zalana przednia swieca

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: vinny »

Wolf_88 pisze:Odświeżam temat.
Otóż miesiąc nie sprawdzałem świec. Dziś sprawdziłem. Kolory ładne, ale przednia była zalana. Pokazuję ten stan na zdjęciu poniżej. Jakiś miesiąc temu miałem upadek na trawie wyjeżdżając z podwórka (gwałtownie wcisnąłem hamulec a trawa była mokra ;/ ). Po upadku motocykl nie odpalił. Rozrusznik kręcił ale słabo. Okazało się, że ładowanie spadło w akumulatorze do 11,2V. Podładowałem i było już ok.
Czy to może być wina upadku, że mam zalaną przednią świecę? Motocykl położył się na lewą stronę, a więc na przedni cylinder. Jeśli to wina upadku to ja tak jeździłem z zalaną świecą już miesiąc z tym w takim razie.... Nie było w tym czasie nic niepokojącego, nie było problemów z odpalaniem. W tym czasie zrobiłem ok 2tys km. Ostatnio kuzyn mechanik i motocyklista przejechał się i ocenił, że silnik ładnie pracuje, że nie ma co się brać za czyszczenie, regulację gaźników.
A może jak kolega wyżej, za wysoki poziom paliwa w gaźniku przednim? To też mogło się wydarzyć po upadku?
Z góry dziękuję za podpowiedzi

Obrazek
Bez obrazy .
Ten post trzeba przeniesc do HydeParku dowcipy i nie tylko :wink:
To co sfotografowales to odrobina smaru , lub oleju , ktora nioepatrznie spadla w okolice gniazda swiecy i zostala spalona przez wysoka temperature tam panujaca . Swieca zalana to taka , ktorej obydwie elektrody (to co jest ponizej gwintu swiecy , na dole swiecy ) sa mokre od niespalonego paliwa i na takiej swiecy nie przejedziesz 100 metrow , bo nie przeskakuje iskra pomiedzy elektrodami. To , ze kolory swiecy ladne to rzecz gustu , wazne jakiego koloru sa te kolory , bo to nam powie czy proces spalania przebiega prawidlowo.
sorki za angielska klawiature
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Wolf_88
Posty: 827
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 17:51
Motocykl: była 535, jest 1100
Lokalizacja: Oleśniki - powiat Świdnik
Wiek: 36
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: Wolf_88 »

Rozumiem ;-) Czyli mam nie zalaną świecę, a okolice gniazda świecy (bo świeca ma kolor jasno brązowy i elektrody mokre nie są, tylko gwint wysmarowany olejem). Ale pytanie dalej aktualne, skąd to się wzięło.
"It's Not a Motorcycle Baby, It's a Chopper"
Przemek
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003581985894

https://www.facebook.com/budynki.z.konopi Polecam polubienie strony ;-)
Awatar użytkownika
autsajder
Posty: 613
Rejestracja: 16 lutego 2013, 21:44
Motocykl: virago 125 >1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 60
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: autsajder »

Z nieszczelności świecy kolego :wink:
,,,,,,ale jedno wiem po latach , prawdę musisz znać i Ty ,,,,,,
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: vinny »

Wolf_88 pisze:Rozumiem ;-) Czyli mam nie zalaną świecę, a okolice gniazda świecy (bo świeca ma kolor jasno brązowy). Ale pytanie dalej aktualne, skąd to się wzięło.
Napisalem kropla oleju silnikowego , troche towotu , smaru , moze porcelanka swiecy byla zakonserwowana wazelina , ktora sciekla, moze klucz , ktorym wkrecales swiece byl upaprany w smarze , tym sie nie przejmuj , nawet nie czysc , bo ten spalony syf wpadnie do komory spalania , a jak juz chcesz czyscic , to przed wkreceniem swiecy przekrec rozrusznikiem to wydmuchasz .
Kloega autsajder moze miec racje , swieca powinna byc dokrecona chyba 20 Nm ( sprawdz w serwisowce ) , jak niedokrecona moga byc przedmuchy ( dlatego mieszanka paliwowa na gwintach swiec) ale to bylo by slychac .
sorki za angielska klawiature .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
autsajder
Posty: 613
Rejestracja: 16 lutego 2013, 21:44
Motocykl: virago 125 >1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 60
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: autsajder »

vinny pisze:
Wolf_88 pisze:Rozumiem ;-) Czyli mam nie zalaną świecę, a okolice gniazda świecy (bo świeca ma kolor jasno brązowy). Ale pytanie dalej aktualne, skąd to się wzięło.
Napisalem kropla oleju silnikowego , troche towotu , smaru , moze porcelanka swiecy byla zakonserwowana wazelina , ktora sciekla, moze klucz , ktorym wkrecales swiece byl upaprany w smarze , tym sie nie przejmuj , nawet nie czysc , bo ten spalony syf wpadnie do komory spalania , a jak juz chcesz czyscic , to przed wkreceniem swiecy przekrec rozrusznikiem to wydmuchasz .
sorki za angielska klawiature .
vinny a nie wydaje Ci sie że zwyczajnie świeca nie była dobrze dokręcona :)
,,,,,,ale jedno wiem po latach , prawdę musisz znać i Ty ,,,,,,
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: Pandik »

Też bym to obstawiał, no chyba że Wolf dokręca świece kluczem ujeb... jak świński ryj ;)
Awatar użytkownika
Wolf_88
Posty: 827
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 17:51
Motocykl: była 535, jest 1100
Lokalizacja: Oleśniki - powiat Świdnik
Wiek: 36
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: Wolf_88 »

Klucz czysty jak łza ;-) Posłuchałem rad, przeczyściłem, wydmuchałem, świeca wkręcona (nie wiem czy mocniej), zaraz ruszam na przejażdżkę.
"It's Not a Motorcycle Baby, It's a Chopper"
Przemek
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003581985894

https://www.facebook.com/budynki.z.konopi Polecam polubienie strony ;-)
Awatar użytkownika
Wolf_88
Posty: 827
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 17:51
Motocykl: była 535, jest 1100
Lokalizacja: Oleśniki - powiat Świdnik
Wiek: 36
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: Wolf_88 »

Po zrobieniu 100km, gniazdo jak i sam gwint świecy czysty.
Może faktycznie była źle dokręcona, albo jakiś felerny gwint w tamtej Iskrze. Te 100km zrobiłem już na NGK.
"It's Not a Motorcycle Baby, It's a Chopper"
Przemek
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003581985894

https://www.facebook.com/budynki.z.konopi Polecam polubienie strony ;-)
Awatar użytkownika
madmadi
Posty: 72
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 17:50
Motocykl: XV 535 DX
Lokalizacja: Edynburg
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalana przednia swieca

Post autor: madmadi »

vinny pisze: Kloega autsajder moze miec racje , swieca powinna byc dokrecona chyba 20 Nm ( sprawdz w serwisowce ) (...)
Witam Panowie, 12,5 Nm- sprawdzilem wczoraj, bo akurat wymienialem swiece
Blog o mojej wyprawie na bezludna wyspe na Filipinach:
www.searchingparadise.blogspot.com
ODPOWIEDZ