Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
mahaya26
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2012, 13:40
Motocykl: Virago 535 '87
Wiek: 37
Status: Offline

Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: mahaya26 »

Witam
dziś zrobiłem przyrząd do synchronizacji gaźników, wyregulowałem gaźniki ale nie jestem pewien czy obroty są właściwe. wrzucam filmik, proszę o opinię czy tak powinien chodzić silnik czy jeszcze coś podkręcić.

Film: http://youtu.be/w7wKjqK9pSk
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: -waldi- »

na mój słuch prawie ok, lub minimalnie za niskie

manometry trzymaj w pionie, bo tak mają one pracować. Przy przechyle może pomiar nie być dokładny.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: vinny »

Dla mnie obroty ok . Może to śmieszne , ale ja jak ustawiam wolne obroty to posiłkuję się tylnym błotnikiem :mrgreen:
Ustawiam obroty za niskie następnie zwiększam obroty do momentu , w którym tylny błotnik przestaje drgać .Taka "synchronizacja "drgań silnika , ramy i całego "oblachowania" niestety nigdy nie miałem okazji podłączyć obrotomierza.
Nie pokazałeś na filmie , ale synchronizacja gażników na wolnych obrotach jest mało istotna , ważne żeby gażniki miały synchronizacje na obrotach "użytkowych " , czyli po synchronizacji na wolnych trzeba otworzyć przepustnicę i sprawdzić czy na wyższych obrotach wakuometry pokazują takie same wartości . Jeżeli tak to synchro jest ok.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
mahaya26
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2012, 13:40
Motocykl: Virago 535 '87
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: mahaya26 »

Właśnie dawałem po garach i wskazówki ładnie równo pracowały, jeden wakuometr wskazuje o jedną wskazówkę więcej także musiałem to wziąć pod uwagę. Przestało na szczęście walić w tłumik i gaźniki bo wcześniej od czasu do czasu lubiło strzelić. Idę podkręcić troszkę te wolne obroty. Mam nadzieję że jest gitara.
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Artur2885 »

Witam , Panowie które to sa sruby od synchronizacji gazników w Virago 535 ? obszukałem fowum i teraz juz nic nie kumam do tej pory sądziłem że są to te z prawej strony gazników zamknięte zaślepką , z forum wyczytałem ze jest to jedna srubka z lewej strony na tym kółku od linki gazu jak to w końcu jest ?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: -waldi- »

Artur2885 pisze:Panowie które to sa sruby od synchronizacji gazników w Virago 535 ? obszukałem fowum i teraz juz nic nie kumam do tej pory sądziłem że są to te z prawej strony gazników zamknięte zaślepką , z forum wyczytałem ze jest to jedna srubka z lewej strony na tym kółku od linki gazu jak to w końcu jest ?
jest jedna śruba regulacyjna

zaznaczyłem ją na zdjęciu kolorem żółtym :)
Zdjęcie i prawa autorskie kolegi toooomelo - chyba wybaczy :nazdrowie:

Obrazek
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: toooomelo »

-waldi- pisze:Zdjęcie i prawa autorskie kolegi toooomelo - chyba wybaczy :nazdrowie:
Co Ty Waldi gadasz? :shock: Jest wręcz przeciwnie! I nie ma czego wybaczać :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Artur2885 »

Kolego a do czego w takim razie sa te dwie sruby po drugiej stronie gaznika ukryte pod czarnymi zaslepkami , do czegpo sluza te dzyndzelki ktore sa zaznaczone czerwonymi kółkami na foto i ten duzy dzyndzel z gumką skreslony krzyzykiem na foto ? z gory dziekuje z odp . bo za chwile zglupieje wszystko mi sie pokiełbasiło .
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: podbiel »

Artur2885 pisze:te dwie sruby po drugiej stronie gaznika ukryte pod czarnymi zaslepkami
regulacja składu mieszanki
Artur2885 pisze:czerwonymi kółkami na foto
sprawdzenie poziomu paliwa w komorach pływakowych
Artur2885 pisze:skreslony krzyzykiem na foto
do podłączenia wakuometru do synchronizacji gaźników
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Artur2885 »

I kolega podbiel w koncu rozwiał moje watpliwosci , teraz spokojnie bedę mógł regulowac moja Virażke , Dzięki wielkie ;)
Bizi81
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 17:36
Motocykl: VIRAGO 535 94r.
Lokalizacja: Kłodzko
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Bizi81 »

Zaryzykuje i podepnę się pod temat. Otóż, szukam, szukam, czytam i czytam by niedługo zasiąść do virażki, zrobić synchro gaziorów, poziom paliwa, regulacja zaworów itp, ale nie mogę nigdzie znaleźć info jak to dokładnie jest z tą regulacją poziomu paliwa. Gdzie co podłączyć i odkręcić by sprawdzić poziom wiem, ale jak to dalej regulować?? Zduąć pokrywy komory Pływakowej ( rozumiem że te pokrywki z napisem MIKUNI?? czy z drugiej strony??) czy nie wypłynie paliwo?? Jak to robić? Można prosić o info, że tak powiem jak krowie na rowie. Dopiero zaczynam przygodę z moto więc proszę o wyrozumiałość :cry: no i jeszcze jedno czy wyreguluje zawory normalnie na moto cy muszę rozkręcić połowę moto?? Zgóry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
------------------------------------------------------------------------
Pędzę powoli, bo nigdzie mi się nie śpieszy :chopper:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Blunio »

Bizi81 pisze:jak to dokładnie jest z tą regulacją poziomu paliwa
Sama kontrola poziomu paliwa to banał. Kombinujesz przewód igielitowy przeźroczysty (najlepiej od kroplówki), odcinek taki 15 - 20 cm, nasadzasz na króćce plastykowe pod komorami gaźnika (lewa strona moto) a z prawej strony luzujesz wkręty blokujące dopływ paliwa do króćców. Poziom paliwa jest w przewodach na zasadzie naczyń połączonych, tylko trzeba podpompować paliwo, bo podczas pomiaru część wpłynęła do rurek pomiarowych. Natomiast jak poziom jest nieodpowiedni, trzeba rzeczywiście zdjęć pokrywy gaźników i poprzez doginanie lub odginanie blaszek na pływakach sterującymi zaworami iglicowymi skorygować poziom paliwa. :motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Bizi81
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 17:36
Motocykl: VIRAGO 535 94r.
Lokalizacja: Kłodzko
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Bizi81 »

Blunio, co do sprawdzenia to wiem, już oczytałem się na forum :D , chodzi mi o samą regulacje. Czy oznacza to, że odkręcam pokrywki ( wyleje mi się paliwo), reguluje ( odginam , lub doginam w zależności od poziomu), zakręcam pokrywki, pompuje paliwo, sprawdzam i jak dalej nie tak powtarzam tą czynność do usranej śmierci?? Dobrze rozumiem?? No i czy moto ma być odpalony czy wystarczy by pompa była załączona?? ( wyczytałem na forum, że ma być odpalony), no i jeszcze jedno pewnie durne pytanie, kapilare w wężyku to wypośrodkuje, ale mierzymy od góry kreski, dołu czy środka?? :D kreska ma ok 1mm więc przy niezbyt dokładnym odczycie z wężyka + 1mm błędu z kreski to już wyjdą ze 3mm :shock: a różnica jest zaledwie 1mm między granicą górną a dolną :shock: czy jest to aż tak ważne przy ustawianiu poziomu paliwa? Czy jeśli poziom np o 3mm za wysoki od zalecanego moto będzie palił więcej, a za niski to co - mniejsza moc, strzały w tłumiku??
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Blunio »

Bizi81 pisze: zakręcam pokrywki, pompuje paliwo, sprawdzam i jak dalej nie tak powtarzam tą czynność do usranej śmierci?? Dobrze rozumiem?? No i czy moto ma być odpalony czy wystarczy by pompa była załączona??
Jak przegniesz sprężynkę (blaszkę) to oczywiście trzeba skorygować, ale bez przesady. Podpompować paliwo można samą pompą bez włączania silnika, a najlepiej jak zrobisz na niepracującym a potem uruchomisz. Ostateczna weryfikacja to kolor świec (izolatory w kolorze kawy z mlekiem), brak strzelania po odpuszczeniu manetki, chociaż to raczej koryguje się śrubami wolnych obrotów i co najważniejsze, ogólne spalanie. Jak jadąc solo w cyklu mieszanym bez wariowania spalisz do 5 l/100 to znaczy że masz dobrze ustawione gaźniki.
Czy jeśli poziom np o 3mm za wysoki od zalecanego moto będzie palił więcej, a za niski to co - mniejsza moc, strzały w tłumiku??
Mniej więcej tak :kawa: + w 1. przypadku czarna świeca, w drugim biała.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Bizi81
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 17:36
Motocykl: VIRAGO 535 94r.
Lokalizacja: Kłodzko
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Bizi81 »

Dzięki Blunio bardzo za pomoc i cenne informacje. Pozdrawiam :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Cpt. Nemo »

Bizi81 pisze: jak to dokładnie jest z tą regulacją poziomu paliwa. Gdzie co podłączyć i odkręcić
Resztę już Ci Blunio podał, ale ja bym najpierw wykręcił z gaźnika srubkę /starczy jedna/ od pokrywy plywaków, pojechał z nią do sklepu ze śrubkami i kupił takie same, ale ampulowe z nierdzewki komplety na dwa gazniki :)
Orginalne sruby są produkowane z tzw. gównolitu i dość szybko ich łby ulegają dekalibracji i zniszczeniu.

Przy ustawianiu luzów zaworowych nie musisz rozbierać pół motocykla ale zależnie od wprawy i gibkości palców to i owo rozebrać będzie potrzeba. W skrajnych przypadkach zdemontować górny bak, akumulator i pojemnik na niego. Szczególnie do wydechowego zaworu tylnego garnka dostęp nie jest nadzwyczajny :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Bizi81
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 17:36
Motocykl: VIRAGO 535 94r.
Lokalizacja: Kłodzko
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Bizi81 »

Dzięki Cpt. Nemo, jutro lecę po śrubki :D Jeszcze tylko w kwestji upewnienia się: do synchro dwóch gaźników jest jedna śrubka, zaznaczona na foto w poście żółtą strzałką??!! Nie jest to śrubka do regulacji obrotów?? No i gdzie są śrubki od regulacji mieszanki? Z góry dzięki za info. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: -waldi- »

synchro żółta strzałka, regulacja mieszanki poniżej dekielków membran po przeciwnej stronie niż to zdjęcie
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Blunio »

Bizi81 pisze:Nie jest to śrubka do regulacji obrotów??
Nie, śruba do obrotów jest po prawej stronie pod metalową "półeczką". Jest duża do kręcenia palcami.
-waldi- pisze:regulacja mieszanki poniżej dekielków membran po przeciwnej stronie niż to zdjęcie
Śrubki do regulacji są w kanalikach które powinny być zasłonięte gumowymi koreczkami. Jak nie są zasłonięte, śrubki mogą być zapieczone. Stosuj środek penetrujący i dobre wkrętaki, bo jak obrobisz łby śrubek to kaplica :frustrated:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Bizi81
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 17:36
Motocykl: VIRAGO 535 94r.
Lokalizacja: Kłodzko
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Virago 535 właściwe obroty po synchro?

Post autor: Bizi81 »

-waldi- , Blunio, nie dawała mi spokoju Wasza odpowiedź i właśnie wróciłem z garażu i wszystko jasne. Fakt jest pod półeczką pokrętło, no i śrubki od mieszanek bezpośrednio pod dekielkami od membran :rock:
Zwróciłem na te zaślepki wcześniej uwagę i też miałem o nie pytać bo w sumie nie wiedziałem że są to zaślepki bo mają dziwny kształt. Myślałem że te dziurki w nich służą do jakiegoś dolotu powietrza więc nawet bałem się dotykać :D ale jaja. Panowie dziękuję bardzo za cenne info :nazdrowie:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pędzę powoli, bo nigdzie mi się nie śpieszy :chopper:
ODPOWIEDZ