Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Dsszymon
Posty: 1
Rejestracja: 07 grudnia 2017, 17:10
Motocykl: Yamaha xv 500
Status: Offline

Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: Dsszymon »

Witam. Kupiłem yamahe xv 500 niestety nie ma w niej filtra powietrza, I niestety na allegro go nie ma. A dokładnie to nawet nie wiem jaki powinien być. Czy miał by ktoś taki filtr? Chodzby używany? Oraz prosiłbym o wstawienie zdjęć filtra w komentarz. Dziękuje za pomoc! :D
Awatar użytkownika
Butan
Posty: 419
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 15:14
Motocykl: xv 500 se special
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: Butan »

Jeśli nie rozwiązałeś jeszcze problemu filtra ( a sądzę że nie :| ) to myślę że mogę Ci pomóc .
Filtr wygląda tak ( tzn ta część w białym plastiku)
https://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=&_ ... cat=131090
Nowe są w zasadzie nieosiągalne a jeśli nawet to bardzo drogo . Serwis yamahy w Warszawie chciał mi sprowadzić za 400 zł więc jak za filtr na jeden sezon to trochę drogo , ponadto nie ma gwarancji że za rok też będą mieli .
Ja posiadam stary filtr i przez kilka kolejnych lat rozklejałem obudowę i wklejałem nową papierową "harmonijkę"po czy ponownie składałem . Jednak takie rozklejanie można robić do czasu bo plastik zaczyna pękać .
Przed rokiem po rozklejeniu skopiowałem części obudowy i wykonałem je z aluminium w wersji skręcanej . Teraz kupuję filtr od 535 (20-kilka lub 30-kilka zł) , wycinam "harmonijkę" i wstawiam do tej obudowy .Zajmuje to jakieś 15 min plus wyschnięcie kleju około 30 min.
Ja swoją obudowę wyfrezowałem bo mam taką możliwość jednak bez problemu wykonasz ją z blaszki aluminiowej w warunkach domowych .
Jeśli będziesz zainteresowany rozwiązaniem problemu raz na zawsze to daj znać a podeślę Ci fotki z kolejnych faz mojej "produkcji" wraz z instrukcją jak zrobić to w garażu .
Awatar użytkownika
Butan
Posty: 419
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 15:14
Motocykl: xv 500 se special
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: Butan »

Zwróć uwagę ,że na ebayu sprzedają stare zużyte filtry więc chyba niema to sensu
Awatar użytkownika
EcoRI
Posty: 98
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 15:44
Motocykl: XV1100 XV500
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: EcoRI »

Ja swojego czasu kupiłem taki filtr za chyba 240 zł. W sklepie byłem osobiście ale pewnie też wysyłają.
http://motocykle-polska.pl/
Jarek
Awatar użytkownika
Butan
Posty: 419
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 15:14
Motocykl: xv 500 se special
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: Butan »

Czasem mogą trafiać się jakieś okazje . Kilka lat temu na ebay-u były właśnie po 240zł i przesyłka 70 lecz zanim kupiłem to zniknęły :( .
Sam jednak chyba uważasz ,że trochę drogo i wiele zachodu tym bardziej ,że ja chcę mieć nowy filtr raz w roku . Cenę od biedy można zaakceptować jednak co roku trzeba mocno szukać bez gwarancji że się znajdzie :| . Natomiast trochę pracy i odpada problem z szukaniem noooo i cena co najmniej 10 razy niższa :cool:
Zamieszczam fotkę aluminiowej obudowy wraz z dociskiem sprężynowym ale to już moja inwencja twórcza :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
Butan
Posty: 419
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 15:14
Motocykl: xv 500 se special
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: Butan »

Fajny gość !
Awatar użytkownika
Butan
Posty: 419
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 15:14
Motocykl: xv 500 se special
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Szukam filtra powietrza oraz obudowy do yamahy xv 500

Post autor: Butan »

Najpierw zawraca gitarę , ludzie się produkują , chcą pomóc a on ma to gdzieś :|
Wysłałem mu wiadomość na pw ponad dwa miesiące temu a on nawet nie raczył jej odczytać :evil:
Jego motocykl to może i virażka ale on to z pewnością porażka :mrgreen:
ODPOWIEDZ