Brak ładowania?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Siema :D Jestem tutaj totalnie nowy, Yamahe kupilem dwa miesiące temu i w zasadzie dopiero w ostatnich dniach była okazja żeby sie przejechać gdzies ze względu na pogode. Niestety po odpaleniu moto i przejechaniu kilku kilometrów Virago zgasla.. akumlator okazał sie totalnie padniety i nawet nie zakręcił więc odpalilem na pych problem jednak z tym ze kiedy tylko włączyłem światła od razu gasnął mimo ze wcześniej się tak nie działo. Przejechałem kawałek bez świateł.. no właśnie kawałek może 2 km i moto zaczął sie dusić aż zgasnal i nie chcial zapalić nawet na pych.. po dowiezieniu go do domu i podlaczeniu do pradu wszystko znowu działało bez zarzutów :) i tu nasuwa się pytanie : Czy to problemy związane z brakiem ładowania czyli przez prądnicę ? Czy macie jakieś pomysły co innego może dolegac mojej pięknej :D?
Seb
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Snake »

Wg mnie aku Ci całkiem padł i do wywalenie, ładowanie nic nie da bo rozwalony.
Wykluczaj najprostsze rozwiązania.
Potem bym się zajął prądnicą.

Już były tu takie tematy Leszek chyba ostatnio pisał i wg mnie też tak jest, pozostawienie aku bez doładowywania po prostu sprawia ze on niszczeje. Chcąc nie chcąc jak motocykl stoi należało by zajrzeć i podładować raz na jakiś czas.
Podobno są dwie szkoły: nie zaglądania i niedoładowywania i ta druga: raz na jakiś czas dać prądu mu trochę. Należę do tej i gdy motocykl stoi nieużywany doładowuje co 5-6 tygodni.

Nowy aku i hej :chopper:
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
piotrtoip
Posty: 44
Rejestracja: 17 czerwca 2016, 21:53
Motocykl: virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: piotrtoip »

przerabiałem podobne zdarzenie co prawda z V-125 w moto jest tak że przy wyładowanym/uszkodzonym aku moto praktycznie nie jedzie , to nie tak jak ze starszymi autami że po odpaleniu na "pych" można normalnie jechać , zmień aku na nowy sprawny i sprawdź ładowanie , być może z ładowaniem jest wszystko ok
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Hmm.. wlasnie kurde jak go pchalem do domu jak mi wtedy odmówiła współpracy to kumpel przyjechal i mi przywiózł boostera to jak podpielismy to wszystko do strzału :) tylko kurde niby ze akumulator roczny jak gościu sprzedawał moto to tak mówił, no ale gadać mozna :D ok dzięki za propozycje sprawdzę i sie odezwę :)
Seb
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Pablo_kat »

Nie patrz czy roczny, bo różnie może być. Mi Exite padł miesiąc po skończeniu gwarancji, czyli 13msc.
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Aa to ok :D spoko ogarne w najbliższym czasie co to jest :) musze ogarnąć w sumie gdzieś voltomierz to sprawdzę tez z ciekawości czy prądnica ładuje ;)
Seb
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Pablo_kat »

Jest post jak sprawdzić alternator i regulator. Dodatkowo co jeszcze sprawdzić przy słabym ładowaniu :)
Awatar użytkownika
dymek9229
Posty: 6
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 20:16
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: dymek9229 »

Radzę najpierw zobaczyć napięcie na wyjściu na regulatorze napięcia.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Top Gun »

Seba1995 pisze:Aa to ok :D spoko ogarne w najbliższym czasie co to jest :) musze ogarnąć w sumie gdzieś voltomierz to sprawdzę tez z ciekawości czy prądnica ładuje ;)
Zacznij od sprawdzenia czy aku sprawny :chopper:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Ok dzisiaj nie mam czasu niestety, ale jutro od razu z rana sprawdzę ;)
Seb
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: leszekk »

Pamiętaj, że w układzie elektrycznym niesprawność jednego elementu (akumulator, regulator, prądnica) w szybkim tempie doprowadzi do zabicia kolejnego. Walnięty regulator wykończy akumulator albo popali uzwojenie prądnicy. Niesprawny alternator spali regulator i tak w kółko. Trudno się to sprawdza i naprawia nie mając pod ręką sprawnych elementów na podmianę (w celu sprawdzenia)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Czyli najłatwiej byloby wymienić wszystko na nowe xD
Seb
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: jjanusz »

Najłatwiej miernik w ręce i pomiary, było opisane kilka razy na forum , jak to zrobić
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

No właśnie o tym tez mówiłem ze musze ogarnąć i posprawdzać wszędzie :D spoko poszukam i dam znać jaka diagnoza :)
Seb
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Top Gun »

Nie tak dawno w innym dziale była krótka dyskusja na temat prostownika :mrgreen: wystarczy podłączyć aku do prostownika z diagnostyką (np. Oximikser 600), i już wszystko Będziesz wiedział :D w innym przypadku zrobisz doktorat, a ładowania nadal nie będzie :P Myślę że na wymianie aku się skończy :motorcycle:

Zawsze powtarzam. Jak kupujesz używane moto to:

1. Zmień natychmiast opony. Nówki nie jeżdżone nie istnieją :lol:
2. Wymień wszystkie płyny, nawet jak sprzedający zarzeka się że były zmieniane :wink:
3. Planuj wymianę akumulatora, bo na 90% jest stary i pohula jeszcze 2-3 miechy i padnie. Wprawdzie przypadki tutaj się zdarzają, ale rzadko :mrgreen:

Może zdarzyło się coś więcej(regulator, alternator itp) :P czego Ci nie życzę, bo latać lada moment trzeba :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

No co do opon to przód mam do wymiany bo gladki jak d.pa niemowlaka xD plyny wymieniłem :) oby to byl akumulator faktycznie ;)
Seb
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Ludzie naszła mnie rozkmina.. tak sobie przypominam ze Emi kupiłem od gościa co trzymał ją na polu pod dachem. Obstawiam ze aku był zamontowany cala zime i leżał na tej pi.gawie i czekał :) możliwe że będzie nadawał się do kosza przez takie coś?
Seb
Awatar użytkownika
Marko22
Posty: 462
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 20:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Marko22 »

Miałem podobny przypadek po zakupie motocykla. Ako nowe ,na dodatek Oxymiser 600,a motocykl po zgaszeniu silnika nie startował na nowo od kopa tylko lubił trochę postać.Okazało się ,że regulator napięcia-trudno znaleźć- był uszkodzony -mocno spuchnięty.Ako nowe pozwalało na jazdę ,ale niedoładowane nie kręciło.Wymiana regulatora i po sprawie. :lol: Po 7 sezonach ako straciło jedną celę i co ciekawe sprawdzanie ładowania niczego nie zdradzało,tylko badanie aka na testerze z wydrukiem dało rezultat.
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Snake »

Chyba bym od sprawdzenia aku zaczął. Nabycie automatycznego prostownika to tez fajna sprawa. Sam w taki zainwestowałem i teraz zwykły prostownik poszedł w kąt.
Regulator napięcia to tez dobry trop, warto sprawdzić, zauważyłem ze to chyba częsta przypadłość naszych Virago, ale... Mimo wszystko stawiam na aku. I tak jak pisze Top Gun drugi i trzeci punkt podstawa. Opony łatwo sprawdzić rok produkcji na każdej. Ale wątek nie o tym :) tez jej tutaj fajny temat o oponach.
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

Dzisiaj przejechalem wokół komina 12 km bo załadowane aku mialem i po 12 km zaczął gasnąć więc wyłączyłem światła i jechalem do domu zeby tylko dojechać bo wiedzialem ze niedlugo braknie prądu xD całe szczęście dojechalem.. w takim razie w tym tyg jade kupic aku i zobaczymy co dalej :D oby faktycznie na tym się skończyło bo sezon juz blisko :)
Seb
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: leszekk »

Seba1995 pisze:Dzisiaj przejechalem wokół komina 12 km bo załadowane aku mialem i po 12 km zaczął gasnąć więc wyłączyłem światła i jechalem do domu zeby tylko dojechać bo wiedzialem ze niedlugo braknie prądu xD całe szczęście dojechalem.. w takim razie w tym tyg jade kupic aku i zobaczymy co dalej :D oby faktycznie na tym się skończyło bo sezon juz blisko :)
Przecież nie na akumulatorze jeździsz i nie dlatego, że Ci się rozładował skończyła Ci się jazda. Nie masz ładowania (albo masz za słabe). Prędzej potrzebujesz sprawnego regulatora albo naprawy alternatora. Akumulator (jeśli już) kończy Ci się wskutek niesprawności pozostałych elementów układu elektrycznego.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

No tak caly czas mysle ze chodzi o prądnicę ale tu podsuwają tez pomysły ze moze byc akumulator :D więc juz nie wiem.. dzisiaj wieczorem pozycze od kumpla miernik i sprawdzę napięcie to jednak będzie najlepsza opcja :)
Seb
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: jjanusz »

Zacznij od ładowania ,tak jak wcześniej napisałem, wprawdzie ja na swoim akumulatorze zrobiłem 100 km bez ładowania,a u ciebie pewnie szlak trafił ładowanie i aku.
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Seba1995
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2018, 15:26
Motocykl: Virago 250ccm
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: Seba1995 »

No więc.. wszystkie trzy kabelki sprawdzone i ładują :) problemy są takie że po pierwsze nie do konca siedzę w elektryce ale wydaje mi sie ze jakis kabelek powinien wychodzić z regulatora a wychodzi tylko i wyłącznie masa :p czy czegos tam brakuje ? A opcja druga jeden z tych bialych kabelkow byl wypiety poprostu jak zdjalem bok wiec widocznie sie odczepil przez wibracje podczas jazdy lub ktos zapomnial założyć :) a wracajac to wydaje mi sie ze jakis kabelek jeszcze powinien byc i znalazlem jeden czerwony zaslepiony pod siedzeniem i moze to ten co ma byc podpiety ? Nie podpinalem go bo sie nie znam :) mowcie co sadzicie ponizej link do zdj kabli

https://photos.app.goo.gl/Svk8u83JcGRHdG1I3
Seb
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Brak ładowania?

Post autor: leszekk »

Według schematów 535 (zakładam, że to zbliżona konstrukcja) na regulatorze jest jeszcze kabelek czerwony.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ