Co z gdaźnikiem XV535?

Tematy związane z gażnikami
Luki
Posty: 10
Rejestracja: 06 lutego 2013, 14:37
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Co z gdaźnikiem XV535?

Post autor: Luki »

Koledzy moja 535 coraz gorzej odpalała oddałem do poleconego mechanika "garażowca" w Gdańsku.
Rozkręcił gaźnik i stwierdził że trup. Membrany popękane oraz śruby nie do ruszenia.
Na alledrogo gaźniki chodzą po 650zł - zdębiałem.
Co z tym zrobić? Trzeba kupić nowy? Jakieś pewne źródło gaźników żeby mi po roku nie wysiadł?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Co z gdaźnikiem XV535?

Post autor: tylust »

Luki pisze:Koledzy moja 535 coraz gorzej odpalała oddałem do poleconego mechanika "garażowca" w Gdańsku.
Rozkręcił gaźnik i stwierdził że trup. Membrany popękane oraz śruby nie do ruszenia.
Na alledrogo gaźniki chodzą po 650zł - zdębiałem.
Co z tym zrobić? Trzeba kupić nowy? Jakieś pewne źródło gaźników żeby mi po roku nie wysiadł?
hmmm... nowe to w serwisie kosztują pewnie ponad 1000 EURO za sztukę :mrgreen:

Membrany kupisz tutaj:
http://allegro.pl/membrana-membrany-yam ... 77381.html

to są oczywiście zamienniki, ale sprzedawca sprawdzony i wymieni CI je w cenie - tak przynajmniej jest w opisie aukcji.

Gaźniki używane za 650zł można kupować jak sam się na tym znasz i masz możliwość przed zapłatą je rozebrać i sprawdzić. Inaczej też kupujesz kota w worku i nie wiesz co siedzi w środku.

Na Twoim miejscu poszukał bym kogoś kto na gaźnikach się zna i oceni co jest faktycznie do wymiany. Resztę da się doczyścić bo poza membranami praktycznie nie ma w gaźnikach elementów, które się zużywają jeśli gaźniki na bieżąco systematycznie się serwisuje. Standardowe zestawy naprawcze powinny wystarczyć.
Tomek
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Co z gdaźnikiem XV535?

Post autor: mytek1 »

Nowe kosztują ponad 10 000 PLN, wiem, bo pytałem :frustrated: Mam gaźniki na czarną godzinę, ale jak nie znajdziesz nigdzie to pisz, to może się dogadamy.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Luki
Posty: 10
Rejestracja: 06 lutego 2013, 14:37
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Re: Co z gdaźnikiem XV535?

Post autor: Luki »

Panowie a jaki jest gwint przy tych śrubach regulacyjnych?
Rozwierciłem ją i doszedłem aż do sprężyny z iglicą teraz przydało by się przejechać gwintownikiem i może wszystko by się oczyściło. Można gdzieś taki gwintownik dostać?
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Co z gdaźnikiem XV535?

Post autor: vinny »

Luki pisze:Panowie a jaki jest gwint przy tych śrubach regulacyjnych?
Rozwierciłem ją i doszedłem aż do sprężyny z iglicą teraz przydało by się przejechać gwintownikiem i może wszystko by się oczyściło. Można gdzieś taki gwintownik dostać?
Hey
Dawno temu robilem to samo i na 90% to rozmiar gwintu M6 X 0,5 , w poniedzialek potwierdze na 100% . Mam taki gwintownik , rozmiar nietypowy , ciezko zakupic .
sorki za angielska klawiature
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Luki
Posty: 10
Rejestracja: 06 lutego 2013, 14:37
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Re: Co z gdaźnikiem XV535?

Post autor: Luki »

O świetnie widzę że jesteś z okolicy lub z za morza to mógłbym podskoczyć lub nie :)
ODPOWIEDZ