Strona 1 z 1

Blokada rozrusznika na biegu

: 30 września 2017, 15:05
autor: Montecjusz
Hej :)
Usuwał ktoś z Was może blokada rozrusznika na biegu inny niż neutralny w 535? Bo nie ukrywając po tym jak ostatnio zgasla mi na środku skrzyżowania i musiałem szukać luzu dochodzę do wniosku ze należy to zaliczyć do rzeczy niebezpiecznych... Tak tylko sprzęgło guzik i jazda.

Re: Blokada rozrusznika na biegu

: 30 września 2017, 16:46
autor: grzenek
Przecież nie musisz szukać luzu, standardowa instalacja elektryczna jest tak zrobiona, że przy załączonym jakimkolwiek biegu wciskając sprzęgło i możesz uruchomić rozrusznik.

Re: Blokada rozrusznika na biegu

: 01 października 2017, 02:09
autor: Montecjusz
To mam niestandardowa ; ( bo u mnie musi być luz żeby rozrusznik chodził....

Re: Blokada rozrusznika na biegu

: 01 października 2017, 09:51
autor: Doniu
Proszę sprawdzić czujnik sprzęgła przy kierownicy oraz czujnik stopki bocznej,nie możesz mieć inaczej,to jest standard, chyba że ktoś coś nakombinował?
Proszę odpalić motocykl,nie składać stopki bocznej,wcisnąć sprzęgło,wrzucić bieg,motocykl powinien zgasnąć jeżeli jest inaczej to coś nie tak z którymś czujnikiem!Na "biegu''po wciśnięciu sprzęgła powinien normalnie odpalać!

Re: Blokada rozrusznika na biegu

: 09 października 2017, 22:45
autor: Montecjusz
Jak sprawdzić czujnik w klamce? Bo stopka chyba ok. Tzn jak otworzę na biegu to gaśnie :)

Re: Blokada rozrusznika na biegu

: 10 października 2017, 10:26
autor: Kargul
Najprościej dokopać się do kostki gdzie jest czujnik wpięty (nie wiem o jakim moto mowa) wypiąć czujnik i zewrzeć tą kostkę (powinny być dwa piny). Wtedy zasymulujesz wciśnięcia sprzęgła. Jak będzie rozrusznik zakręci na biegu (oczywiście do próby należy wcisnąć sprzęgło) to znaczy, że czujnik walnięty. Tylko pamiętaj, że wtedy zawsze moto zakręci na biegu, bez różnicy czy wciśniesz sprzęgło czy nie bo elektryka będzie cały czas widziała jakby sprzęgło było wciśnięte.

Re: Blokada rozrusznika na biegu

: 10 października 2017, 10:51
autor: Montecjusz
Jak będę miał chwilę to sprawdzę. Wydaje mi się to bezpieczniejsze niż obecna sytuacja gdzie jak zgasnie przy ruszaniu to na środku skrzyżowania trzeba luzu szukać ;)