Zwarcie instalacji po przekręceniu kluczyka grzeje się i iskrzy linka od sprzegła

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Maciek406
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2016, 23:46
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status: Offline

Zwarcie instalacji po przekręceniu kluczyka grzeje się i iskrzy linka od sprzegła

Post autor: Maciek406 »

Witam mam Virago 125 po przekręceniu kluczyka linka od sprzęgła na kierownicy iskrzy i się tak bardzo nagrzewa aż zaczyna się topić. Myślałem że brak masy podłączyłem już bezpośrednio masę z akumulatora do silnika i nie pomogło co to może być ?

Następny problem to gaźnik wyczyściłem kompresorem wydmuchałem skręciłem przestał wchodzić na wysokie obroty. Wyjąłem oddałem do czyszczenia ultradźwiękami i też nie pomogło membrana na 100% dobra bo zamieniłem z innego motocykla i na innym gaźniku chodzi pięknie. Reaguje tylko na ssanie ale po dodaniu gazu manetka zaczyna się dusić. Tak jak bym dostawał za dużo powietrza a za mało benzyny ktoś miał podobne problemy?
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Zwarcie instalacji po przekręceniu kluczyka grzeje się i iskrzy linka od sprzegła

Post autor: kapitanwasyl »

Brak masy na wiązce przedniej moto ? Tak mi sie wydaje.
Maciek406
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2016, 23:46
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status: Offline

Re: Zwarcie instalacji po przekręceniu kluczyka grzeje się i iskrzy linka od sprzegła

Post autor: Maciek406 »

Gdzie tego szukać ? Masę podłączyłem bezpośrednio do silnika z minusa akumulatora i nic to nie dało. A pancerz linki miejscami się stopił
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Zwarcie instalacji po przekręceniu kluczyka grzeje się i iskrzy linka od sprzegła

Post autor: kapitanwasyl »

Poczekaj może waldi się zjawi to podpowie :lol:

Tyle że kolega w powitalni chyba nie był więc może być ciężko...
Maciek406
Posty: 11
Rejestracja: 12 lipca 2016, 23:46
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status: Offline

Re: Zwarcie instalacji po przekręceniu kluczyka grzeje się i iskrzy linka od sprzegła

Post autor: Maciek406 »

Już sobie poradziłem z pierwszym problemem zwarcie było na tym czerwonym wyłączniku pracy silnika przy manetce. Pozostaje problem gaźnika przez który motocykl nie chce wejść na obroty.
ODPOWIEDZ