regulacja mieszanki przy gaźniku

Tematy związane z gażnikami
korx
Status: Offline

regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: korx »

na ile obrotow macie wykrecona srubkę regulujacą skład mieszanki paliwowo powietrznej przy gaźniku?(kazdy gaźnik ma osobna) w serwisowce zalecaja 2 obroty a ja mam 5.5 (tak kupilem) i wydaje mi sie strasznie duzo,z drugiej strony to nie jest nowy motocykl i czesto te dane serwisowe mozna miedzy ksiazki wsadzic.moto spala i jezdzi normalnie,okolo 5.5/100km.Jak wkrecilem ta śrubkę na 2 obroty to moto zachowuje sie niemal identycznie,jak jest zimny to troche dluzej go musze na ssaniu potrzymac.Wiec juz nie wiem jak to powinno byc...
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: GLIWICKI »

Wartosc podawana w instrukcjach jest zazwyczaj wartoscia poczatkowa od ktorej zaczyna sie wlasciwe regulowanie skladu mieszanki. Jezeli silnik pracuje prawidlowo to proponuje Ci nie zmieniac ustawienia srub regulacujnych.
jacekozik
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: jacekozik »

Popieram, a jeżeli to cię trapi sprawdź jakie masz świece powinny być brązowe, nie powinny być okopcone (zbyt bogata mieszanka). Gorzej gdy będzie jasny nalot świadczący o ubogiej mieszance, wtedy wzrasta temperatura w cylindrze wzrasta.
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

W mojej okopcona jest obwódka (koniec części gwintowanej-korpus) porcelanka biało-kawowa - głębiej okopcona, elektrody (pionowa i pozioma) w miarę czyste-kolor matowego metalu ---jest O.K?

Dajcie info
szerokości
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
jacekozik
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: jacekozik »

ideał
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Jeżdżę na irydowych
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
jacekozik
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: jacekozik »

w serwisie Yamahy powiedzieli że kolor biało-kawowa świdczy o idealnej mieszance, nieważna jaka marka świeczki
michael
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: michael »

a gdzie jest ta śruba regulacji mieszanki? bo mam clymera i za cholerę nie mogę w nim tego akurat znaleźć... może być fota nawet telefonem, rysunek.
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: buchalter »

michael pisze:a gdzie jest ta śruba regulacji mieszanki? bo mam clymera i za cholerę nie mogę w nim tego akurat znaleźć...
Na fotce nr 52 ( w rozdziale szóstym) "przesuń" strzałki A i B ze 2 cm w lewo :wink:
michael
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: michael »

hmm chyba masz innego clymera:-p mam takiego do wszystkich virago, ma trochę ponad 500 stron. ale już chyba mniej więcej wiem gdzie szukać
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: buchalter »

michael pisze:hmm chyba masz innego clymera:-p mam takiego do wszystkich virago, ma trochę ponad 500 stron. ale już chyba mniej więcej wiem gdzie szukać
Strona 111 drugiej sekcji (dotyczącej 535).
michael
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: michael »

wielkie dzięki!! znalazłem te fotę. :)
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

panie i panowie poratujcie mnie. gdzie sa w gazniku mikuni (virago 750 93r) srubki od regulacji skladu mieszanki paliwowo-powietrznej? patrzylem w serwisowkach i nie znalaclem. moze byc jakas fotka schemat co kolwiek. dodam ze w serwisowce clymera na str 122 jest schemat tego gaznika. wiec jak by ktos wiedzial ktora to srubka to niech napisze nr z serwisowki. z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ayo007 »

..rysunek 28 na stronie 127 PILOT SCREW..
Virago 1100,na razie starczy..:)
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

wielkie dzieki dla kolegi ayo. to mam jeszcze jedno pytanko. zeby zmniejszyc ilos podawanego paliwa trzeba wkrecic ta srubke?
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: tacim »

m.rozanski tak sobie myślę, że wkręć ją na maxa i licz oboroty a później zgodnie z tym co w serwisie 2 obroty wykręć. Jak będzie źle wrócisz do ustawień pierowtnych. Przy czy sam to też zrobię dopiero dzisiaj zobaczę co jest grane.
tak na przyszłośc było w innym temacie moje świece
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65e ... 45deb.html

Kurcze nie mogę tych dysz znaleść.
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1026
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ZWIERZAK »

No powiem panowie że poruszyliście bardzo ciekawy temat. Odnośnie tego mam pytanko do bardziej zorientowanych bo w serwisówkach nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie jak wkręcam lub wykręcam ową śrubę to co wtedy się dzieje? Zmniejszam/zwiększam ilość paliwa cy może ilość powietrza albo jeszcze coś innego? Ja w swojej mam wykręcone na jeden obrót bo jak było półtora to więcej strzelał w wydechy.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

moim zdaniem ta srubka reguluje sie ilosc paliwa. wkrecajac ja chyba sie zmniejsza dawke paliwa a wykrecajac zwieksza. ale pewien nie jestem wiec prosze o skomentowanie bardziej doswiadczonych
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: tacim »

Kurcze ja tych śróbek znaleśc nie mogę.
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

no ja narazie patrzylem tylko na serwisowke. do motorka nie zagladalem z braku czasu. ale jak bede robic to postaram sie cyknoc fotki. moze komus to ulatwi sprawe.
Awatar użytkownika
deviathor
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2008, 20:48
Motocykl: Virago 535 90`
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: deviathor »

Ja skład mieszanki regulowałem w bardzo prostacki sposób. Mianowicie odkręciłem śrubki w gaźnikach na dwa i pół obrotu, odkręciłem świece i wyczyściłem je szczotką drucianą. Potem wkręciłem je i udałem się na wycieczkę. Po powrocie znowu odkręciłem świece i po kolorze nalotu na świecy oceniałem, czy moja regulacja jest właściwa.
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

a wiesz moze co powoduje wkrecenie srubki? zwiekszenie dawki paliwa czy zmniejszenie?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ayo007 »

deviathor pisze:Ja skład mieszanki regulowałem w bardzo prostacki sposób. Mianowicie odkręciłem śrubki w gaźnikach na dwa i pół obrotu, odkręciłem świece i wyczyściłem je szczotką drucianą. Potem wkręciłem je i udałem się na wycieczkę. Po powrocie znowu odkręciłem świece i po kolorze nalotu na świecy oceniałem, czy moja regulacja jest właściwa.
..no to faktycznie jest prostacki sposób, bo regulację taką przeprowadza sie poprzez odpowiednie ustawienie poziomu paliwa w komorze plywakowej, a to o czym Ty piszesz to regulacja mieszanki paliwowo-powietrznej biegu jałowego..
Virago 1100,na razie starczy..:)
m.rozanski
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: m.rozanski »

a jak w gazniku mikuni w 750 ustawia sie poziom paliwa?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: regulacja mieszanki przy gaźniku

Post autor: ayo007 »

..juz to było pisane we wczesniejszych postach na podobny temat, jest tez to pokazane w serwisówce czy to Haynesa czy Clymera...odczyt poziomu paliwa z kawałka plastikowego,przezroczystego wezyka przyłozonego do krawedzi komory pływakowej, regulacja poprzez dogiecie lub odgiecie zderzaka pływaka..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ