Sam kręci obroty na niskich.

Tematy związane z gażnikami
v3ko
Posty: 56
Rejestracja: 15 października 2013, 15:46
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status: Offline

Sam kręci obroty na niskich.

Post autor: v3ko »

Witam, w mojej Virce 250 na niskich obrotach na luzie gdy stoi(po przegazówce, bądź po jeździe gy stane np. na skrzyżowaniu) sam sobie wkręca, zniża obroty. Podejrzewam też, że lubi sobei gdzieś kapnąć benzynka raz na dłuższy czas(nie wiem czy to będzie powiązane). W jeździe gdy jade, nic sobie motocykl nie dodaje, nie ujmuje obrotów.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Sam kręci obroty na niskich.

Post autor: Blunio »

Myślę że trzeba trochę przeregulować te obroty. Podciągnąć do góry ile się da śrubą wolnych obrotów i zmniejszyć do wymaganych śrubą uchylenia przepustnicy. Powinno pomóc :cool:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Sam kręci obroty na niskich.

Post autor: Redneck »

linkagazu tez sie moze gdzies 'przycinac'- sprawdz czy rolgaz odbija do konca.
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
v3ko
Posty: 56
Rejestracja: 15 października 2013, 15:46
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status: Offline

Re: Sam kręci obroty na niskich.

Post autor: v3ko »

Blunio pisze:Myślę że trzeba trochę przeregulować te obroty. Podciągnąć do góry ile się da śrubą wolnych obrotów i zmniejszyć do wymaganych śrubą uchylenia przepustnicy. Powinno pomóc :cool:
wymagane to znaczy ile? :D Jutro lub na dniachp ostaram się to zrobić, jeśli jeszcze mógłbym uzyskać te informacje 'wymagane' byłbym wdzięczny. Co do rolgazu, odbija cały.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Sam kręci obroty na niskich.

Post autor: Blunio »

Zmniejszysz na tyle obroty, aby nagrzany do temperatury eksploatacyjnej silnik nie gasł, nie szarpał tylko pracował równomiernie, ale jak najwolniej. I nie gasł przy wrzuceniu biegu!
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ