Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Dzejkob750
Status: Offline

Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Post autor: Dzejkob750 »

Mam problem z modułem, na którym widnieje napis "41R-71 FX257N Turn Signal". Z tego ostatniego zwrotu wynikałoby, że jest to tylko moduł od kierunkowskazów... ale po kilku wiosennych problemach mam wrażenie albo nawet jestem pewny, że jest on nie tylko od kierunkowskazów ale ma powiązanie z rozrusznikiem i cewkami zapłonowymi. Po zimie jak odpalałem moto słychać było w nim takie "bzyczenie" jakby jakieś zwarcie było... brak iskry, rozrusznik kręcił i nie było kierunkowskazów. Wyjąłem go z kostki, wsadziłem ponownie, znowu bzyczenie... wróciła iskra, rozrusznik kręcił jak trzeba, kierunkowskazy zaczęły działać... Pojeździłem trochę, zgasiłem motocykl, po obiadku chciałem sie trochę więcej przejechać, idę do garażu, pale, pochodził z 5 sekund i zdechł... padł rozrusznik, iskry nie było, kierunkowskazy były... Pogrzebałem przy nim trochę z próbnikiem do prądu, znów bzyknięcie... dotknąłem czerwonego przewodu, który wychodzi z tej kostki (ogólnie jest ich chyba 9) rozrusznik odezwał sie do mnie, iskra wróciła, moto odpaliłem... Przejechałem 94 km, zmieniłem olej i było git. Dziś poszedłem odpalić motąga, wszystko jak trzeba, zapalił od strzału, rozgrzał sie, wyłączyłem ssanie, włączam światła, zgasł... nie ma iskry, rozrusznik kręci... Czy ktoś kumaty z elektryki może mi powiedzieć czy to ten moduł jest winien takiej sytuacji, czy w innych modelach Virago są identyczne (żebym mógł od kogoś pożyczyć i sprawdzić) i ewentualnie gdzie można to nabyć i za ile? Za wszelkie fachowe info serdeczne dzięki :) Pozdrawiam Dzejkob 750
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Post autor: ayo007 »

Cześć, faktycznie takie są objawy jego niesprawności, moduł jest nienaprawialny, temat przerabiałem, niestety trzeba go wymienić na nowy lub używany sprawny..niestety u nas musiałbyś szukać tylko w sprzedaży aftermarketowej, bo nigdzie indziej nie widziałem.. ja kupiłem na Ebay w USA za jakieś 10$..
pozdrawiam..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Post autor: Dzejkob750 »

Ale po zmianie na nowy wszystko było i jest teraz ok? Nie było już takich dziwnych objawów?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Post autor: ayo007 »

..nie, wszystko jest w porządku..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Post autor: Dzejkob750 »

A możliwe, że to wina regulatora napięcia? Wiem, że ktoś zaraz powie "weź od kogoś i sprawdź", dlatego uprzedzam wcześniej, ale nie mam od kogo tego pożyczyć, wszyscy w okolicy wożą sie samochodami, ja jestem tylko taki ostatni Mohikanin ;)

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 6:27 pm ]
Jakby kogoś to interesowało i było mu potrzebne, to powiem, że po wymianie tego modułu na razie wszystko jest ok. Temat zamknięty
Awatar użytkownika
siwy_zyrardow
Posty: 42
Rejestracja: 21 marca 2012, 22:33
Motocykl: yamaha virago 750
Lokalizacja: zyrardow
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Pada elektryka. Moduł kierunkowskazów w XV 750 (41R-71)

Post autor: siwy_zyrardow »

a ja mam podobny problem tylko ze moto pali ale jeden z kierunkow sie swieci na stale nie miga po zalaczeniu a drogi dziala bez zarzutow i wlasnie ten przekaznik strasznie buczy
ODPOWIEDZ