Montaż górnych gum gaźnika

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Montaż górnych gum gaźnika

Post autor: Bartoo »

Witam. Zabrałem się w sobie i wyczyścilem całe gaźnik. Generalnie nie mialem problemu z ich wyciągnieciem i czyszczeniem ale problem pojawił się przy montażu a konkretnie tych górnych gum dolotowych co wychodzą od filtra powietrza.
Macie jakiś sprawdzony sposób aby je zamontowac? Bo męczyłem się wczoraj cały wieczór i nie udało mi się ani jednej zamontować. Strasznie cieżkie to jest.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Montaż górnych gum gaźnika

Post autor: pisior »

gdzieś jest to opisane , zwijasz w rulon i przez filtr powietrza wkładasz
Obrazek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Montaż górnych gum gaźnika

Post autor: Pandik »

Poszukaj w moich postach, rulon od strony filtra dla drugiego gaźnika to kapa, chyba że masz rączki jak baletnica.
Pamiętam tylko że smarowałem te gumy olejem i używałem płaskszczypiec i srubokręta, wkładałem chyba od dołu tak trochę za głęboko (o jeden rant) aby gaźniki się zmieściły, potem łapałem gaźniki do cylindrów a gumę zciągałem "z baku" w dół na gaźniki (szczypce, srubokręt, olej) jak się posmaruje to można kapkę ten jeden rant wyciągnąć i próbować kręcić tymi gumami, powinno zejść w dół.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Montaż górnych gum gaźnika

Post autor: mytek1 »

Ja tak jak Pisior mówi robię, a później przy pomocy szczypiec naciągam. Jak guma jest miękka to lepiej, a jak twarda to przewalone.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Montaż górnych gum gaźnika

Post autor: Bartoo »

W sobotę bede próbował to założyć to powiem czy tym rulonikiem sie uda
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Montaż górnych gum gaźnika

Post autor: Bartoo »

Udało mi się.
Zrobilem tak, że najpierw zamontowalem gumę a pozniej wlozylem gazniki- bylo o wiele łatwiej.
Dugą gumę (tą pierwsza w komorze filtra powietrza) wlozylem juz po zamontowanym gazniku.

Motor odpalił odrazu. :D :chopper:


BTW: kiedys pisalem gdzies, że jak jade coś mi stuka w silniku jak odejmuje gazu, pozniej myslalem, że to wydech się gdzieś przepalił- Okazało się, że ten dzwięk byl spowodowany śrubką, ktora byla odkręcona i latała sobie luźno w prawym jajku :)
ODPOWIEDZ