strzela w tłumik i przygasają światła

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

Witam. Jestem tu nowy.
Mam pytanie dotyczące strzelania na średnich obrotach.
Motocykl ciężko zapala, czasem nawet się zaleje. Problem polega na tym ze zapalając zimny silnik na wolnych chodzi po wejściu na wyższe obroty zaczyna strzelać i przygasają mu światła. jak się rozgrzeje objawy ustępują. dodam ze akumulator alternator i regulator wymienione rok temu. ładowanie 14.2v, a ze światłami 14,1V. Przewody zapłonowe dostały dodatkowe koszule, piny na cewkach są wyczyszczone i świece nowe. Iskra na wolnych obrotach jest na pewno.
Pomocy bo serwis jak zwykle chce majątek za samo oglądanie.
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: barg »

Tak sobie kombinuje, że jak przygasają to znaczy spadek napięcia. Może przebicie z wysokiego. Wtedy słaba lub brak iskry i strzelanie w tłumik. Przewody WN i świece jako piersze do sprawdzenia.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: -waldi- »

przygasają światła, z WN (wysokiego napięcia) raczej nie będą, trzeba wiązkę oglądnąć i masę silnika
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

przewody dostały dodatkowe koszule z termokurczu, a świece wymienione na nowe irydy. i wciąż to samo. :(
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

na wolnych obrotach chodzi ale na średnich kicha. Ładuje dobrze. Jutro sprawdze masy.
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

-waldi- pisze:przygasają światła, z WN (wysokiego napięcia) raczej nie będą, trzeba wiązkę oglądnąć i masę silnika
temperatura silnika ma wpływ na mase? z regulatora jest pociągnięta bezpośrednio do AK. czy może regulator na pewnym zakresie obrotów przebija?
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

dodam ze na jałowych obrotach prąd ma 14,2 na średnich 14,1-14,3 Faluje tak samo i kicha.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: -waldi- »

masa ramy do sprawdzenia od "-"aku

i w jakim stanie masz membrany w gaźnikach?
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

okazuje się ze membrany są kiepskie, jedna już skaleczona, krućce dolotowe pruchno, a co do masy to sprawdzałem, niby wszędzie była ale przez tlenki zanika na mocowaniu cewek zapłonowych.
zrobie gaźniki w ASO i dam do sprawdzenia kompresje. pewnie gaźniki oszalały. masa zrobiona ale sukces jest tylko połowiczny. jest iskra ale potrafi się zalać. jak zrobią gaźniki to dam znać.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: 2007XV1700 »

marcin witek pisze: zrobie gaźniki w ASO
biedny żuczek odda gaźniki do ASO, Ci go skasują za regulację i czyszczenie a nawet nie odkręcą pokrywek pływakowych...
albo policzą po 500 za jedną membranę z wymianą i 250 za czyszczenie + 150 za regulację

swoją drogą ciekawe jak wyregulują gaźniki bez motocykla?

:lol:
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

Witam ponownie. Problem załatwiony. Tak jak obiecałem wyjaśnię co było nie tak.
Po pierwsze krućce były już bardzo kruche i sparciałe- więc nieszczelne. Wymieniono na nowe w ASO, gaźniki przeszły czyszczenie i wymieniono komplety iglic,zaworków uszczelek itp. Wszystko jak nie z korozją to powycierane, membrany były tylko brudne.(brązowe). Może i zapłaciłem drogo, bo 1100 {ustawianie zaworów, remont gaźników, filtr paliwa i powietrza, w tym krućce 250zł ,2komplety naprawcze od Larssona po 200 każdy, przegląd reszty, wymiana opony i pomiar ciśnienia sprężania silnika }
Po drugie: strzelanie wywołane było nadpaloną stacyjką. Motocykl stojąc ładował itp. ale podczas jazdy stacyjka od wibracji na wysokich obrotach głupiała. Wyeliminowałem to poprzez podmianę na inną. Teraz zrobiłem mimo zimy 100km i widze ze spalanie spadlo z 8,5 do około 5 litrów. Przestał kopcić, zalewać i strzelać. Obroty dawno nie były tak stabilne a motocykl pracuje zupełnie inaczej.

ps. Po 21latach należał mu się taki przegląd w ASO. Nie każdy sam potrafi wyregulować skład mieszanki itp. pozdrawiam i dziekuje za wsparcie jak i wyśmianie. wszystko naprawiam i wymieniam sam ale gaźniki wymagają wiedzy, przyrządów i dokumentacji. Wiem powinienem dawać motocykl częściej w fachowe ręce ale nie każdy ma możliwość więc robi co może sam,w ostateczności jest ASO
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: Pandik »

No i gitara.
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

problem wraca jak bumerang. tym razem z elektryką. upaliło mi regulator i wywaliło bezpiecznik.

masy sprawdzone i poczyszczone. regler założony nowy, akumulator 2 miesiące temu nowy. alternator sprawny. alumulator trzyma 12,4V włączam stacyjke 11,75 do tego zapłon 11,70. pale motocykl jest 14,2 na światłach i bez też ale dodając obroty spada do 13,4-13,8 dodam ze regulator dość szybko ciepły około 70-80 stopni. czy stacyjka może mieć na to jakiś wpływ? i czy tak zostawić? jest prawidłowo z takim spadkiem napięcia?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: -waldi- »

problem to Ty masz w spadkach napięć na masie i na przewodzie plusowym między regulatorem , a + aku

styki do poprawy, masy do czyszczenia bo upalisz regulator
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

Witam Panie -waldi-
szukam dobrego schematu od 535 z 95r.
przewody + sprawdzałem nie ma spadków, ale stacyjka była lekko czarna na styku w środku.

sama stacyjka ma coś wspólnego z ładowaniem? wymieniałem już dwie w ciągu 10 lat ale na zamienniki. wyczyściłem wszystko ale poprawy brak. jutro zlutuje przewody zamiast kostek alternator-regulator i regulator złącze bezpośrednio do akumulatora z bezpiecznikiem ale poza oryginalną wiązką. tak jak opisywano wcześniej. wiem ze temat był wałkowany ale bez dobrego miernika trudno o dokładne pomiary.
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: marcin witek »

zrobiłem dodatkową masę między regulatorem a akumulatorem z przewodu takiego samego jak oryginalna gruba masa.
dodatkowo + regulator- bezpieczniki i stacyjka, kostka masy pod lewą kapą kostki wyjęte i złącza polutowane. po włączeniu stacyjki spadek tylko o 0,2v z 14,2v.
teraz napięcia 14,5v na wolnych obrotach z światłami i bez.
13,7v na wysokich obrotach i na światłach. lekko faluje ale to chyba przez tani miernik. spadek jest tylko na obrotach bardzo niskich na 13,4v. wystarczy?

jednak wiek instalacji robi swoje i końcówki przewodów trzeba zmieniać lub lutować. dziękuje za poświęcony czas i naprowadzenie mnie na właściwy kierunek poszukiwań. to forum jest lepsze niż serwis. jeśli macie uwagi proszę pisać.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w tłumik i przygasają światła

Post autor: -waldi- »

jak pisałem w innym temacie

przed stacyjką na czerwonym jest złączka - rurka w której są zaciśnięte 3 przewody - to jest bolączka 535
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ