kontrolki kierunków zwariowały

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

kontrolki kierunków zwariowały

Post autor: jmc »

Podczas ostatniej przejażdżki zauważyłem, że gdy skręcę kierownicę w prawo, zapalają się obie kontrolki kierunkowskazów:
http://imgur.com/a/d0nxG

Tak, kontrolki - kierunki na szczęście się same nie zapalają :roll: Przerywacz też działa ok, tzn jak włączam kierunek to z jednej strony kontrolka się świeci ciągle a z drugiej miga.
Oprócz tego wszystkie światła działają ok, z małym wyjątkiem - zdarzyło się że podczas jazdy zgasł mi reflektor, co prawda udało się go przywrócić do życia pukając w panel, ale wolałbym żeby się to nie zdarzało, bo co powiem jak mnie mundurowi złapią - "przepraszam panie władzo, zapomniałem puknąć"? :mrgreen:

Pozamieniałem bezpieczniki miejscami żeby tu wykluczyć jakiś problem, przy 15 z prawej jeden styk był wgięty do środka więc przy okazji poprawiłem - sytuacja bez zmian. Ruszanie całą wiązką też nie dawało żadnych rezultatów.

Macie pomysł gdzie szukać problemu? Może ktoś rozkręcał panel przyrządów i ma poglądowe zdjęcia? Trochę się boję że jak się sam wezmę za rozkręcanie to potem nie poskładam tego do kupy, bo taka fujara ze mnie :mrgreen:

Problem pojawił się po tym jak wymieniłem akumulator - ciężko uwierzyć żeby mogło to mieć jakiś związek, ale na wszelki wypadek piszę.

Edit: momentami szaleje też obrotomierz, tzn coś pokazuje ale dużo za niskie wartości.
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: kontrolki kierunków zwariowały

Post autor: -waldi- »

wiązka przy główce ramy do przeglądnięcia
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ