regulacja mieszanki przy gaźniku

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
deviathor
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2008, 20:48
Motocykl: Virago 535 90`
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: deviathor »

ok ayo007 zgodzę się z Tobą - jednak zasugerowałem się tematem, gdzie jest napisane 'regulacja mieszanki przy gaźniku'.... kolega korx właśnie chyba pyta o ustawianie śrubą składu mieszanki biegu jałowego - no to i mu odpowiedziałem.
A mam też pytanie do Ciebie - czy w 750 jest taka sama śrubka do spuszczania paliwa z gaźnika co w 535?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ayo007 »

..o ile wiem, to nie, bo konstrukcja gaznika jest inna, sruba jest ale w innym miejscu..
Virago 1100,na razie starczy..:)
crazy
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: crazy »

pomocy
wkręciłem tą śrubkę składu mieszanki (na pierwszym gaźniku) no i teraz nie mogę jej za nic wykręcić. Kopci z pierwszego gara no i w ogóle kapa.
dzięki za jakieś pomysły
:-(
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

zobaczy czy na srubce neima jakiegos smiecia i czy w otwor cos nie wlecialo. wczyczysc dokladnie i musi dac sie wkrecic. nie ma innej mozliwosci.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: Blunio »

crazy pisze:nie mogę jej za nic wykręcić
Jak dobierzesz niewłaściwy śrubokręt, to się kleszczy w otworze. Dobierz śrubokręt, wstaw go centrycznie, powinno pójść :idea:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: gangster »

A ja mam takie pytanie :?: Czy niewłaściwe ustawienie mieszanki może powodowac to iż przy odpaleniu kicha mi w jeden gar , gdy sie nagrzeje jest o.k. No i zamula na dolnych obrotach tzn. zbiera się po czasie. :-(
Ostatnio zmieniony 04 września 2008, 14:57 przez gangster, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
crazy
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: crazy »

Dzięki za pomoc i wsparcie, ale nacięcie na śrubce się po prostu wyrobiło i podobno pod "śrubką podwinęła się gumka i blokuje"(cyt. serwis) radzą wymienić gaźnik (moto ma przebieg 14tyś i z powodu śrubeczki trochę szkoda) ale to tylko serwis.Pozdrawiam :cry:
jacabe
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: jacabe »

jak nie idzie inaczej to małym wiertełkiem nawiercić otwór w śrubce i małym wykrętakiem (takie użądzenie do wykręcania ukręconych srub) wykręcić a serwis zawsze podpowie ci najprostsz rozwiązanie ( czyt. najdroższe) patałachy nie mechanicy
ODPOWIEDZ