopatrzyć się w 2 przewody o długości ok. 50 cm.
Na pierwszy przewód musimy założyć okrągłą wsuwkę ,którą potem włożymy w wtyczkę diagnostyczną .
Wtyczka (złącze diagnostyczne ) znajduje się pod siedzeniem kierowcy po prawej stronie (znajdź ją i sprawdź jaka jest średnica końcówek poszukaj w sklepie takiej wsuwki , lub dorób coś samemu) Gdy uporasz się z tym kabelek na półkę i w dłoń drugi ( ten zrób porządnie bo zostanie on tam na wieki :),
ale po kolei :
Znajdź duże złącze od jednostki ABS ( jest pod siedzeniem kierowcy z lewej strony , wygląda trochę podobnie do komputera samochodowego)
Wtyczka jest zakończona gumową nakładką ( wyjmij akumulator ) , odłącz wtyczkę ( na dole gniazda widać blaszkę podtrzymującą , schwyć wtyczkę od dołu i wysuń w pierwszej kolejności dół ,potem góra - troszkę trzeba pomęczyć się z górą , bo jest tam taka wypustka (zaczep) ale wyjdzie na pewno!! .Teraz musisz kupić wsuwkę żeńską która będzie idealnie pasować do wsuwki w gnieździe ( ja dopasowałem ze starej wtyczki od wiązki z forda mondeo)Jeżeli masz już przygotowane 2 kabelki zakończone wsuwkami o których pisałem to 50% pracy masz za sobą :) - do dzieła :

Ze wtyczki od ABS zdejmij osłonę gumową , następnie odkręć 3 wkręty ( 1jest na górze 2 pod osłoną gumową) wysuń z obudowy wtyczki złącze wychodzi do przodu i znajdź pin 21 , jest on wolny ,nie ma w nim przewodu !!!! włóż w ten otwór wsuwkę wcześniej przygotowaną (wyprowadź kabel poza wtyczkę i doprowadź go pod siedzenie ) złóż wtyczkę i zamontuj w gnieździe. Teraz czas na złącze diagnostyczne , znajdź pin nr 2 i podłącz do niego 2 przewód .
Kable na końcach odizoluj odłóż na bok i podłącz aku .
Przystępujemy do resetowania ABS:
- Podłącz przewód ze złącza diagnostycznego do bieguna ujemnego akumulatora
- włącz zapłon
- podłącz przewód od centralki ABS na 8 sekund do bieguna ujemnego akumulatora
- odłącz kable wyłącz zapłon , włącz ponownie i powinny kontrolki migać już razem , nie na przemian .
Jeżeli nie spróbuj ponownie , mi poszło za 3 razem .
Testowałem na własnym BMW K1200LT 2001r.
Kabel od pinu 21 zabezpiecz i pozostaw , ponieważ działa on jak przycisk który jest montowany w innych wersjach BMW , i może się jeszcze przydać!
Mi cała operacja z piwkiem w dłoni zajęła ok 40 min. robiłem to 1 raz i poszło bez komplikacji . Mam nadzieję że moje bazgroły komuś pomogą i zaoszczędzi on parę groszy na wizycie w serwisie .
Powodzenia :chopper:
Tomek vel Godżilla ;)
DARQ
Posty: 154
Rejestracja: 01 października 2010, 15:03
Motocykl: bmw 1150rt
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW
Wiek: 62
Status: Offline

Re: bmw k1200lt elektryka albo abs

Post autor: DARQ »

Znaczy się - kontroli gasną po przejechaniu kilku metrow? Jeżeli tak, i jeżeli zarówno pompa jak i Abs działa to tak powinno być.
Tomik - LT ma bardziej skomplikowaną instalację ABS niż 1100, niestety..więc raczej resetować nie można( cholerka, nie zauważyłem, że Ty testowałaś na własnym LT - więc chyba sie da)
ODPOWIEDZ