Filtr paliwa w 125?

Tematy związane z gażnikami
skrzypek1364
Status: Offline

Filtr paliwa w 125?

Post autor: skrzypek1364 »

Witam,

Czy ktoś pomógłby mi w takiej kwestii.

Moja lala to 125. Problemem jest prawdopodobnie filtr paliwa. Przy dużej prędkości silnik się dusi. (mówimy tu o dużej prędkości jak na 125). Zresztą nie tylko przy dużej prędkości, ale bardziej przy wysokich obrotach się dusi. Wygląda to tak jakby brakowało mu paliwa. Czy ktoś powie mi jak najłatwiej wyczyścić filterek (kranik) tak żeby lalka znów dobrze śmigała.

Dzieje się tak od niedawna. Pierwsza diagnoza to filterek (kranik).

Byłbym wdzięczny za dobre rady.

Pozdrawiam
dosman
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 21:11
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Filtr paliwa w 125?

Post autor: dosman »

Witam!

Kranika bym nie ruszał na twoim miejscu chyba, że cieknie z niego jak odłączysz przewód którym wychodzi paliwo z kranika. Jak nie cieknie to nie ma się nim martwić. Czy filtr masz zapchany musisz sprawdzić bo z tego co wiem to 125 nie mają montowanych fabrycznie, przynajmniej ja nie mam.

Objawy znam dobrze bo mam czasami podobny problem i wydaję mi się że to wyłącznie kwestia gaźnika a raczej nie czystości które mogą go blokować.
Nekusna
Status: Offline

Re: Filtr paliwa w 125?

Post autor: Nekusna »

Popieram poprzednika, mam chyba podobne objawy, zdiagnozowano to jako gaźnik do czyszczenia, jak już to wyczyszczę to dam znać czy mi pomogło, ale dają mi głowę, że tak
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Filtr paliwa w 125?

Post autor: Mocho »

żeby nie zakładać nowego tematu, zastanawiam się czy nie zamontować filtra paliwa u siebie, macie może jakiś pomysł gdzie można by go założyć w 125/250, i jaki byłby najlepszy
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
Thys
Posty: 77
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 23:09
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Filtr paliwa w 125?

Post autor: Thys »

Że tak wykopię temat z prehistorii - montowałeś ten filtr paliwa? :) Dziś musiałem reanimować Yamaszkę po (prawdopodobnie) zupełnym zatkaniu gaźnika.

Pytanie nr 2: zapewne do konkretnego rozmontowania i przeczyszczenia gaźnika potrzebne mi będą jakieś uszczelki, są jakieś pełne zestawy naprawcze do gaźników w 125?
Pozdrawiam z Lublina, Michał :nazdrowie:
____________________________________
Yamaha Virago 125 '01 od VI 2016
ODPOWIEDZ