Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Michał_81
Posty: 9
Rejestracja: 10 listopada 2015, 18:06
Motocykl: Virago XV535 '99
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 43
Status: Offline

Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Michał_81 »

Siemka,

Chciałbym w swojej xv535 zamontować dodatkowe zabezpieczenie przed odpaleniem moto w postaci ukrytego wyłącznika zapłonu. Chodzi o to, żeby po włączeniu zapłonu elektryka działała normalnie, rozrusznik kręcił, ale nie było iskry i silnika nie dało się odpalić :)
Latem będę parkował pod blokiem na osiedlu i bardzo bym nie chciał, żeby komuś zachciało się pojeździć moim sprzętem :D
Próbował ktoś z was zamontować coś takiego? Macie jakieś pomysły jak wpiąć taki pstryczek w elektrykę?

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Pozdro,
Michał
Michał
Awatar użytkownika
Don68
Posty: 30
Rejestracja: 09 listopada 2015, 18:13
Motocykl: XV 1100 86'
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Don68 »

Czee Michał Z tego co wiem, większość kradzieży polega na wyprowadzeniu (po cichu) motocykla. Złodziej prędzej wrzuci go na jakąś pakę, niż odpali i odjedzie. Skup się bardziej na zabezpieczeniu mechanicznym. Blokada na tarczę a jeszcze lepiej porządny łańcuch i do słupa itp. (najlepiej wiele rzeczy na raz) Broń mnie panie Boże, żebym chciał Cię zniechęcić. Nie polegaj na samym wyłączniku. Wiem, to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, chciałem Cię tylko uczulić na taką możliwość.
Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 61
Rejestracja: 22 września 2011, 08:36
Motocykl: HH900
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: drzewo »

Zgadza się - prędzej odprowadzą na bok i na busa wrzucą. Zainwestowałbym w blokadę z alarmem - http://sklep.moto-opinie.info/?v=1168,b ... d_screamer albo jakiś łańcuch. Co do wyłącznika zapłonu - raczej kombinowałbym z czujnikiem stopki - najłatwiej wpiąć tam przełącznik i wtedy nawet jak ktoś odpali to moto mu zgaśnie przy próbie wbicia biegu.
Awatar użytkownika
Don68
Posty: 30
Rejestracja: 09 listopada 2015, 18:13
Motocykl: XV 1100 86'
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Don68 »

Racja drzewo :nazdrowie: Możesz też pokombinować (ja bym szedł w tym kierunku) z odcięciem zasilania na pompę paliwa.
Awatar użytkownika
Michał_81
Posty: 9
Rejestracja: 10 listopada 2015, 18:06
Motocykl: Virago XV535 '99
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Michał_81 »

Wiadomo, że zabezpieczenie mechaniczne to podstawa, o blokadzie z alarmem też myślałem i na pewno zaopatrzę się w coś takiego, ale i tak dodatkowo chciałbym zabezpieczyć elektrykę.
O podpięciu do czujnika stopki myślałem, ale jak moto gaśnie po zapięciu biegu to od razu wiadomo gdzie szukać.
Z drugiej strony jak będą chcieli wrzucić na żuka i podprowadzić to i pewnie przypięcie łańcuchem do latarni nie pomoże :D
Michał
Awatar użytkownika
Don68
Posty: 30
Rejestracja: 09 listopada 2015, 18:13
Motocykl: XV 1100 86'
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Don68 »

Nie pomoże, ale też nie zaszkodzi. Chociaż to zawsze utrudnienie. Widziałem na YT filmik z kamerki, wrzucenie na busa, zajęło dwóm osiłkom ok 4 sekund. Z łańcuchem z pewnością dużo dłużej :wink: Alarm z czujką wstrząsu :) (czy jak to się tam nazywa) plus łańcuch, plus ukryty wyłącznik i śpisz spokojniej.
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: robdk »

Jako nowy użytkownik i słabo się znam na Virażkach (już się powitałem ;) ) powiedziałbym, że trzeba przejrzeć podłączenie modułu zapłonu. Z reguły jest tak by zgasić moto zwiera się do masy odpowiedni pin ze sterownika. Wystarczy ze schematu określić który to jest i podpiąć pod ten pin wyłącznik i połączyć z masą.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
Michał_81
Posty: 9
Rejestracja: 10 listopada 2015, 18:06
Motocykl: Virago XV535 '99
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Michał_81 »

Z tym pinem modułu zapłonu to może być dobry pomysł, tyle że wcześniej muszę się zaopatrzyć w w dobrej jakości schemat elektryczny :)
Prościej pewnie będzie podpiąć się do pompy paliwa, ale mam obawy, że silnik odpali na paliwie z gaźnika i zgaśnie dopiero po chwili a to nie o to chodzi, chyba, że się mylę bo nie znam jeszcze dokładnie budowy tych gaźników :)
Michał
Awatar użytkownika
Don68
Posty: 30
Rejestracja: 09 listopada 2015, 18:13
Motocykl: XV 1100 86'
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Don68 »

"Prościej pewnie będzie podpiąć się do pompy paliwa, ale mam obawy, że silnik odpali na paliwie z gaźnika i zgaśnie dopiero po chwili... " Zawsze to jakiś element zaskoczenia he he. Cokolwiek zrobisz będzie ok.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: mytek1 »

Jak chcesz mieć tak jak piszesz to albo szukaj pinu w module- nie pomogę bo nie mam czasu i ochoty na takie zabawy, albo prościej zainstaluj przełącznik w obwodzie impulsatora. Silnik będzie kręcił, światła, klakson, wszystko będzie, ale moduł nie dostanie sygnału z impulsatora i nie poda sygnału na cewki więc nie będzie iskry na świecach. Jak coś więcej potrzeba to pytaj.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Cpt. Nemo »

Najważnejsze na świecie jest to aby takie zabezpieczenie nie miało najmniejszej możliwości zadziałać podczas wyprzedzania tira lub ich kolumny.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Michał_81
Posty: 9
Rejestracja: 10 listopada 2015, 18:06
Motocykl: Virago XV535 '99
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Michał_81 »

Pójdę w kierunku zabawy z modułem i impulsatorem, a jak już będą konkretne wyniki to dam znać czy się udało :)
Dzięki wielkie za pomoc i LwG :nazdrowie:
Michał
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: grzegorzbr2 »

Michał_81 pisze:Pójdę w kierunku zabawy z modułem i impulsatorem :
Po 1)
To nakierowałeś potencjalnego złodziejaszka gdzie ma szukać w twojej virażce by bezprawnie nim odjechać :idea:
Bez urazy ale forum prźegladają różni ludzie także ci niedobrzy. Ja jak i niektorzy urzytkownicy tego forum mamy zabezpieczenia w swoich virażkach ale nie piszemy o takich sprawach, zabezpieczenia przeciw zlodziejaszkom zakladamy tyklo znanym samym sobie sposobie i miejscu oraz wiadomym tylko dla siebie.

Po 2)
Piszesz że moto stawiasz na parkingu przed blokiem, potencjalny złodziej bedzie Cię pilnował i napewno zauważy że przed odpaleniem silnika gdziesz wkladasz reke lub dloń i tam też bedzie szukał ukrytego wlacznika.
Dobrym rozwiazaniem to zamontowanie profesjonalnego alarmu zalaczanego z breloka lub zakup i zakladanie mechanicznej blokady tarczy hamulcowej zaopatrzonej też w syrenkę i czujnik wstrzasowy.

Naprawde pomysl o tym. :rock:
Awatar użytkownika
Don68
Posty: 30
Rejestracja: 09 listopada 2015, 18:13
Motocykl: XV 1100 86'
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Don68 »

grzegorzbr2 ma rację w 100% Jeżeli jakiś gówniarz, z osiedla upatrzy sobie Twój motocykl, to ukryty wyłącznik nie wile pomoże! Ale... bez paniki, nie wszyscy na Twoim osiedlu to złodzieje ;) Nie popadajmy w paranoje - Virago 535 (bez urazy Michał) nie jest atrakcyjnym kąskiem dla rasowego złodzieja. Prędzej wybierze Suzuki RR 6oo!
Temat zabezpieczeń to studnia bez dna, jeżeli chcesz spać spokojniej, kup sobie porządny łańcuch plus alarm. Na noc, jeżeli to możliwe, stawiaj na parkingu strzeżonym. Na zakończenie - z garażów zginęło więcej motocykli niż z osiedlowych parkingów (strzeżonych).
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: 2007XV1700 »

Don68 pisze:Na zakończenie - z garażów zginęło więcej motocykli niż z osiedlowych parkingów (strzeżonych).

Skąd takie informacje posiadasz? Bo szczerze w to wątpię. Ubezpieczalnie też się mylą?

Co do tematu...
Najlepsze zabezpieczenia nie pomogą jeśli złodziej upatrzy sobie Twoje moto
Na osiedlowych złodzieji najlepszy łańcuch i blokada tarczy z alarmem. Ale nie taka z Lidla albo Biedronki bo tych czasem nawet własnym kluczykiem otworzyć sie nie da.

Co do blokady zapłonu to daruj sobie zachodu. Moze skonczyc sie to tak ze sam moto nie odpalisz albo tak jak poprzednio napisane zapłon siądzie przy wyprzedzaniu... a mozna i moduł upalić
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
Don68
Posty: 30
Rejestracja: 09 listopada 2015, 18:13
Motocykl: XV 1100 86'
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dodatkowe zabezpieczenie zapłonu

Post autor: Don68 »

Rzeczywiście przyznaję, statystyk nie przeglądałem. Nie wiem czy TU uwzględniają w swoich statystykach motocykle nie posiadające AC (nie ich broszka). Na dwa skradzione motocykle (moich znajomych) oba były z garażu. Mam ten (wątpliwy) luksus, że obecnie mieszkam na zadupiu. Mój przez pół sezonu stoi pod blokiem (nie zawsze zamykam), albo na parkingu. Pewnie we Wrocku jest inaczej, w to nie wątpię. Jak jest w Jaworznie? być może podobnie. Co by nie pisać, statystyki/nie statystyki, mechaniczne zabezpieczenie (plus alarm) jest (naj)lepsze.
ODPOWIEDZ